آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: می خواهم عیب یابی و نصب و تعمیر لوازم برقی و الکتریکی و الکترونیکی رو یاد بگیرم و مشغول بکار شوم

2016-07-24
13
22
به نام خدا و با سلام خدمت همه دوستان،
بنده، دارای لیسانس مهندسی کامپیوتر(گرایش نرم افزار) هستم و به مباحث (برق - الکتریک - الکترونیک - رباتیک - شبکه - کامپیوتر و..) خیلی علاقه و انگیزه دارم.
الان تصمیم دارم در زمینه نصب و عیب یابی و تعمیر لوازم برقی و الکتریکی و ... یاد بگیرم و مشغول به کار بشم.
البته من هیچ زمینه تجربی و عملی در زمینه نصب و تعمیر ندارم ،
می خواهم دوستان راهنمایی کنند که با توجه به اینکه حدود ۳۰ سال سن دارم و برای شاگردی و کارآموزی بلند مدت وقت آنچنانی ندارم، می خواهم بدانم سریعترین و ساده ترین راه و روش برای یادگیری چیست و آیا می توانم مثلاً در عرض دو سه هفته مطالعه و زیر دست یک تعمیر کار باشم ، تعمیر کاری رو (البته اوایل در حد معمولی) شروع کنم؟ از چه منابعی و چه کارهایی باید شروع کنم؟ آیا لوازم کار هزینه زیادی دارند یا با لوازم ارزان هم میشود شروع کرد؟
در کل یک راهنمای بفرمایید.:khandehhh:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام

خیلی خوش حالم که علاقه دارید
واقعا هم در این سن میخواهید زود به درآمد برسید خیلی وقت گیر است مخصوصا تازه بخواهید وارد الکترونیک و تعمیرات شوید

الکترونیک خیلی خیلی گسترده هستش شما باید ببینید در چه زمینه ای میخواهید فعالیت کنید
و رفته رفته گسترش بدهید

شما با 3 هفته فکر نمیکنم خیلی چیز یاد بگیرید و انچه هم که میدانید اوستا کاری در عرض 3 هفته چیزی به شما یاد نخواهد داد
و بیشتر کارها عملی هست
شاید 2 روز زمان ببره تا بتوانید هویه دست بگیرید و لحیم کاری صحیح انجام بدهید

به نظر بنده 3 هفته و یا بیشتر بروید پیش اوستا کار ویاد بگیرید و آشنا بشید با اهمتر هویه و قطعات
و سپس
به یک اموزشکده در تهران بروید و شروع به یادگیری کنید درست است هزینه بالایی باید پرداخت کنبد اما چاره ای نیست

خوبه بدونید همه چیز مخصوصا رشته های فنی بر اثر تجربه و عملی بدست میاد نه علمی

به نظر من دستگاه جوش خوبه اگه کلاس هاشو برید یا تعمیرات لپ تاپ و پخش ماشین

موفق باشید

سوال بود در خدمتم

2016-07-24
13
22
کدوم شاخه یادگیریش آسونتره و کدوم سختره؟
کدوم شاخه نیاز و تقاضاش بیشتره و کدوم کمتره؟
آیا میشه در چند تا شاخه کنار هم فعالیت کرد؟ (شدنی هست؟)

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
عزیز شما ابتدا باید اول الکترونیک عمومی رو باید یاد بگیری . باید شناخت از قطعات پیدا کنی . سه هفته ای و به قول معروف آمپولی نمیتونید یاد بگیرید . بعد از شناخت از قطعات باید تحلیل مدار را یاد بگیری .

behzadpersia

کاربر
2011-11-18
42
85
عزیز شما ابتدا باید اول الکترونیک عمومی رو باید یاد بگیری . باید شناخت از قطعات پیدا کنی . سه هفته ای و به قول معروف آمپولی نمیتونید یاد بگیرید . بعد از شناخت از قطعات باید تحلیل مدار را یاد بگیری .

دوست عزیز درباره تحلیل مدار توضیح می دهید چگونه باید یاد گرفت مثلا برای امبلی فایرها تشکر

آخرین ویرایش:

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
بنده نیز با نظر جناب AMD موافقم .
اگر قرار باشد بنای کاری را بگذارید ، قدم اولش را محکم و اصولی بردارید . شما اگر الکترونیک پایه قویی داشته باشید و اصول کلی مدارات را فرا بگیرید هر برد الکترونیکی را می توانید تعمیر نمایید .
می توانید به فنی و حرفه ای های شهر خود مراجعه نمایید و در دوره های الکترونیک آنها شرکت نمایید و مدرکش را هم بگیرید و یا در آموزشگاههای خصوصی ثبت نام کنید و یا اینکه با سخت کوشی و مطالعه و کنار دست استادی در بازار وارد شوید .
برای ورود به قسمت خاصی از تعمیرات نیز بهتر است اوضاع شهر یا محله خود را بررسی نمایید تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید که به کدام شاخه وارد شوید .
مطالب بسیار خوب و مفیدی در انجمن هستند که به شما بسیار کمک می نماید .
موفق باشید .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دوست عزیز درباره تحلیل مدار توضیح می دهید چگونه باید یاد گرفت مثلا برای امبلی فایرها تشکر

تحلیل مدار وقتی بدست میاد که شما قطعات را خوبی بشناسی و همچنین نقشه مدارات رو بتونی تجزیه تحلیل کنی .

2016-07-24
13
22
با سلام، بنده تصمیم گرفتم که تعمیرات موبایل و لوازم برقی رو در کنار هم یاد بگیرم، یعنی می خوام برم پیش اوستا، صبح ها موبایل و بعد ازظهر ها پیش یک اوستای دیگه لوازم برقی رو.
و بعد از چند ماه (مثلاً ۶ ماه یا بیشتر) خودم کار رو شروع کنم کم کم (البته به شرطی که یاد گرفته باشم) ، می خواهم تعمیرات موبایل و لوازم برقی رو در کنار هم انجام بدم، هر چند شاید کمی عجیب یا غیر معمول باشه، آیا به نظر شما این تصمیم من اشکالی داره ، کمی مرا راهنمایی کنید و نظرات خودتان را بگویید.

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
با سلام، بنده تصمیم گرفتم که تعمیرات موبایل و لوازم برقی رو در کنار هم یاد بگیرم، یعنی می خوام برم پیش اوستا، صبح ها موبایل و بعد ازظهر ها پیش یک اوستای دیگه لوازم برقی رو.
و بعد از چند ماه (مثلاً ۶ ماه یا بیشتر) خودم کار رو شروع کنم کم کم (البته به شرطی که یاد گرفته باشم) ، می خواهم تعمیرات موبایل و لوازم برقی رو در کنار هم انجام بدم، هر چند شاید کمی عجیب یا غیر معمول باشه، آیا به نظر شما این تصمیم من اشکالی داره ، کمی مرا راهنمایی کنید و نظرات خودتان را بگویید.

با سلام دوست عزیز.
یادگیری این دو به طور همزمان ایرادی نداره اما از اونجا که تجهیزات مورد نیاز

بالا