آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم شناسایی کارت گرافیک K45VD

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
با سلام خدمت دوستان عزیز. یه لپتاپ K45VD ایسوس دارم که روی بدنه دستگاه لوگوی nVIDIA GeFORCE 610M 2GB خورده. توی DEVICE MANAGER هم دوتا کارت گرافیک رو دیتکت کرده. یکی گرافیک اینتل 4000 و دومی که به صورت استاندارد گرافیک می شناسه. درایور کارت گرافیک جی فورس رو وقتی می خوام نصب کنم ، پیغام می ده که سخت افزار مرتبط با اون رو توی دستگاه پیدا نکرده و نصب کنسل میشه. توی خود سایت NVIDIA هم گذاشتم اسکن بشه لپتاپ تا اگر چیپ گرافیک با درایور احیانا منطبق نباشه ، چیپ مشخص بشه. پیغام سایت بعد از اسکن کردن این بود که هیچگونه محصولی از NVIDIA بر روی این دستگاه وجود ندارد. بایوس دستگاه رو هم به جدیدترین ورژن آپدیت کردم. دوستان اگه به مورد مشابهی برخورد کردن ، خوشحال میشم تجربیاتشون رو در اختیار بنده هم بذارن.با تشکر

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
تو چه ویندوزی این مشکل رو دارید ؟
درایور اینتل را نصب کردید ؟
پردازنده دستگاهتون چیه ؟
ویندوز 7 - 64 بیت
درایور اینتل نصب هست و مشکلی نداره
پردازنده هم CORE I5-3210M هست
در ضمن برنامه ای هست به نام DRIVER IDENTIFIER که به صورت آنلاین لینک دانلود درایور های یک دستگاه رو بهتون می ده. وقتی از این برنامه استفاده می کنم برای دانلود درایور کارت گرافیک ، صفحه مربوط به این گرافیک رو خالی نشون میده و نمی تونه آدرسی براش پیدا کنه.

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
اون برنامه ها فایده ندارن.
با فندق شکن از سایت اینتل دانلود کنید درایور اینتل رو بعدش به راحتی nvidia نصب میشه
Download Intel(R) HD Graphics Driver for Windows* 7/8/8.1-64-bit
همونطور هم که قبلا توضیح دادم ، گرافیک جی فورس روی دستگاه دیتکت نمیشه ، و مشکلی در نصب درایور گرافیک اینتل دستگاه وجود نداره. ضمنا استفاده از اون برنامه ها صرفا جهت شناسایی دقیق سخت افزار مورد استفاده در دستگاه هست که سریع ترین روش ممکن فکر می کنم باشه. با این حال درایور پیشنهادی شما نیز دانلود و نصب گردید و مشکل کماکان پا برجاست.
آیا امکان از کار افتادن چیپ جی فورس دستگاه ، بدون اینکه تغییری در کارکرد گرافیک آن بورد داشته باشه ، وجود داره؟ یعنی امکان داره چیپ جی فورس سوخته باشه ولی دستگاه تصویر بده و بدون مشکل کار کنه؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
همونطور هم که قبلا توضیح دادم ، گرافیک جی فورس روی دستگاه دیتکت نمیشه ، و مشکلی در نصب درایور گرافیک اینتل دستگاه وجود نداره. ضمنا استفاده از اون برنامه ها صرفا جهت شناسایی دقیق سخت افزار مورد استفاده در دستگاه هست که سریع ترین روش ممکن فکر می کنم باشه. با این حال درایور پیشنهادی شما نیز دانلود و نصب گردید و مشکل کماکان پا برجاست.
آیا امکان از کار افتادن چیپ جی فورس دستگاه ، بدون اینکه تغییری در کارکرد گرافیک آن بورد داشته باشه ، وجود داره؟ یعنی امکان داره چیپ جی فورس سوخته باشه ولی دستگاه تصویر بده و بدون مشکل کار کنه؟

اگر قبلا چندین درایور مخصوصا با این درایور پک ها تست کردی . حتما با یک ویندوز جدید تست کن . بارها شاهد بودم که بعد از درایور پک و نصب اشتباه و فورس درایور اینتل به هیچ عنوان چیپ دوم شناسایی نمیشه با نصب مجدد ویندوز و همین درایور اینتل مشکل حل شده .
سوختن خیر ولی میتونه دیسکانکتی باشه که بعید میدونم .
شما بایوس دستگاه رو تحت ویندوز اپدیت کنید . ممکنه حل بشه . ولی قبلش این ویندوز رو عوض کن .

