آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

پشتيباني و رفع اشکال پروگرامر هاي شرکت طراحان نوين مدار TNM

infoshinfo

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-02-07
739
1,222
نوشته اصلی توسط sr313
سلام
پراگرامرم tnm5000 هست.
ای سی gigadevice gd25q64 بعد از اینکه erase رو میزنم . نرم افزار پیغام میده که پاک شده اما وقتی blank رو میزنم که مطمئن شوم اما با پیام اینکه ای سی خالی نیست مواجه میشم ، در صورت امکان یه راهنمایی کنید که مشکل از کجاست؟

سلام من با این مدل آیسی در tnm 2000+ خیلی مشکل داشتم اصلا هم حل نشد.فکر میکنم مدل های مختلف tnm با این مدل آیسی درست کار نمیکنن به علت اینکه با این آیسی زیاد کار داشتم مجبور شدم یه پروگرامر دیگه تهیه کنم. مشکل من این بود که از یه آیسی سالم بکاپ میگرفتم و وقتی اونو رایت میکردم رو یه آیسی دیگه اصلا کار نمیکرد و جالب اینجا بود که تو هیچ مرحله ای ارور نمیداد

برای یه پروژه، باید از آیسی pic16f873a استفاده میکردم. چون smd اونو داشتم، با هیتر آیسی رو روی فیبر تبدیل dip به smd نصب و پروگرام کردم. اما سیستم جواب نداد. چند بار مراحل پروگرام رو با دقت انجام دادم. مراحل پاک کردن، رایت و تطبیق با فایل هگز و اجرای فیوزبیت ها به درستی و بدون هیچ مشگلی انجام میشد؛ اما بازهم سیستم ران نمیشد. دست آخر به این نتیجه رسیدم که آیسی ایراد داره و به فکر خرید آیسی بودم. یه دفعه به سرم زد از اتصال درستِ پایه های آیسی روی بردِ تبدیل smd به dip مطمئن بشم. در کمال ناباوری دیدم دو سه تا از پایه ها، شبیه لحیم سرد شده بود و با فشار از روی برد جدا شد. دوباره کلیه پایه های آیسی smd رو روی فیبر مبدل لحیم کردم و پروگرام رو مجدد انجام دادم. به محض نصب آیسی، سیستم بدون هیچ مشکلی کار کرد.
این تجربه رو از این جهت عرض کردم که شاید اتصال پایه های آیسی با پروگرامر، یا پایه های زیف سوکت با پروگرامر درست نباشه و شبیه همون لحیم سردی که عرض کردم وجود داشته باشه. از این جهت بهتره یه چک تو این زمینه داشته باشید.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام.
دوستان پروگرامر tnm5000 جی تگ دارم
تعدادی آی سی ایپیرام دارم با شماره های
ATMLH436
ATMLH602
ATMLH326
ATMLH928
اولا که هیچکدوم رو به صورت اتومات نمیشناسه
دوما داخل لیست هم چنین شماره ایی نداره
برای تست 24C02C رو از لیست انتخاب کردم ولی فقط پیغام میده که پایه شماره 5 متصل نیست
از سلامت آی سی ها مطمئن هستم
پایه ها هم تمیز هست
ممنون میشم راهتمایی فرمایید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hanirayan

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
سلام.
ATMLH436
ATMLH602
ATMLH326
ATMLH928
برای تست 24C02C رو از لیست انتخاب کردم ولی فقط پیغام میده که پایه شماره 5 متصل نیست
پایه ها هم تمیز هست

دوستان لطفا راهنمایی فرمایید

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
سلام .
کفی ادابتور 48 پین ناند تست سلامت داره ؟؟؟
چند مدل ای سی گذاشتم روش و همیشه اخطار قطع بودن پایه های 9 ، 13 ، 16 ، 41 ، 43 میده .
بارها ای سی ها و کفی و زیف سوکت تمیز کردم ولی باز همین پایه ها قطع میزنه

• Like

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام .
کفی ادابتور 48 پین ناند تست سلامت داره ؟؟؟
چند مدل ای سی گذاشتم روش و همیشه اخطار قطع بودن پایه های 9 ، 13 ، 16 ، 41 ، 43 میده .
بارها ای سی ها و کفی و زیف سوکت تمیز کردم ولی باز همین پایه ها قطع میزنه

سلام

دوست عزیز کفی 48 پایه آداپتور پروگرامر tnm 2000 و tnm 5000 باهم تفاوت دارد چک کنید ببینید کفی که موجود دارید مربوط به پروگرامرتون میباشد یانه

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: Aliesf

hanirayan

VIP+ افتخاری
کاربر
2013-05-15
1,354
7,775
سلام.
ATMLH436
ATMLH602
ATMLH326
ATMLH928
پایه ها هم تمیز هست

دوست عزیز نرم افزار را به آخرین ورژن ارتقا بدین بعد از منوی تنظیمات وارد تنظیمات نرم افزار شده و تیک شناسایی خودکار را بزنید
ضمنا حتما چک کنید که پایه ایسی به پین های داخل آداپتور متصل باشند و جهت شماره یک ایسی را درست گذاشته باشید

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

Aliesf

کاربر
2018-03-24
79
956
اصفهان
متشکرم .
نمیدونستم با هم تفاوت دارن
من کفی و سقفی ای سی فلش را داشتم و تو سایت تی ان ام دیدم کفی ای سی ناند هم دارن و خرید اینترنتی زدم و تو توضیحات خرید نوشتم اگه به مدل 5000 میخوره برام بفرستین ،

• Like

yx700

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2012-11-03
616
1,670
با سلام و خسته نباشید

ای سی s24cl04a رو مدل 5000 پشتیبانی نمیکنه لطفا به لیست اضافه کنید

پیوست‌ها