آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم نبودن ابزارهای داخل Administrative Tools در ویندوز xp

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
با سلام
همانطور که از عنوان تایپیک مشخص هست وقتی وارد کنترل پنل و وارد Administrative Tools می شوم هیچ یک از ابزارها نیست ویندوز xp هست و به علت نصب بعضی از برنامه ها و نبود فایل خام آنها امکان نصب مجدد ویندوز نیست از همکاران و دوستان بزگوار خواهش میکنم بنده رو جهت رفع این مشکل راهنمایی بفرماییند.درضمن ویندوز رو repair کردن مشکل حل نشد.با تشکر

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
یک مقدار تلاش کنید . چیز خاصی نیست باید از طریق ادیتور رجیستری اقدام کنید . اگر میخوای پیشرفت کنی این شکل نمیتونی . باید برای کارت وقت بگذاری . من روش حلش رو بهت گفتم . از این راحت تر نمیشه .

maryam_sh

کاربر
2014-12-13
431
234
یک مقدار تلاش کنید . چیز خاصی نیست باید از طریق ادیتور رجیستری اقدام کنید . اگر میخوای پیشرفت کنی این شکل نمیتونی . باید برای کارت وقت بگذاری . من روش حلش رو بهت گفتم . از این راحت تر نمیشه .

درست می فرمایید جناب مهندس حق با شماست ولی متاسفانه متوجه نمیشم و وقت ندارم باید هر چه سریعتر رفع اشکال کنم تحویل مشتری بدم.ممنون میشم بهم بگین چکار کنم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
کسی نمیخواد به ما کمک کنه؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام،
عذرمیخوام، اما جناب AMD شما رو راهنمایی کردن (مگر اینکه انتظار داشته باشید بیایم پای سیستم مورد نظر و براتون این کار رو انجام بدیم)،متن هم یه انگلیسی ساده و روون هست که خوندن و اجراش برای کسی که کار کامپیوتر انجام میده نباید مشکلی باشه،چندتا تغییر در رجیستری ویندوزباید اعمال بشه،در هرصورت یه روش دیگه که ساده تر هم هست رو خدمتتون عرض میکنم ،امیدوارم به این روش و بدون نیاز به تغییر در رجیستری مشکل حل بشه:
روی system tray(نوار پایین صفحه دسکتاپ ویندوز) در میانه آن که آیکونی وجود ندارد راست کلیک کنید،گزینه Properties رو انتخاب کنید،سپس به تب Start menu رفته و روی گزینهء Classic Start Menu کلیک کرده و سپس روی گزینهء Customize کلیک کنید،در پنجره ای که باز شده تیک گزینهء Display Administrative Tools رو بزنید.

در مورد روش ادیت رجیستری ویندوز هم بدین شکل عمل کنید:
1-در قسمت run ویندوز (در منوی start ) تایپ کنید : Regedit.exe و سپس دکمه enter کیبورد رو بزنید
2-در پنجرهء باز شده به دنبال این دو بگردید :
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ User Shell Folders
و
HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Explorer \ Shell Folders
3-در این دو کلید اگر گزینه ای به نام common administrative tools وجود دارد آن ها را delete نمایید

Reg1.jpg

Reg2.jpg

Reg3.jpg

Reg4.jpg

روش تصویری فوق رو برای هر دو مسیر(هر دو کلید) انجام دهید،سپس این پنجره رجیستری رو بسته و سیستم رو ری استارت کنید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
در تاپیک گذشته هم برنامه رجیستری REPAIR هم خدمتتون معرفی کردم . احتمال زیاد این مشکل رو حل میکنه . این جواب دادن ها به ضرر شما تموم میشه . چون باید خودتون بابت یادگیری زحمت بکشید .انگلیسی پایه این کاره . صد سال دیگه هم بدون انگلیسی به جایی نمیرسید .خیلی ها به خاطر همین از این کار دلسرد میشن .

بالا