آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ضعیف شدن نور چراغ قوه

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
سلام
چراغ قوه از اون چینی های شارژی یه لحظه افتاده تو اب و بعد اون نورش ضعیف شده و روی باطریش هم هیچی ننوشته و یه باطری مستطیل سیاه داره
دوستان به نظرتون مشکل از کدوم قسمت هستش و برای تست اولیه از کدوم قسمتا شروع کنم
ممنون

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
دوستان کسی نیست کمکی کنه این عکسش

20.jpg

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
سلام طاعات و عبادات شما قبول درگاه حق تعالی:63000000:
-----------------
ابتدا ولتاژ 2 سر باتری رو بگیر باید 3 ولت داشته باشه
----------------------------
دوم اینکه شاید شارژ باتری تموم شده باشه بزن به برق تا شارژ بشه بعد ببین باز نورش کم نور هست یا نه
--------------------------
عکس هم از خود برد و هم led و باتری به صورت واضح پشت و روی برد و ال ای دی ها همین طور:wink:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
برای اینکه مطمئن بشی ایراد از لامپها هست یا نه، ولتاژ مناسب(LED سفید حدود 3.2 (سه و دو دهم) ولت) به پایه های LED اعمال کن و نورشون رو ببین. اگه ضعیف بود، لامپها نیم سوز شده و باید عوضش کنی. نیم سوز شدن لامپ مسبوق به سابقه هست.

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
دوستان ممنون از همگی من رو مدار هم باطری رو اندازه گرفتم که 2.93 ولت بود هم هر کدوم از led ها رو که 2.40 ولت بودن چون ولتاژ 3.2 ندارم نتونستم led ها رو تست کنم یعنی 3.2 ولت رو مستقیم به هر کدوم از led ها بدم یا به جای باطری بزارم؟ایا میشه خازن و دیود و مقاومت رو تو مدار تست کرد دید سالمه یا نه؟
ممنون از شما

Masoud_Y

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2007-05-30
1,379
7,185
اول کلید روشن را در حالت خاموش قرار دهید و به مدت دوساعت به برق بزنید در طول شارژ باید ال ای دی کوچک پاور که قرمز رنگ است روشن باشد بعد دو ساعت از برق بکشید یا به اصطلاح از شارژ در بیارید و کلید روشن رو بزنید اگر لامپها کم نود بود و یا زود باطر خالی کرد معمولا و بیشتر خرابی از باطری است و نمونه باطری رو برای خرید با خودتون ببرید و تعویض کنید

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
دوستان ممنون از همگی من رو مدار هم باطری رو اندازه گرفتم که 2.93 ولت بود هم هر کدوم از led ها رو که 2.40 ولت بودن چون ولتاژ 3.2 ندارم نتونستم led ها رو تست کنم یعنی 3.2 ولت رو مستقیم به هر کدوم از led ها بدم یا به جای باطری بزارم؟ایا میشه خازن و دیود و مقاومت رو تو مدار تست کرد دید سالمه یا نه؟
ممنون از شما

سلام

2 حالت بیشتر نداره یا باتری جریانش خوابیده و اینکه ولتاژ داره !

دوم اینکه ال ای دی ها نیم سوز شده اند !

ال ای دی ها اگه بسوزند سیاه رنگ میشن که با چشم معلوم هستش !

----------------

کلا 3 سیم از لامپ ها اومده بیرون یکیش منفی هست و اون 2 تا مثبت هستند پیدا کن مثبت و منفی رو و با سری کردن 2 عدد باتری قلمی ال ای دی هارو تست کن اگه نورش خوب بود که هیچی پس باتری یا خرابه یا اینکه نیاز به شارژ داره !
---------------
در این شارز ها اگه باتری خراب باشه به برق بزنید مقاومت برد میسوزه!
-----------
یک عکسم از برد برامون بزار:32000000:

مجید89

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-14
799
4,105
شمال
ممنون از شما

میتونی از پاور کامپیوتر ولتاژ 3.3 (رنگ نارنجی) رو با یه مقاومت کوچیک(10 اهم) سری کنی و به ledها وصلش کنی. یا ولتاژ 5 ولت(رنگ قرمز) رو با مقاومت 100 اهم سری کن وبه led ها وصل کن. مستقیم به پایه led بزن. اگه نورش کم بود لامپها نیم سوز شدن، عوضشون کن.
ولتاژ 2.4 و 2.9 برای led سفید کمه! با این ولتاژها احتمال خرابی باطری بیشتره.

sheypooor

کاربر
2009-05-05
126
133
ابهر
مرسی از شما باتری رو با یکی دیگه تعویض کردم درست شد و به جاش میخوام باتری دوربین پاناسونیک بزارم که روش نوشته 7.2v - 1460mah - 11wh - li-ion
ایا این بهتره به جاش بزارم و چند ساعت کار میکنه و با چه مقاومتی سری کنم؟
ممنون از شما

آخرین ویرایش:

mehran76gh

VIP+ افتخاری
کاربر
2016-06-17
1,537
7,066
IRANTK
مرسی از شما باتری رو با یکی دیگه تعویض کردم درست شد و به جاش میخوام باتری دوربین پاناسونیک بزارم که روش نوشته 7.2v - 1460mah - 11wh - li-ion
ایا این بهتره به جاش بزارم و چند ساعت کار میکنه و با چه مقاومتی سری کنم؟
ممنون از شما

خداروشکر که مشکلش پبدا شد و از باتری بود

این باتری شما 7 ولت هستشو باتری فابریک چراغ قوه 3.3 هستش یعنی 2 برابر از اون طرف باید به فکر شارژ کردن باتری هم باشید !

ببین ورودی ال ای دی ها رو ی برد مقاومتی هست یا نه و اگه اره مقدارش چقدره

بالا