آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

درخواست: مشاوره خرید مولتی متر

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام

پیش نهاد من به داداش گلم

برای مقدار مقاومت و دیود و جریان از میلی تا 10 امپر و ولتاژ از یک ویکتور VC97 استفاده کنید
قیمتش 60 تومن هست اما عالیه
عالی از نظر تسبت به قیمت
و خودم هم از این دستگاه استفاده میکنم مرگ نداره چندین بار برق اشتباه دادم اما انگار نه انگار سالمه و داره کار میکنه!
البته اینم بگم امکان خازن سنج تا 2 فاراد هم زده روش اما زیاد بدرد بخور نیست و طول میده تا رنج بده!
از همه مهم تر داخلش باز کنید پتانسیومتر هم داره برای دقیق کردن مقدار برای هر بخش مثل مقاومت / ولتاژ/
و نور بکلابت هم داره
بعد از مدتی بوق هشدار میزنه خاموشش نکنید اتوماتیک خاموش میشه!

------------

و برای تست خازن هم از همین مارک ویکتور استفاده کنید و از فروشگاه محمد الکترونیک یک خازن سنجش رو بخرید فکر میکنم تا 2 فاراد بگیره اما خیلی دقیق و سرعت بسیار بالایی داره و در خریدش شک نکنید!

جمع این 2 اهمتر هم میشه 120 هزار تومن 15 تومن هم برای کرایه میشه 5 تومنم بزار جیبت:lol:

این مدل رو هم دارم
DEC330FC اما خیلی وقت هستش که استفده نمیکنم

برای خرید اهمتر خوب هم تهران امجد برو و یک اهمتر امریکایی 1 ملیون تا 3 ملیون بخر محشره
موفق باشی

Khalili

سرپرست مدیران
ناظم انجمن
2008-01-04
3,247
57,500
اهم متر دک از کیفیت ودقت ودوام بالای برخوردار است تنها بحث خازن سنج هست که تو رنج پایین اندازه گیری میکند که تمام اهم متر های اینچنینی بطور حرفه ای از تمام اپشن های خازن نظیر ای اس ار و ولوس تست نمیگیرند که در این رابطه تستر اقای محمودی و رسولی عالی هستند

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ممنون از تمام دوستان عزیز و بزرگوار
فعلا رو دک و ویکتور سویچ کردم ببینم کدوم رو انتخاب کنم.
انشالله در اینده نزدیک برم تهران یه مولتی خوب و یه خازن سنج بگیرم
با سپاس تمام شما عزیزان

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
من خودم چندساله که دک330استفاده میکنم ومشکل خاصی هم به جزنداشتن نوربک لایت وپایین بودن رنج خازن سنجش نداشتم که البته بک لایتش روخودم باقراردادن دوتاال ای دی درکنارال سی دیش مانند ال سی دی های تلفن حل کردم ودرموردباتری،یه دونه باتری فرسوده موبایل درونش کارگذاشتم وسیم شارژهم ازپشت مولتی متربیرون اوردم ودیگه مشکل تعویض باتری هم حل شدولی متاسفانه همین چندروز اخیربه خاطریه اشتباه مولتی مترداغون شدوالان توفکرخریدیکی دیگه ام میخواستم بدونم نظردوستان درموردویکتورvc97درمقایسه بادک330چیه؟برم دوباره همون دک330روبخرم یاویکتور97بخرم بهتره؟باسپاس

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
من خودم چندساله که دک330استفاده میکنم ومشکل خاصی هم به جزنداشتن نوربک لایت وپایین بودن رنج خازن سنجش نداشتم که البته بک لایتش روخودم باقراردادن دوتاال ای دی درکنارال سی دیش مانند ال سی دی های تلفن حل کردم ودرموردباتری،یه دونه باتری فرسوده موبایل درونش کارگذاشتم وسیم شارژهم ازپشت مولتی متربیرون اوردم ودیگه مشکل تعویض باتری هم حل شدولی متاسفانه همین چندروز اخیربه خاطریه اشتباه مولتی مترداغون شدوالان توفکرخریدیکی دیگه ام میخواستم بدونم نظردوستان درموردویکتورvc97درمقایسه بادک330چیه؟برم دوباره همون دک330روبخرم یاویکتور97بخرم بهتره؟باسپاس

شک نکن که vc97 بهتره چند سال هست استفاده میکنم عالیه
مدل جدیدترش هم مغازه برای فروش دارم بکلایت داره و میزانش سنجش خازن هم خیلی دقیق تر شده
و قیمت مناسبی هم داره!
60 تومن

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
سلام.بنده هم از dec330 استفاده میکنم.تقریبا 5 سال هست.اگر تعمیرکار لپ تاپ هستید یکی از بهترین تست های دیود را داره و کاملا برای تست شورتی اطراف چیپ مناسبه.به نظر من تنها نقطه ضعفشم رنج کم خازن سنجشه.ویکتور 97 هم به نسبت قیمتش مناسبه ولی برای من که مازندران هستم دوستم در امجد شدیدا توصیه کرد 330 داشته باشم که در مقابل رطوبت مقاومت خوبی داره و گیج نمیزنه.البته همه ی اینها با در نظر گرفتن قیمت مناسبشه.در خصوص اصل و تقلبی بودن(در بازار فعلی)چون یه مدت به شدت ناموجود بود هیچ نظری ندارم!.نمونه اش خازن سنج ویکتور6013 که الان موجودیش خیلی کمه و معلوم نیست در آینده چه تاجر و وارد کننده ای کپی برابر اصل این مدل را با کیفیت پایینتر وارد کنه!.

