آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربورد گیگا ep31-ds3l

hajizade1369

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
ماردبورد گیگا EP31-DS3L سالم بود از کیس بیرون آوردم و باد زدم و دوباره نصبش کردم الان تصویر نداره.
چراغ ریست دیباگر روشنه و کد 00 میده.
سی پی یو عوض شده، رم عوض شده، گرافیگ عوض شده، بایوس زدم، آیسی بایوس رو عوض کردم، هیت به چیپ شمالی دادم. ولی اصلا تغییری نمیکنه.
لطفا کمک کنید.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
ماردبورد گیگا EP31-DS3L سالم بود از کیس بیرون آوردم و باد زدم و دوباره نصبش کردم الان تصویر نداره.
چراغ ریست دیباگر روشنه و کد 00 میده.
سی پی یو عوض شده، رم عوض شده، گرافیگ عوض شده، بایوس زدم، آیسی بایوس رو عوض کردم، هیت به چیپ شمالی دادم. ولی اصلا تغییری نمیکنه.
لطفا کمک کنید.

سلام دوست عزیز،
مادربورد رو از کیس خارج کنید،هیت سینک های روی چیپ ها رو بردارید، ببینید با فشار روی چیپ ها و سوکت سی پی یو وضعیت کدهای دیباگر تغییر میکنید یا خیر؟
ولتاژهای مادربورد رو چک و اعلام کنید
موفق باشید

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوستان تمام ولتاژها درست و صحیح هستند.
دیابگر کد 00 میده چراغ ریست روشنه
فشار روی چیپ ها هیچ تأثیری نمی زاره
برد رو کامل با تینر شستم
هیچ هیچ هیچ
دوستان کمک

سلام دوست عزیز،
وقتی مادربورد داخل کیس درست کار میکنه اما با خروج از کیس دچار مشکل میشه،این مساله فقط میتونه در اثر شکم دادن مادربورد باشه که وقتی توی کیس تحت فشار فن سی پی یو و سایر قطعات روی مادربورد بوده،در هنگام کار کردن و طبیعتا گرم شدن بورد دیسکانکتی ای در پایه های چیپ ها یا سوکت سی پی یو ایجاد شده و چون تحت فشار قطعات روی بورد بوده کماکان اتصال پایه ها برقرار مونده (مثالش میتونه این باشه که وقتی دو تا سیم رو به هم لحیم کنید فرقش با زمانی که فقط اونها رو روی هم بزارید بدون لحیم کردن) اما وقتی از کیس خارج شده این فشار رفع شده و اتصال بین پایه های زیر چیپ یا سوکت سی پی یو با متالیزه های روی بورد قطع شده، شما بدون ترس با فشار بیشتری روی قسمتهای مختلف هر چیپ و سوکت سی پی یو فشار وارد کنید احتمالا یا در کد دیباگر تغییری ایجاد میشه یا زیر دستتون داغ کردن چیپ رو احساس میکنید.
غیر از مورد فوق که عرض کردم فقط میتونه مسایل جانبی ناشی از بی احتیاطی شما باعث ایراد بورد شده باشه،مثل برخورد پیچگوشتی با بورد و قطع شدن لاین یا کنده شدن یه اس ام دی، یا بعد از شستشو با تینر قبل از خشک شدن بورد اون رو روشن کرده باشید، یا در حالتی که هنوز بورد روشن بوده قطعه ای رو جدا کرده باشید،یا مثلا رم یا ... رو موقع اسمبل درست جا نزده باشید در سوکت و ... امثالهم.
شما برای اطمینان بیشتر با پاور دیگه ای هم تست کنید،و این ولتاژهایی که فرمودین همه درست هستند رو ذکر کنید که چه ولتاژهایی رو از کجای بورد گرفتید و مقدارشون چقدره؟ همینطور کمی وقت بزارید و به دقت ظاهر بورد رو چک کنید(پشت و روی بورد)،همینطور مادربورد رو روشن کنید و با دست وضعیت کل بورد و آی سی ها رو از نظر حرارت چک کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا