آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل در لپ تاپ dell n5110

hamed1313

کاربر
2007-12-30
7
0
سلام

وقت بخیر و خسته نباشی

ماردبرد لپ تاپ دل 5110 رو تهیه کردم و جایگزین قبلی نمودم با رعایت همه موارد ، مرتبه اول همه چیز مرتب و ویندوز بالا اومد ولی دیدم وایرلس رو نمیشناسه، گفتم شاید کانکتورهای برد وایرلس رو متصل نکردم ، دوباره باز کردم و چک کردم و بستم این بار روشن نشد ، دکمه پاور رو میزنم فن برای چند لحظه روشن میشه (سیستم سوییچ میشه) و قطع میشه تصویر به هیچ عنوان نداره سه بوق هم میزنه و قطع و مجدادا سه بوق
دفعه بعد که دوباره بعد از چند روز این کار رو تکرار کردم این بار 7 بوق میزنه
لازم به ذکر هست که سیستم با یه مادربرد دیگه در حاله کاره و در نتیجه مشکل ال سی دی یا فلت نداره
رم ها رو هم چک کردم و مشکل از رم نیست
با توجه به اینکه مادر برد نو هستو یک بار کاملا روشن شد در نتیجه از چیپ گرافیک نمیتونه باشه

من تعمیر کار نیستم ولی علاقه مند به دونستن و کسب تجربه هستم

یکی از فلت ها که مربوط به سه دکمه بالا سمت راست میشه مستهلک و یک رشته لخت شده، حدس من اینه که با توجه به برق داشتن قسمت فلزی بدنه، اون سیم لخت برق دار شده و آسیب به مادر برد زده
البته حدسه فقط

لطفا راهنمایی بفرمایید
با توجه به تجربه گرانقدر شما دوستان اگر ایراد از مادر برده روش تشخیصه اینکه کدام آی سی یا قطعه امکان دارد آسیب دیده باشد رو بفرمایید
ونحوه پیدا کردن ایراد رو بفرمایید

ببخشید که سوالم طولانی شد

آخرین ویرایش:

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,824
ایران
طبق راهنمایی مدیر محترم انجام بدید. فقط لطفا منبعد عنوان تاپیک را صحیح انتخاب کنید. به جای کلمه عمومی "مشکل" در حد چند کلمه به خود مشکل در عنوان اشاره کنید. مثلا روشن نشدن لپ تاپ dell n5110 و زدن هفت بوق

hamed1313

کاربر
2007-12-30
7
0
طبق راهنمایی مدیر محترم انجام بدید. فقط لطفا منبعد عنوان تاپیک را صحیح انتخاب کنید. به جای کلمه عمومی "مشکل" در حد چند کلمه به خود مشکل در عنوان اشاره کنید. مثلا روشن نشدن لپ تاپ dell n5110 و زدن هفت بوق

روشن میشه استاد
این نیست که روشن نشه
سوییچ میشه و اینها که عرض کردم

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
سلام

وقت بخیر و خسته نباشی

ماردبرد لپ تاپ دل 5110 رو تهیه کردم و جایگزین قبلی نمودم با رعایت همه موارد ، مرتبه اول همه چیز مرتب و ویندوز بالا اومد ولی دیدم وایرلس رو نمیشناسه، گفتم شاید کانکتورهای برد وایرلس رو متصل نکردم ، دوباره باز کردم و چک کردم و بستم این بار روشن نشد ، دکمه پاور رو میزنم فن برای چند لحظه روشن میشه (سیستم سوییچ میشه) و قطع میشه تصویر به هیچ عنوان نداره سه بوق هم میزنه و قطع و مجدادا سه بوق
دفعه بعد که دوباره بعد از چند روز این کار رو تکرار کردم این بار 7 بوق میزنه
لازم به ذکر هست که سیستم با یه مادربرد دیگه در حاله کاره و در نتیجه مشکل ال سی دی یا فلت نداره
رم ها رو هم چک کردم و مشکل از رم نیست
با توجه به اینکه مادر برد نو هستو یک بار کاملا روشن شد در نتیجه از چیپ گرافیک نمیتونه باشه

من تعمیر کار نیستم ولی علاقه مند به دونستن و کسب تجربه هستم

یکی از فلت ها که مربوط به سه دکمه بالا سمت راست میشه مستهلک و یک رشته لخت شده، حدس من اینه که با توجه به برق داشتن قسمت فلزی بدنه، اون سیم لخت برق دار شده و آسیب به مادر برد زده
البته حدسه فقط

