آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

تجربیات: کم شدن پله ای ولتاژ شارژر سونی

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
دیروز یه شارژر 19.5 ولت سونی اوردن واسه تعمیر همون لحظه تست کردم ولتاژ 10 تا11 داشت ولی امروز صبح خواستم تعمیرش کنم دوباره دقت کردم دیدم ولتاژ بعد از چند ثانیه بصورت پله ای کم میشه تا میرسه به صفر ولت .
بازش کردم همون اول خازن بزرگ رو تست گرفتم فکر کنم 380 ولت داشت . همینطوری پله پله اومدم جلو دقیق تا دم خروجی سیمها 19.44 ولت داشتم ولی تو سرسیم مشکل کم شدن ولتاژ رو داشتم .
سیم رو دراوردم و دوباره مرتبش کردم و دوباره سرجاش قرارش دادم الان شارژر 19.44 دقیق داره حتی یه زره هم کم نشده حدود چند دقیقه ای زیر بار هم تست نشده ولی فکر نکنم ایرادی داشته باشه
خلاصه مشکل از سیم بود
امیدوارم مفید باشه

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
مچکرم دوست من خیلی مفید بود از همین اشکال ها من داشتم قطعی سیم بازم سپاس:thanx:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
تونستی توجیهی براش پیدا کنی که چطور اشکال در سیم، مشکل کم شدن پله ای ولتاژ ایجاد کرده؟

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
والا نه ولی احساس میکنم از سر فیش بوده چون قبلا هم تعمیر شده بود
دوسر سیم که رو برد هم وصل. میشه رو بریدم و دوباره لحیم کردم چون طرف خیلی سنش پایین بود این احتماال رو دادم که اونجا رو هم دچار کشیدگی کرده باشه ولی به احتمال زیاد از سر فیش تعمیری بوده

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,064
IRANTK
والا نه ولی احساس میکنم از سر فیش بوده چون قبلا هم تعمیر شده بود
دوسر سیم که رو برد هم وصل. میشه رو بریدم و دوباره لحیم کردم چون طرف خیلی سنش پایین بود این احتماال رو دادم که اونجا رو هم دچار کشیدگی کرده باشه ولی به احتمال زیاد از سر فیش تعمیری بوده

خب مشکل حل شد دوست عزیز یا خیر؟

مشکل کجا بود؟

اعلام نتیجه کنید که به چه صورت مشکل حل شد

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
خب مشکل حل شد دوست عزیز یا خیر؟

مشکل کجا بود؟

اعلام نتیجه کنید که به چه صورت مشکل حل شد
در بالا عرض کردم مشکل حل شده و ۱۹ ولت رو دارم الان هم کار میکنه مشکل هم از سر فیش بوده

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

mojtabashaye

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2013-04-25
620
816
اصفهان
در بالا عرض کردم مشکل حل شده و ۱۹ ولت رو دارم الان هم کار میکنه مشکل هم از سر فیش بوده

دوست عزیز اتصالی سیم که باعث کم شدن ولتاژ نمیشه. اتصالی در سیم کلا باعث خوابیدن ولتاژ میشه. اولین باره میشنوم این مورد رو

بالا