آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: روشن نشدن بعد از تعویض cpu مادربرد فاکس کان N15235

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
مادربرد فاکس کان N15235 که با cpu سلرون کار میکرد و تصویر هم میومد بعد از تعویض و گذاشتن cpu اینتل . دیگه روشن نشد . حتی فن cpu , گرافیک و ال ای دی جلو هم روشن نشد . انگار کلید پاور کار نمیکنه . ( کلید پاور مشکل نداشت ) پاور را برای سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت . دو باره cpu قبلی را گذاشتم بازم کار نکرد . انگار با گذاشتن cpu اینتل قطعه ای سوخته . با تشکر

20160709_201752.jpg

آخرین ویرایش:

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
پاسخ : روشن نشدن بعد از تعویض cpu مادربرد ایسوس مدل m4n78 s3

با سلام دوست عزیز ! باطری بایوس را در آورده و بعد از خالی کردن آن دوباره امتحان کنید همچنین رم و گرافیک را از جای آن در آورده و دوباره در جای خود قرار دهید کابل های پاور را که به ماربرد وصل هستند در بیاورید و پس از 15 ثانیه دوباره در جایش قرار دهید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
پاسخ : روشن نشدن بعد از تعویض cpu مادربرد ایسوس مدل m4n78 s3

سلام
مادربرد ایسوس مدل m4n78 که با cpu سلرون کار میکرد و تصویر هم میومد بعد از تعویض و گذاشتن cpu اینتل . دیگه روشن نشد . حتی فن cpu , گرافیک و ال ای دی جلو هم روشن نشد . انگار کلید پاور کار نمیکنه . ( کلید پاور مشکل نداشت ) پاور را برای سیستم دیگه امتحان کردم مشکلی نداشت . دو باره cpu قبلی را گذاشتم بازم کار نکرد . انگار با گذاشتن cpu اینتل قطعه ای سوخته . با تشکر

مشاهده فایل‌پیوست 135840

سلام دوست عزیز،
روشن نشدن مادربورد ارتباط مستقیمی با تعویض سی پی یو نداره،مادربورد داخل کیس بوده و بعد از خارج کردن از کیس اینطوری شده؟ اگه اینطوره دیسکانکتی یا اتصالی در یکی از چیپ ها یا سوکت سی پی یو وجود دارد.
پایه های سوکت سی پی یو رو چک کنید،
ولتاژ روی پین سوییچ دارید؟
پایه های کریستال پل جنوبی ولتاژ و اختلاف ولتاژ دارند؟
ظاهر بورد رو به دقت بررسی کنید ببینید خازن بادکرده،اس ام دی پریدگی،قطعی لاین یا آی سی سوخته و اصطلاحا خال زده ای وجود داره یا نه؟
ببینید قطعه ای داغ میکنه یا نه؟
درصورت امکان بایوس را هم پروگرم کنین و با یه باطری سالم تست کنید.

موفق باشید

آخرین ویرایش:

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
از اینکه مدل مادربرد را اشتباه نوشتم ببخشید .
کارهایی که انجام دادم . پاور را تعویض کردم . رم را تعویض کردم .clr-cmos را انجام دادم . چون گرافیک آنبورد است هم با گرافیک خودش و گرافیک دیگه امتحان کردم . بدون باطری هم امتحان کردم .
بیرون از کیس با cpu سلرون روشن شده و تصویر هم داده بود .
از روی ظاهر خازنی باد کرده یا ترکیده نیست . آی سی یا ترانزیستوری سوخته نیست . بوی سوختگی هم نمیاد .
از مشتری که پرسیدم گفت که موقع آوردن از روی میز افتاده ( به صورت بغل افتاده ) . ( چون با cpu خودش روشن شده بود سوال نکرده بودم . فقط قسط تعویض cpu را داشتم ).
در مورد ولتاژ گیری اطلاعاتی ندارم . اگر ازروی تصویر نشون بدین ولتاژها را مینویسم .
دستگاه پروگرامر ندارم .
با تشکر

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
این مدلی که در عنوان نوشتی اشتباهه . مدل دستگاه روی لیبل های گچی کنار اسلات رم هست

arstan

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2009-08-07
977
2,680
سلام
ولتاژ دکمه پاور روی فرانت پنل مادربرد صفر و دکمه ریستارت 15 ولت است . صفر بودن دکمه پاور درست است یا ولتاژی باید نشان بده ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام
ولتاژ دکمه پاور روی فرانت پنل مادربرد صفر و دکمه ریستارت 15 ولت است . صفر بودن دکمه پاور درست است یا ولتاژی باید نشان بده ؟

عزیز دل مدل دقیق رو بگو . شاید بتونم نقشه برد را در اختیارت بگذارم .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام

سلام دوست عزیز،
اول اینکه چند بار ازتون خواسته شده مدل دقیق مادربورد رو ذکر کنید،و اصلا این جزو قوانین سایت برای ایجاد تاپیک هست،اگر در تعیین مدل دقیق مادربورد مشکل دارید ایرادی ندارد،تصویری با کیفیت از اون دو نوشتهء سفید رنگ بالای اسلت های رم قرار دهید یا نوشتهء روی اون ها رو ذکر کنید تا مدل مادربورد رو خدمتتون عرض کنیم(در تصویری که برایتان آپلود کردم با فلش مشخص شده،معمولا نوشتهء سفید رنگی که با شماره 1 مشخص شده،یعنی اونی که بزرگتر وطولانی تره، حاوی مدل مادربورد است)
دوما،عدم وجود ولتاژ روی پین سوییچ یعنی:
1-یا ولتاژ وارد بورد نمیشود و پاور یا کانکتور 20/24 پین پاور مشکل دارد
2-یا در مسیر ورودی از کانکتور تا آی او مشکلی وجود دارد
3-یا آی او مشکل دارد
4-یا درصورت وجود رگلاتور در مسیر بین آی او تا پین سوییچ،این رگلاتور مشکل دارد

20160709_201752 (1)-1.jpg

موفق باشید

آخرین ویرایش:

shahkoh

کاربر
2014-05-30
168
227
گرگان
بررسسی کنید زمان تعویض cpu به پایه ها اسیب نرسیده باشه ...برق چهار پین cpu رو هم جدا کنید شاید ماسفتها سوخته باشن..:friendly_wink:

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak
بالا