آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

خرید اهمتر عقربه ای هیوکی 3010

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
Hioki3010.jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام خدمت شما عزیزان نماز روزه های شما عزیزان قبول درگاه حق باشه:63000000:
نمیدونستم کجا تایپیک ایجاد کنم اگه اشتباه تایپیک زدم به بخش درستش انتقال بدید
من میخواهم اهمتر عقربه ای هیوکی 3010 اصل رو بخرم که در پاساژ امجد 620 تومان به فروش گذاشته بود!

دلیلم از خرید این اهمتر هم به خاطر دقیق بودن تست قطعات مانند ترانزیستور روی برد بدن در آوردن قطعه و تشخیص درست از سالم بودن قطعه و یا خراب بودن آن هستش.
اهمتر های دیگه مثل ویکتور vc97 و امثال این ها روی برد قطعه رو خراب نشون میدهند و وقتی که قطعه رو مانند فت و یا ماسفت و یا ترانزیستور از برد در میاریم میبینم سالم است این کار واقعا آزار دهنده هستش و کلی وقت آدمو میگیره!

شما چه پیش نهادی میکنید برای رفع اینکار آیا همون اهمتر ژاپنی قدیمی رو بگیرم یا ؟ ....

سوالم اینه که چه جوری بفهمم که اصل هست !
و اینکه در تهران مغازه ای که داشته باشه آدم درستی باشه جنسش اصل باشه و قیمتشم مناسب باشه سراغ دارید؟

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,516
شوش شهر دانیال نبی (ع)
دوست عزیز از این به بعد خودتون توی مکان مناسب پست بزنید

در ضمن سوال شما چیست ؟ اینکه آیا با این مولتی متر میشود قطعات را روی برد تست کرد ؟ پایین بهتون توضیح میدم
یا اینکه قیمت میخواهید ؟ که خودتون قیمت دارید
آدرس میخواهید ؟ که خودتون دارید
چه این اهمتر چه هر اهمتر دیگه ای قبلا هم توی تاپیک ها مربوطه توضیح داده شده روی برد چون توی برد است و مقاومت ها و دیودها ی دیگر توی مسیر پایه هاش هستند نمیشود به صورت دقیق از سالم و یا خراب بودن آن اطمینان حاصل کرد و ربطی به کیفیت اهمتر نداره

Arash44

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-06-29
387
2,861
بادرود- اهمتر میخواد ژاپنی باشه یا چینی معمولا تست نیمه هادی ها باید خارج از مدار باشه- البته برند هیوکی مرگ نداره من یک3007 دارم که الان قریب25 ساله که با من یاره واصلا خطا نداره وکاملا کالیبره هستش

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
دوست عزیز از این به بعد خودتون توی مکان مناسب پست بزنید

در ضمن سوال شما چیست ؟ اینکه آیا با این مولتی متر میشود قطعات را روی برد تست کرد ؟ پایین بهتون توضیح میدم
یا اینکه قیمت میخواهید ؟ که خودتون قیمت دارید
آدرس میخواهید ؟ که خودتون دارید
چه این اهمتر چه هر اهمتر دیگه ای قبلا هم توی تاپیک ها مربوطه توضیح داده شده روی برد چون توی برد است و مقاومت ها و دیودها ی دیگر توی مسیر پایه هاش هستند نمیشود به صورت دقیق از سالم و یا خراب بودن آن اطمینان حاصل کرد و ربطی به کیفیت اهمتر نداره

در 3 خط اخر پست پرسیدم

شما چه پیش نهادی میکنید برای رفع اینکار آیا همون اهمتر ژاپنی قدیمی رو بگیرم یا ؟ ....

سوالم اینه که چه جوری بفهمم که اصل هست !
و اینکه در تهران مغازه ای که داشته باشه آدم درستی باشه جنسش اصل باشه و قیمتشم مناسب باشه سراغ دارید؟
-------------------

تشخیص اصل بودن اهمتر هیوکی 3010 چخ گونه هستش

------

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
بادرود- اهمتر میخواد ژاپنی باشه یا چینی معمولا تست نیمه هادی ها باید خارج از مدار باشه- البته برند هیوکی مرگ نداره من یک3007 دارم که الان قریب25 ساله که با من یاره واصلا خطا نداره وکاملا کالیبره هستش

3010 با 3007 چخ فرقی دارن؟

و اینکه میگویید قطعه رو باید خارج از مدار تست کرد این برای اهمتر های معمولی هست فکر نمیکنم با هیوکی دیگه نیازی باشه قطعه رو در بیاری و همون روی برد از خراب بودن و سالم بودن میفهمی البته من کار نکردم شنیدم که ایجور هستش بازم راهنماییم کنید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mehdifull

V.GHAEDY

مدیریت بازارچه
ناظم انجمن
مدیر تالار
2010-08-19
1,825
7,759
جنت شهر

و اینکه میگویید قطعه رو باید خارج از مدار تست کرد این برای اهمتر های معمولی هست فکر نمیکنم با هیوکی دیگه نیازی باشه قطعه رو در بیاری و همون روی برد از خراب بودن و سالم بودن میفهمی البته من کار نکردم شنیدم که ایجور هستش بازم راهنماییم کنید

سلام دلیل گرانی این مولتیمتر کیفیت ساخت بالا و عمر طولانی و دقت بالا میباشد نه اینکه معجزه کند.و قطعات را داخل مدار برای شما تست کند و هیچ مولتی متری قادر به این کار نیست . مثلا ممکن است یک مقاومت با کلکتور و امیتر یک ترانزیستور موازی باشد این مولتیمتر توانائی تشخیص این موارد را ندارد جهت اطمینان باید قطعه را از مدار خارج و تست کنید . تا حالا من نوع تقلبی از این مورد را ندیده ام جهت اطمینان اگر قصد حرید دارید میتواند از جناب زارع خرید کنید در فروشگاهشان موجود دارند

3�1�

[url]http://www.amiricshop.ir/product-157-3010.html

[/URL]

mehdifull

مدیر بخش تعمیر پخش های ماشین و ستاپ باکس
مدیر تالار
2007-10-28
3,333
50,516
شوش شهر دانیال نبی (ع)

سلام دوست عزیز شنیده ها رو ول کن ما بر اساس دیده و تجربه به شما میگیم نه این اهمتر و نه هیچ اهمتر دیگه ای فعلا قادر به تست قطعه درون مدار نیست

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
برای روش تست قطعات بر روی مدار استاد غزال گرامی یکسری روش خوب را در تاپیک زیر اعلام کردند .
البته برای تلویزیون هست ولی میشه روی دستگاه های دیگه هم به کار برد .
[h=2]تست قطعات تلویزیون داخل مدار[/h]

بالا