آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: تصویر ندادن ASUS K56CM

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
سلام
این بایوس رو هم زدم ولی بازم همینطوریه
دیباگر هم نصف و نیمه عدد نشون میده یعنی اگه عدد 9 رو نشون بده بالاتنه روفقط نشون میده
الان هم دنبال یه ای سی بایوس هستم بگردم ببینم پیدا میشه
ممنون میشم دوباره همکاری کنید
با سپاس

mohsen zmr

مدیر بخش سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ
مدیر تالار
2010-10-29
823
7,079
اهواز
به نام خدا
سلام دوست عزیز.
برای تعویض آی سی بایوس احتیاج به شماره نیست ، شما فایل مورد نظر رو روی هر آی سی 8 مگابایتی پروگرام نمایید مشکلی ایجاد نمی کند .
فایل جناب AMD بکاپ گرفته شده خود ایشان است و در صحت آن شکی نیست ولی فایلی رو که بنده برای شما قرار دادم با توجه به مدل و ورژن مینبرد و مشخصات فنی دستگاه شما است .
برای تعمیر دوباره از اول شروع کنید :
در ابتدا خوب مادربرد را با حوصله چک نمایید .
مادربرد را با تینر شستشو دهید و خوب خشک کنید .
حرارت قطعات مخصوصا" چیپها و CPU را هم در نظر بگیرید.
ولتاژ گیری نیز فراموش نشود .
موفق باشید.

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
1.jpg
سلام
امروز رو با بدبیاری فعلا شروع کردم مولتی متر دیجیتالم از روی میز افتاد و ..... الان با انالوگ کار میکنم ورودی برق رو چک کردم و پیش رفتم تا به این ای سی رسیدم که 25 ولت داشت فکر کردم مولتی متر مشکل داره از چندتا مین و پاور سالم هم ولتاژ گرفتم مشکلی نبود ای سی های کنار ولتآژ 19 داشتن برق ورودی هم تست گرفتم ولی این ای سی همراه با مقاومت و خازنش 25 ولت داره در حالی که مابقی قطعات 19 دقیق یه زره بالا و پایین داره اما دقیق بود خود سوکت هم 19 داره ولی فقط این ای سی 25 همراه با چند قطعه اس ام دی کنارش ...
مشخصات هر سه ای سی :
A5 GND
700E08
دیتاشیتش رو هم گیرنیاوردم
-------------------------------------------
ولتاژ ای سی بایوس هم:
3.3 رو داره
راستی I/O هم 5 ولت نداشت خیلی دنبال شماتیکش گشتم نبود ممنون میشم برامم بزارید
3.3 هست 4 ولت هست رو ای او ولی 5 ولت نداره
عصر هم یه مولتی متر دیجیتال گیر میارم واسه دقیق تر خوندنش

به نام خدا
سلام دوست عزیز.
برای تعویض آی سی بایوس احتیاج به شماره نیست ، شما فایل مورد نظر رو روی هر آی سی 8 مگابایتی پروگرام نمایید مشکلی ایجاد نمی کند .
فایل جناب AMD بکاپ گرفته شده خود ایشان است و در صحت آن شکی نیست ولی فایلی رو که بنده برای شما قرار دادم با توجه به مدل و ورژن مینبرد و مشخصات فنی دستگاه شما است .
برای تعمیر دوباره از اول شروع کنید :
در ابتدا خوب مادربرد را با حوصله چک نمایید .
مادربرد را با تینر شستشو دهید و خوب خشک کنید .
حرارت قطعات مخصوصا" چیپها و CPU را هم در نظر بگیرید.
ولتاژ گیری نیز فراموش نشود .
موفق باشید.
ممنون
من خاک پاتونم
جناب AMD سرور هستن ودر این شکی نیست کارشون درسته چون قبلا بهم ثابت شده
نمیخواستم قطعات رو هیت بگیرم فعلا شروع به ولتاژ گیری میکنم خبرتون میکنم ولی چند تا ولتاژ روبراتون گذاشتم فقط لطف کنید شماتیک I/O رو پیدا نکردم داشتید برام بزارید
با ساس

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دقیقا مشخصات فایل من با درخواستی ایشون یکیه . چون الان مجدد چک کردم .البته مشخصه ایراد شما از سمت بایوس نیست .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
شماره I/O هم اعلام کنید .

