آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: کسی از دوستان در مورد این مدار اطلاعات داره

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
با سلام
یک مدار دستم رسیده که در اون چند قطعه سوخته و به علت پاک کردن شماره های روی ان نتونستم شماره قطعه رو بیابم گفتم شاید دوستان هم از این مدارات و طرز کار اونها اطلاعات داشته باشند
لطفا در مورد قطعات و شماره انها دوستان اطلاعات بدهند ممنون میشم
در ضمن دوستان میدونید که این دستگاه و مدار چیه دیگه !!!!:90000000:

پیوست‌ها

• 199.2 کیلوبایت بازدیدها: 271
  • 153.7 کیلوبایت بازدیدها: 277
  • 154.1 کیلوبایت بازدیدها: 291

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام
یک مدار دستم رسیده که در اون چند قطعه سوخته و به علت پاک کردن شماره های روی ان نتونستم شماره قطعه رو بیابم گفتم شاید دوستان هم از این مدارات و طرز کار اونها اطلاعات داشته باشند

سلام اقا مسعود عزیز

نماز روزه هایی شما قبول باشه

--------------

قطعات سالم هستند یا اینکه سوختند؟

------------

کار مدار چیست من که نمیدونم دستگاه چی هستش اگه امکانش هست توضیح بدید:32000000:

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام دوست عزیز نماز روزه شما هم مورد قبول درگاه حق
بله متاسفانه قطعات سوخته
اما توضیح در مورد مدار : این یک مدار که با برق 12 ماشین و جا فندکی اون کار میکنه و اون بوبینی که در روی جعبه قرار داره یک سلف که روی یک تکه از بوبین اجاق برقی پیچیده و درون اون سوراخ است و با گذاشتن سیخ در سوراخ بوبین به سرعت سیخ داغ کرده و به اصطلاح قرمز میشود و اگر رک و پوست کنده بگم یک منقل سیار و بی درد سر برای بافوری میباشد

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
این مدار همانند چوکهایی که در هورزنتال تلویزیونها میباشد است و خود بوبین خنک است و با روش القایی و فرکانس بالا با قرار دادن سیخ فلزی درون هسته بوبین باعث گرما و داغ شدن سیخ میشود

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
این مدار همانند چوکهایی که در هورزنتال تلویزیونها میباشد است و خود بوبین خنک است و با روش القایی و فرکانس بالا با قرار دادن سیخ فلزی درون هسته بوبین باعث گرما و داغ شدن سیخ میشود

جالبه ..خوش به حال طراحش:smug:

ajan

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-12-21
515
1,472
ایران عزیزم
با سلام

سلام دوستان

به نظر من اگر 12 ولت آمپر بالا را به سیم پیچ و سیم پیچ را روی آجر سفالی پیچ دهید خروجی اون میشه گرمایی از سیم پیچ می زنه بیرون اما از داخل سفال اون نمی دونیم اون قسمت خوب که گرمادر داخل سفال آجری هست که اون وسایل که دیود و مقاومت که پشت نثب شده باید برسی شود کار خوب این دستگاه فقط داخل گرم کن هست که میخ در حد زیادی گرم میک*** دوستان خوبم به القایی اشاره کردهاند اون های اینجوری نیستد لطفا برسی کنید که کورههای از اتصال های که در داخل کوره به وجود می اید ذوب می شوند لطفا اگر شهرتون از این کوره های داشته باشد سوال کنید توضیح می دن چه جوری هست عزیز ...........................................
دوستان اختراع زمانی صورت میگیرد که پیگیر کار باشد و از هر کار کار خوبی که در ذهن دارید درست میشه به خدا توکل کنید و کار خود را پیگیری کنید که همه ما در کنار شما هستیم و سوالات و مشگلات خود را بیان کنید در صورت درد مطب دوستان با تجربه دریغ از نوشتن نمی کنند دوستدار شما و سایت انجمن تعمیرکاران ایران تیک

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,184
سلام اگه اشتباه نکنم همون کوره القایی هست که توی بعضی تاپیک ها بحث شده

بله این یه نوع کوره القایی ساده است اما چطور میتونم شماره و ظرفیت خازن و ترانزیستورها رو بدست بیارم

آخرین ویرایش:
بالا