آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: قطع شدن جریان خروجی پس از جوش دادن 2 الکترود => دستگاه جوش

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
با سلام و خسته نباشید خدمت شما

دستگاه جوش پس از اینکه 2 الکترود باهاش جوش میدم جریانش قطع میشه و دیگه جوش نمیده ولی با ولت متر گرفتم ولتاز داره اما خب جریانش کاهش یافته و بعد از مدتی دوباره درست میشه و با 2 الکترود دوباره جریانش میخوابه !

دستگاه چندین بار تعمیر رفته !

و وقتی که به برق 110 میزنم یکم جریان میکشه به نظر خودم از ی جای مدار جریان میکشه یا یک قطعه ای نیم سوز شده اما خب من پیداش نکردم

میشه راهنماییم بفرمایید

عکس هایی از دستگاه رو هم براتون قرار میدم:biggrins:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
Screenshot_53.jpgScreenshot_54.jpgScreenshot_55.jpg

اون آی سی هارو عوض کردم واون خازن و دیود زنر هم همین طور خازن باد کرده بود دیود زنر 24 ولت هم سوخته و یا شکسته بود

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
این دستگاه خوش تعمیر هستش به شرطی که بیخودی قطعه عوض نکنی و دقت به خرج بدی
در ابتدا برد رو خیلی تمیز با تینر بشور و لحیم آی سی هایی که عوض کردی رو به دقت تقویت کن
1-جریان جوشکاری کلا قطع میشه یا به جرقه های کوچکی تبدیل میشه؟
2-وقتی جوشکاری ضعیف یا کلا قطع میشه ولتاژ خروجی و ولتاژ 300ولت چقد هستش؟
3-آیا وقتی جوشکاری میکنی با کم و زیاد کردن ولوم جریان،جریان جوشکاری تغییر میکنه؟
4-با هر آمپری بعد دو الکترود جریان خروجی قطع میشه؟مثلا چه با 20آمپر چه با 200 آمپر؟
موفق باشی

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
باشه چشم برد رو میشورم با تینر و لحیم هارو بررسی میکنم و دوباره لحیم میدم

جواب :

1 :به جرقه های کوچیکی تبدیل میشه
2:ولتاز 300 رو نگرفتم
3: امتحان نکردم
4: بله فکر کنمبا هر جریانی قطع کنه

داداش من ولتاز 24 ولت که از برد پایین به برد اصلی میاد 2 سرشو اتصال کوتاه کردم چراغ سبز کماکان روشن بود اما خب رله وصل نمیشد !
آی سی های pwm و کلا اون 4 تا آی سی هم کمی داغ میکنه همراه رگلاتور 7815
خازن هم باد کرده بود به علت شکستگی دیود زنر که اونارو عوض کردم اما دیود زنر رو نمیدونم درست زدم یا نه من ی دیود زنر 22 ولتی عوض کردم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
سلام
باشه چشم برد رو میشورم با تینر و لحیم هارو بررسی میکنم و دوباره لحیم میدم

جواب :

1 :به جرقه های کوچیکی تبدیل میشه
2:ولتاز 300 رو نگرفتم
3: امتحان نکردم
4: بله فکر کنمبا هر جریانی قطع کنه

داداش من ولتاز 24 ولت که از برد پایین به برد اصلی میاد 2 سرشو اتصال کوتاه کردم چراغ سبز کماکان روشن بود اما خب رله وصل نمیشد !
آی سی های pwm و کلا اون 4 تا آی سی هم کمی داغ میکنه همراه رگلاتور 7815
خازن هم باد کرده بود به علت شکستگی دیود زنر که اونارو عوض کردم اما دیود زنر رو نمیدونم درست زدم یا نه من ی دیود زنر 22 ولتی عوض کردم
سلام
دوست عزیز ولتاژ 24 ولت از برد بالا به برد پایین می رود و نه برعکس.
شما بررسی کنید ببینید در هنگامی که جوش قطع می شود ولتاژ پایه های 11 و 14 آی سی pwm چند ولت است؟
همچنین همه سوکت های 6 سیمه دستگاه را بررسی کنید که سوختگی نداشته باشند.
عکسی هم از دو طرف برد ترانس(برد وسط قرار دهید)

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,043
5,388
مشاهده فایل‌پیوست 135099مشاهده فایل‌پیوست 135100مشاهده فایل‌پیوست 135101

اون آی سی هارو عوض کردم واون خازن و دیود زنر هم همین طور خازن باد کرده بود دیود زنر 24 ولت هم سوخته و یا شکسته بود
بی خودی تعویض کردن قطعات هیچ سودی ندارد و فقط منجر به ایرادات بیشتر و غیر قابل تعمیر شدن دستگاه می گردد.