دوستان این مساله رطوبت چقدرجدیه؟اصلا همچین چیزی صحت داره؟!

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
دوستان این مساله رطوبت چقدرجدیه؟اصلا همچین چیزی صحت داره؟!

بله کاملاً جدی و صحیحه. ما که شمال زندگی میکنیم این موضوع رو به کرات میبینیم که مدارات در اثر رطوبت، سولفاته میشن و کلاً از کار میفتن. گاهی پایه های مقاومت یا led در اثر رطوبت و خوردگی ناشی از زنگ زدن، به کلی قطع میشه و ...

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
بله کاملاً جدی و صحیحه. ما که شمال زندگی میکنیم این موضوع رو به کرات میبینیم که مدارات در اثر رطوبت، سولفاته میشن و کلاً از کار میفتن. گاهی پایه های مقاومت یا led در اثر رطوبت و خوردگی ناشی از زنگ زدن، به کلی قطع میشه و ...

والله من ویکتور97رونداشتم که ببینم کیفیت بردش چجوریه.ولی دک330روچندباربازکردم ودیدم خلاصه تفاوتی بابردخیلی ازدستگاه های اکترونیکی ندیدم درش!مگراینکه دیگه کیفیت بردویکتورانچان افتضاح باشه که فکرنمیکنم اینچنین باشه ناسلامتی ویکتوریکی ازمعروفترین برندهاست!
hmm.gif.pagespeed.ce.Sxr07_Hj-r.gif

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
والله من ویکتور97رونداشتم که ببینم کیفیت بردش چجوریه.ولی دک330روچندباربازکردم ودیدم خلاصه تفاوتی بابردخیلی ازدستگاه های اکترونیکی ندیدم درش!مگراینکه دیگه کیفیت بردویکتورانچان افتضاح باشه که فکرنمیکنم اینچنین باشه ناسلامتی ویکتوریکی ازمعروفترین برندهاست!

انشالله وقت کنم نصویری از برد و خود دستگاه خازن سنج و مولتی متر ویکتور قرار میدم و کیفیت دستگاه رو ببنید
و همچنین مدل دک رو هم قرار میدم
از نظر اینکه هوا شرجی و رطوبت باشه زمانی صدق میکنه که شما دستگاه رو شبانه روز توی محیط با قرار بدید مثل تابلو ال ای دی
اما شما دارید در محیط بسته و در مغازه تعمیرات میکنید فکر نمیکنم انقدر تاثیر گذار و مهم باشه این قضیه
موفق باشید

الکامپ زرین

کاربر vip
کاربر
2014-03-19
48
174
انشالله وقت کنم نصویری از برد و خود دستگاه خازن سنج و مولتی متر ویکتور قرار میدم و کیفیت دستگاه رو ببنید
و همچنین مدل دک رو هم قرار میدم
از نظر اینکه هوا شرجی و رطوبت باشه زمانی صدق میکنه که شما دستگاه رو شبانه روز توی محیط با قرار بدید مثل تابلو ال ای دی
اما شما دارید در محیط بسته و در مغازه تعمیرات میکنید فکر نمیکنم انقدر تاثیر گذار و مهم باشه این قضیه
موفق باشید
کاملاصحیح ومنطقی میفرمایید
امروزرفتموویکتور97روخریدم نه اینکه بگم ازدک330بدم میومدولی یجورایی میخواستم بااین مولتی مترمعروف هم کارکرده باشم الان که یکم باهاش کارکردم میبینم که تاحدودزیادی بهترازدک330هست(بیشترازلحاظ نوربک لایت وخازن سنج رنج بالاتروسریع تر،تست دیودهای باولتاژشکست ویابایاس بالاتراز1ولت مانندزنرهاوال ای دی ها،صدای بازرقوی تر(یهویی بگوهمه چیش دیگه!)) مگراینکه دردرازمدت مثلابعدازچندماه کاراییش پایین بیادکه بعیدمی دونم!درموردرطوبت هم که تودفترچه هردوتاشون نوشته بایددرزیررطوبت80درصدباشن! حالا درعمل کدومشون حساس تره به رطوبت،نمی دونم!فقط تودفترچه دک نوشته دمازیر50ولی دفترچه ویکتورنوشته زیر40که تواین موردهم فکرکنم فقط یه تفاوت عددیه وفرقی باهم نداشته باشن!مثلاامپرمتردک330زده بودنهایتا10امپرولی من باتعویض فیوزتا20امپرهم واسه لحظه ی کوتاه اندازه گیری کردم وبنده خداچیزیش هم نشد!

حالایه سوالی که برام پیش اومده اینه که:این مولتی مترهایی که یه نوارمدرج درقسمت پایین یاشایدم بالای ال سی دیشون هست که ظاهراقرارکاره مولتی مترعقربه ایی روشبیه سازی کنه،چقدراین نوارکارایی داره؟چون من واسه ولتاژها وجریان های لحظه ایی وریپلی مجبورم که ازمولتی مترعقربه ایی استفاده کنم.باسپاس

آخرین ویرایش:
بالا