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
اگر قبلا چندین درایور مخصوصا با این درایور پک ها تست کردی . حتما با یک ویندوز جدید تست کن . بارها شاهد بودم که بعد از درایور پک و نصب اشتباه و فورس درایور اینتل به هیچ عنوان چیپ دوم شناسایی نمیشه با نصب مجدد ویندوز و همین درایور اینتل مشکل حل شده .
سوختن خیر ولی میتونه دیسکانکتی باشه که بعید میدونم .
شما بایوس دستگاه رو تحت ویندوز اپدیت کنید . ممکنه حل بشه . ولی قبلش این ویندوز رو عوض کن .
ابتدا از وقتی که می ذارید ، ممنونم. در مورد اون موارد که عرض کردم ، بنده فقط جهت تشخیص دقیق نوع سخت افزار به کار گرفته شده روی لپتاپ ازشون استفاده می کنم و نه برای نصب درایور. ویندوز دستگاه جدید هست و از CD همراه دستگاه جهت نصب درایورها اقدام شده. قبلا این دستگاه مشکلی با نصب گرافیک از طریق CD خودش نداشته. اما در حال حاضر تمام اجزا نصب میشن الا کارت گرافیک اصلی که وقتی درایور رو می خواد نصب کنه ، میگه سخت افزار متناسب با درایور شناسایی نشد.

Yek.Doost

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-04-07
1,976
32,476
اهواز
سلام
همکارعزیزمون بتون خوب گفتن که
حتما سی دی ویندوزت رو عوض کن و با مجددا ویندوزت رو عوض کن
درایور هات رو دونه دونه ازسایت خوده ایسوز دانلود کن - و قبل از هر چیزی ابتدا درایور اینتل رو نصب کن و بعد از یک ریستارت مجدد انویدیا رو نصب کن
بارها مشاهده شده که هم ویندوز اذیتمون کرده و هم درایور های قدیمی و هم درایور پک سولیشن

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

ma_3_taa

کاربر vip
کاربر
2012-03-22
167
178
سلام
همکارعزیزمون بتون خوب گفتن که
حتما سی دی ویندوزت رو عوض کن و با مجددا ویندوزت رو عوض کن
درایور هات رو دونه دونه ازسایت خوده ایسوز دانلود کن - و قبل از هر چیزی ابتدا درایور اینتل رو نصب کن و بعد از یک ریستارت مجدد انویدیا رو نصب کن
بارها مشاهده شده که هم ویندوز اذیتمون کرده و هم درایور های قدیمی و هم درایور پک سولیشن
سلام. توی تمام پست های این موضوع رو بدقت اگه مطالعه کنید ، فکر می کنم جایی رو پیدا نمی کنید که نوشته باشم درایور رو از پک سولوشن استفاده کرده باشم. برای نصب درایور کارت گرافیک هم از نسخ آپدیت شده جدید خود سازنده استفاده کردم که از سایت سازنده دانلود شده. در این موارد هر کسی ابتدا شک به سیستم عامل می کنه. پس من هم مثل دیگران اولین کارم تعویض ویندوز و تست چندین نسخه مختلف بوده. ضمنا بایوس دستگاه به جدیدترین ورژن آپدیت شده که در پست اول هم اعلام کردم. لازم هست که اعلام کنم تجربه بسیار بالایی در نصب درایورهایی دارم که مشکل دارن . ولی این یکی خیلی دیگه رو اعصابه. تنها گزینه ای که فکر می کنم مونده باشه اینه که چیپ گرافیک از نظر سخت افزاری مشکل داشته باشه. حالا دوستانی که در زمینه تعویض چیپ گرافیک کار می کنن فکر می کنم بهتر بتونن جواب بدن.

بالا