لطفا راهنمایی بفرمایید
با توجه به تجربه گرانقدر شما دوستان اگر ایراد از مادر برده روش تشخیصه اینکه کدام آی سی یا قطعه امکان دارد آسیب دیده باشد رو بفرمایید
ونحوه پیدا کردن ایراد رو بفرمایید

ببخشید که سوالم طولانی شد

سلام

توجه داشته باشید که سه تا بوق مخصوص سی پی یو هست

قبل از دستکاری در برد یکبار سی پی یو را در اورده دوباره جا بزنید

در مرحله دوم رمها را نیز دوباره جا بزنید تا شل نشده باشند

در مرحله سوم بایوس بزنید

به احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد

موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
یک نکته رو هم به فرمایشات صحیح اساتید اضافه کنم،چون فرمودید که تعمیرکار نیستید،اون هم اینکه هنگام جدا کردن فلت ال سی دی توجه داشته باشید که باید حتما ابتدا شارژر و باطری لپ تاپ رو جدا کرده باشید و سپس فلت ال سی دی رو به بورد وصل یا از اون جدا کنید،در غیر اینصورت احتمال آسیب رسیدن به آی سی IO خیلی زیاد هست.
موفق باشید

hamed1313

کاربر
2007-12-30
7
0
اگر آی سی I/O مشکل دار شده باشد برای رفع مشکل حتما باید تعویض شود؟
بعدشم پروگرام شود ؟

با ولتاژگیری باید فهمید مشکل دار شده یا نشده ؟

لازم به ذکر هست که وقتی سوییچ میشه آی سی PCH و گرافیک وگرم میشه اما I/O خنکه ، این مورد میتونه نشانی خرابی باشه ؟؟

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
اگر آی سی I/O مشکل دار شده باشد برای رفع مشکل حتما باید تعویض شود؟
بعدشم پروگرام شود ؟

با ولتاژگیری باید فهمید مشکل دار شده یا نشده ؟

لازم به ذکر هست که وقتی سوییچ میشه آی سی PCH و گرافیک وگرم میشه اما I/O خنکه ، این مورد میتونه نشانی خرابی باشه ؟؟

سلام

این io نیار به پروگرم ندارد اما با توجه به گزارش شما مبنی بر سوییچ شدن برد که وظیفه ای او هست احتمال خرابی ای او کم است

لطفا این اندازه گیری ها را انجام دهید تا از سلامت ای او مطمئن شویم

1:بر روی پایه شماره 8 ای سی ec ایا ولتاژ 3.3 وجود دارد ؟
2:بر روی پین سوییچ ولتاژ 3.3 هست ؟
3:وقتی برد خاموش است با اتصال اداپتور مخصوص دل (حتما دل باشه پاور ساپلای نباشه ) و اضافه کردن باتری به مدار چراغ شارژ باتری روی برد روشن می شود یا نه ؟

موفق باشید

hamed1313

کاربر
2007-12-30
7
0
Re: پاسخ : مشکل در لپ تاپ dell n5110

سلام

این io نیار به پروگرم ندارد اما با توجه به گزارش شما مبنی بر سوییچ شدن برد که وظیفه ای او هست احتمال خرابی ای او کم است

لطفا این اندازه گیری ها را انجام دهید تا از سلامت ای او مطمئن شویم

1:بر روی پایه شماره 8 ای سی ec ایا ولتاژ 3.3 وجود دارد ؟
2:بر روی پین سوییچ ولتاژ 3.3 هست ؟
3:وقتی برد خاموش است با اتصال اداپتور مخصوص دل (حتما دل باشه پاور ساپلای نباشه ) و اضافه کردن باتری به مدار چراغ شارژ باتری روی برد روشن می شود یا نه ؟

موفق باشید

سپاس از توجه شما دوست عزیز
ولتاژ 3.3 روی سوییچ و پایه 8 آی سی شارژ وجود دارد اما مورد سوم برقرار نیست

ardalan1

کاربر vip
کاربر
2010-09-08
7
13
با سلام خدمت دوستان عزیز این مشکل قبلا برام پیش اومده با تعویض داتر برد حل شد شما هم امتحان کن

بالا