ITE
IT8517E
==============
خیلی شرمنده دوستان اشتباهی درمشخصات I/O به وجود اومد الان درستش کردم بجای 85 نوشته بودم 86 الان ای سی رو دقیق تر نگاه کردم واسه اطمینان دیدم اشتباه کردم 5 بوده بجاش 6 نوشتم بجاش . واسه این تو نت هرکاری کردم به دستش نیاوردم
در کل شرمنده شما عزیرانم

آخرین ویرایش:

rostamikola

کاربر vip
کاربر
2010-06-19
85
637
مازندران
ITE
IT8517E
==============
خیلی شرمنده دوستان اشتباهی درمشخصات I/O به وجود اومد الان درستش کردم بجای 85 نوشته بودم 86 الان ای سی رو دقیق تر نگاه کردم واسه اطمینان دیدم اشتباه کردم 5 بوده بجاش 6 نوشتم بجاش . واسه این تو نت هرکاری کردم به دستش نیاوردم
در کل شرمنده شما عزیرانم
با سلام
از اونجایی که یک تجربه کوچیک روی این برد دارم راهنمایی میکنم . این ای سی ioکه ecداخل خودش داره که باید اونهم پروگرم کنی
تو قسمت ای سی pwm cpu ولتاژ ها رو هم اعلام کنید طبق دیتاشیت ای سی که قبلا مطالعه کردم پایه دیتا داره که واسه راه اندازی ولتاژ های خودش با io در ارتباطه

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
2008-10-29
770
1,478
با سلام
از اونجایی که یک تجربه کوچیک روی این برد دارم راهنمایی میکنم . این ای سی ioکه ecداخل خودش داره که باید اونهم پروگرم کنی
تو قسمت ای سی pwm cpu ولتاژ ها رو هم اعلام کنید طبق دیتاشیت ای سی که قبلا مطالعه کردم پایه دیتا داره که واسه راه اندازی ولتاژ های خودش با io در ارتباطه

ممنون دوست عزیز
خیلی دنبال EC گشتم پیداش نکردم تعجب کردم نداره واسه این دوباره یه دیدی به مین زدم بازم همینطور بود الان هم گفته شما عزیز رو دیدم
====================
از دوستان بابت دیر پاسخ دادن عذرخواهی میکنم دیروز یه مشکلی واسم پیش اومد نتونستم دم عصری مغازه باشم و همینطوری سیستم روشن بود تا شب فقط رسیدم خاموشش کنم
امروز هم مشتری اومد میگفت میخوام برم تهران اونجا درستش کنن و عجله هم دارن منم بهش گفتم دو سه روزی مهلت بده درستش کنم ایشون قبول نکرد و بنده اماده ش کردم و تحویلش دادم
ولی درمورد ولتاژ گیری اخرین باری که انجام دادم اینطوری بود
یو اس بی ها 4.9 ولت داشتن
باتری 3.12 ولت داشت
ای سی ای او هم فقط و فقط 3 ولت داشت یعنی اکثر پایه ها 3.3 داشتن فقط 2 یا 3 پایه بود که 3.8 یا 3.9 ولت داشت!
ای PWM رو تست نرسیدم تست کنم
ولی اطراف سی پی یو ولتاژ 0.9 ولت تا 1.1 ولت داشتم
فقط همینا یادمه
در اخر هم واقعا سپاس گذارم از راهنمایی های که همکاران و دوستان انجام دادن
از لحاظ دیگر هم شرمنده دوستان هستم که نتونستم تعمیر رو زودتر انجام بدم حداقل نتیجه رو بگم ولی به مشتری گفتم که درست شد حتما نتیجه رو بهم بگه اونم قول داد تا ببینیم چی میشه
در کل سپاس گذار همه دوستان هستم

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا