آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: کمک ساخت پروژه تولید پالس

nader76

کاربر
2016-07-09
5
0
سلام دوستان

ی پروژه ای دارم خیلی مهمه برام باید هر چ سریع تر تکمیلش کنم ، به کمک جدی نیاز دارم . کسی هست بتونه کمکم کنه؟ :apologetic::apologetic::apologetic::apologetic::apologetic:

یه مدار میخوام باهاش پالس الکتریکی با مشخصات:
فرکانس مربعی حدود 80 هرتز ثابت
عرض 99%
یک ولوم برای تنظیم دامنه(یا دو عدد کلید فشاری) .دامنه هم 0 تا10 ولت همین حدود(البته من این مدار آنالوگشو دارم این فرکانس تولید کردم دادم اسپیکر خروجی که نیازم بود با ولت متر اندازه گرفتم این حدود بود،ی شوک خیلی خیلی ضعیف دست آدم میگیره !!
و مدار بعد روشن شدن 10 دقیقه کار کنه 5 دقیقه استراحت کنه باز دوباره 10 دقیقه کار کنه و تکرار!

مدار میخواستم آنالوگ بسازم اما مشکل تایمر که 5 دقیقه استراحت داشته باشه و خطای بالا منصرفم کرد، الان بنظرتون چیکار کنم ک مدارم هم ارزون در بیاد هم خیلی کوچک ؟ نوستن برنامش کسی هست ؟

منتظر کمکتونم ، :apologetic::apologetic:

elesaeid

VIP PLUS
VIP PLUS
vip
کاربر
2015-03-27
42
141
سلام.مشکلی ندارید.هم انالوک و هم دیجیتال و هم میکروکنترلری می تونید درستش کنید.اگر کمک خواستید من در خدمتم فقط یک جایی از کار را متوجه نشدم.اینکه ولتاژ 10 ولتی را به اسپیکر دادید و شوک خفیف داد؟ .
برای تولید پالس و کنترلر کل مدار +تایمر 5 دقیقه میتونید از یه میکرو استفاده کنید .اگر پروژه صنعتیست انتخاب PIC پیشنهاد میشه اگر نه دانشجویی هست انواع AVR به سادگی شما را به هدفتون می رسونه.برای مثال TINY13 انتخاب مناسبی هست.خروجی میکرو هم با یه OP-AMP میتونه 2 برابر بشه و تقریبا 10 ولت را به شما بدهد.منتها چقدر جریان قراره از خروجی مدار بکشید؟اگر بخواید به بلندگو 4 اهم وصل کنید حتما از یه آمپلی مناسب استفاده کنید.
در صورتی که بدون میکرو باشه بصورت تئوری میتونید از یه 555 جنس خوب استفاده کنید.یکی برای تولید پالس با عرض دلخواه یکی برای تایم دادن.اگر زمان دقیق مورد نیازه از یه 555 بعلاوه یه کانتر 10 رقمی استفاده کنید اونوقت ضریب خطا کم خواهد شد.
به سوالاتم جواب بدید تا کمکتون کنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: nader76

nader76

کاربر
2016-07-09
5
0
سلام.مشکلی ندارید.هم انالوک و هم دیجیتال و هم میکروکنترلری می تونید درستش کنید.اگر کمک خواستید من در خدمتم فقط یک جایی از کار را متوجه نشدم.اینکه ولتاژ 10 ولتی را به اسپیکر دادید و شوک خفیف داد؟ .
برای تولید پالس و کنترلر کل مدار +تایمر 5 دقیقه میتونید از یه میکرو استفاده کنید .اگر پروژه صنعتیست انتخاب PIC پیشنهاد میشه اگر نه دانشجویی هست انواع AVR به سادگی شما را به هدفتون می رسونه.برای مثال TINY13 انتخاب مناسبی هست.خروجی میکرو هم با یه OP-AMP میتونه 2 برابر بشه و تقریبا 10 ولت را به شما بدهد.منتها چقدر جریان قراره از خروجی مدار بکشید؟اگر بخواید به بلندگو 4 اهم وصل کنید حتما از یه آمپلی مناسب استفاده کنید.
در صورتی که بدون میکرو باشه بصورت تئوری میتونید از یه 555 جنس خوب استفاده کنید.یکی برای تولید پالس با عرض دلخواه یکی برای تایم دادن.اگر زمان دقیق مورد نیازه از یه 555 بعلاوه یه کانتر 10 رقمی استفاده کنید اونوقت ضریب خطا کم خواهد شد.
به سوالاتم جواب بدید تا کمکتون کنم
خیلی ممنون

جریان حدود 100 میلی آمپر و ولتاژو بشه بین 0 تا حداکثر 10 ولت تنظیم کرد .
اگه بشه از میکرو استفاده کرد خیلی خوبه اما متاسفانه من برنامه نویسی میکرو ها رو بلد نیستم .:(
قسمت دوم مدار که باید دامنه ولتاژ تنظیم کرد باید چیکار کنم ؟
چند تا مدار تو نت پیدا کردم نمیدونم میشه تغییرش داد یا نه!

آخرین ویرایش:

nader76

کاربر
2016-07-09
5
0
هزینه طراحی این مدار کسی میدونه حدودا چقد میشه ؟

آخرین ویرایش:
بالا