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام
دوست عزیز ولتاژ 24 ولت از برد بالا به برد پایین می رود و نه برعکس.
شما بررسی کنید ببینید در هنگامی که جوش قطع می شود ولتاژ پایه های 11 و 14 آی سی pwm چند ولت است؟
همچنین همه سوکت های 6 سیمه دستگاه را بررسی کنید که سوختگی نداشته باشند.
عکسی هم از دو طرف برد ترانس(برد وسط قرار دهید)

سلام

بله درست میفرمایین من اشتباه کردم.

به دلیل اینکه من مکانی هستم که قادر به جوش کاری نیستم و باید به جای دیگری برای تست جوش کار و ولتاز گیری بروم

اگر امکانش هست احتمالات لازم رو بگین یکجا انجام بدم و خدمت شما اراعه بدم !

---------------------

در حالت عادی بدون جوش کاری و قطع خروجی اگه ولتاژ گیری کنم و خدمت شما اراعه بدم مشکلی داره؟ یا اینکه نه

و اینکه سیم های 6 تایی هم که سبز و قرمز هستند کمی سوختگی دارند اما خب قطع نیستند.
عکس هم چشم فعلا در حال حاظر گوشی پیشم نیست:frown000:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
قطعات مرتبط با زنر مذکور رو روی کاغذ ترسیم کن و بفرست،24 ولت از 300 ولت ساخته شده در برد زیرین دستگاه که با سیم سوکت دار به برد فوقانی مرتبط میشه،ساخته میشود و برای رله 24 ولتی که در همان برد زیرین قرار دارد استفاده میشود
ضمن بررسی و انجام توصیه های دوست بزرگوار جناب دارابی عزیز،رگلاتور 7815 و 7915 رو از هیت سینگ آزاد کن و دستگاه رو روشن کن بزار 2 دقیقه روشن باشه دستگاه بعد پشت رگلاتور ها رو با فشار انگشت لمس کن ببین انگشت رو بلافاصله میسوزنه؟
ولتاژ 7815 و 7915 رو اعلام کن
ولتاژ پایه های 11 و 14 آی سی 3846 رو قبل اینکه جوش بدی و بعد اینکه جوش بدی بگیر و گزارش کن
موفق باشی
راستی این کاری رو که گفتی با چه استدلالی انجام دادی و منتظر چه پاسخی از دستگاه بودی!!؟
در حالت عادی بدون جوش کاری و قطع خروجی اگه ولتاژ گیری کنم و خدمت شما اراعه بدم مشکلی داره؟
ولتاژ های قبل و بعد بروز عیب مد نظر هستش .این حرف شما مثل اینه شما بری دکتر بگی فعلا من مریض نیستم اما یه دارو بهم بده که اگه دو هفته بعد مریض شدم مصرف کنم و خوب بشم،این دستگاه هم ممکن هستش در حالت عادی همه ولتاژ هاش شبیه دستگاه سالم باشه ولی به محض استفاده این ولتاژ ها تغیر کنن و اون وقته که میشه براش نسخه نوشت نه الان که سالم هستش و مرضش مشخص نیست

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
ولتاژ پایه های 11 و 4 آی سی هردو 6 ولت فیکس داشتند
و در 2 دقیقه رگولاتور 7815 در صورتی که 2 ثانیه دستت رو روشن نگه داری دستت میسوزه و رگولاتور 7915 اصلا و یا خیلی کم داغ شد دست هم که نمیسوخت

ولتاز های 313 ولت هم داشتیم!

و به محض قطع برق هم بدون وجود بار درخروجی رله قطع میشه

بالا