آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن P61A-D3

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,206
تهران
پاسخ : رد: پاسخ : تصویر ندادن P61A-D3

ممنون
حرارت ندارن (قبلا هم تست کردم ولی بازم تست کردم)
خازنهای اطراف چیپ هم تست گرفتم بیشترشون با گراند بوق زدن فقط دو یا سه خازن پوق نزدن

باید ایسی Pwm رو تهیه و تعویض کنی .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
ncp6132a
این شماره pwm هستش این سایت داره خودم هرچی گشتم از این مدل نداشتم

تهیه و عوض شد در همین هفته صدرصد خبر و نتیجه رو اعلام میکنم دوستان
با سپاس از همگی

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر

ممنون
خازنهای اطراف چیپ هم تست گرفتم بیشترشون با گراند بوق زدن فقط دو یا سه خازن پوق نزدن

دوست خوبم
وقتی اکثر خازن های اطراف پل در تست بیزر ،از هر دو طرف بوق می زنند ،یعنی معیوب بودن پل محتمل هست .البته اگر هر دو طرف بوق بزنند و عدد هر دو سمت مقدار خیلی کم باشد ،یعنی وجود اتصال .وگرنه در بسیاری موارد هر دو سمت خازن بوق می زند ولی یکی از سمت ها عددی بین 13 تا 22 رو نشون می ده که دلیل بر اتصال نیست .با این وصف ،برای اطمینان خاطر ،آی سی PWM رو از برد جدا کرده و مجددا تست بیزر بگیرید و ببینید تغییری در وضعیت حاصل می شه یا خیر .
موفق باشید .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
رد: پاسخ : رد: پاسخ : تصویر ندادن P61A-D3

دوست خوبم
وقتی اکثر خازن های اطراف پل در تست بیزر ،از هر دو طرف بوق می زنند ،یعنی معیوب بودن پل محتمل هست .البته اگر هر دو طرف بوق بزنند و عدد هر دو سمت مقدار خیلی کم باشد ،یعنی وجود اتصال .وگرنه در بسیاری موارد هر دو سمت خازن بوق می زند ولی یکی از سمت ها عددی بین 13 تا 22 رو نشون می ده که دلیل بر اتصال نیست .با این وصف ،برای اطمینان خاطر ،آی سی PWM رو از برد جدا کرده و مجددا تست بیزر بگیرید و ببینید تغییری در وضعیت حاصل می شه یا خیر .
موفق باشید .
یعنی در تست بوق خازنهای اس ام دی اگر بوق دادو عدد بالای 13 رو اورد خازن مشکلی نداره درسته؟
اونو هم انجام میدم ولی فعلا به مشتری هزینه لازم رو گفتم ببینم اصلا خرج مین رو میکنه یا چی میگه قرار شده امروز زنگ بزنه منم اگه تونستم pwm رو در میارم و یه بار تست بوق بازم میگیرم اگه این کار رو کردم حتما خبر میدم
با سپاس از تمام شما عزیزان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
ای سی pwm رو عوض کردم
ولی مین همونطور مثل قبل بود
با سپاس

آخرین ویرایش:

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا
سلام
یک مین GA-P61A-D3 اوردن وقتی روشنش میکنم چراغ RESET دیباگر روشن میشه
کارهای اولیه روش انجام شده الان هم بیرون مین فقط سی پی یو روشه بازم چراغ ریست روشنه فقط بایوس رو اپ نکردم ولی فکر نکنم از اون باشه .
ولتاژ های گرفته شده
5 ولت و 3.3 داره
ای او هم همینطور
یو اس بی ها 5 ولت دارن
رم ولتاژ 1.5 تا1.6 بود
بایوس هم 3.3 داشت
منتها میمونه دوربر سی پی یو که به تریتب شماره ها براتون عرض میکنم
مشاهده فایل‌پیوست 135750
اول از همه برق 12 ولت میرسه و سلف کنارش هم 12 ولت داره
مهمتر از همه ولتهایی که اعلام کردید با توجه به روشن بودن چراغ ریست ولتاژ تغذیه پل جنوبی هست.

mosaffa

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-11-08
1,277
7,205
صومعه سرا

ممنون
عجیبه شما حرارت پل رو تست کردید ولی ولتش رو نه؟
لازمه بدونید یکی از مهمترین قسمتها در هنگام راه اندازی مادربرد تغذیه و عملکرد صحیح پل ها (صحت فرامین)هست.
ولتاژ هسته درسته توسط ای سی pwm کنترل میشه ولی مهم این هست که ایا خود ای سی فرامین رو جهت راهاندازی تغذیه سی پی یو درست دریافت میکنه؟

توصیه بنده (بیسواد البته) تا جایی که میتونید در آخرین مرحله از هیتر و هویه استفاده کنید.درسته یکی از روشهای تعمیر آزمون سعی و خطاست ولی اشکالی که در این روش وجود داره اینکه شما وقتی قطعه ای رو در میارید و دوباره سوار میکنید امکان داره هنگام نصب مجدد دچار خطا بشید و مثلا پایه قطعه درست لحیم نشه.در مرحله بعد که شاید شما قطعه سوخته رو عوض میکنید همین خطای شما در لحیم کاری باعث میشه باز هم مادربرد بالا نیاد و شما کاملا سر درگم بشید.
گام اول تعمیرات محدود کردن منطقه ایراد (با اطمینان کامل)هست بعد زوم شدن روی تک تک قطعات.

آخرین ویرایش:

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
گفته شما رو کاملا قبول دارم واقعا تا الان خیال کردم که ولتاژ چیپ جنوبی رو گرفتم این مدت سرم خیلی شلوغ بوده وگرنه همیشه ولتاژ گیری میکنم بخصوص اون قسمت والا شما نمیگفتی اصلا نمیفهمیدم
بخدا منم خیلی میخوام کارها بدونه هیتر یا دراوردن قطعه پیش بره هم ادم رو خسته میکنه و هم به گفته شما یه قطعه یا یه پایه اشتباهی وصل بشه یا نشه ادم نمیتونه درست پیشبره
ممنون از همه دوستان
انشالله عصر ولتاژ رو اعلام میکنم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mosaffa

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
دوستان ولتاژ ۱.۵ رو دارم
شرمندن دیر جواب دادم یه کم سرم شلوغ شده و نتونستم زیاد رو این مین وقت بزارم