آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: عدم تصویر در لپ تاپ MSI Model : MS-1463

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
سلام خدمت دوستان

یه لپ تاپ هستش که طبق اظهار مشتری در حین کارکرد بدون به وجود آمدن اتفاق خاصی یکدفعه تصویر رفته
لپ تاپ روشن هستش ولی تصویر نداره .
باز کردم یکسری ولتاژگیری های اولیه رو انجام دادم به نظرم مشکلی توی ولتاژ دهی به المان ها وجود نداشت .
فقط به محض روشن کردن لپ تاپ پس از گذشت حدود 2 دقیقه چیپ GPU به شدت داغ میکنه . همینطور آی سی های SMD 8 پایه که اطراف چیپ GPU قرار دارند . روی آی سی ها که اصلاً نمیشه دست رو نگه داشت . خیلی داغه .
قبل از اون یکبار CLR -CMOS هم انجام دادم .بی فایده بود .
یکسری عکس از مادربرد اون گذاشتم .
دوستان چی تشخیص میدن ؟

IMG_20160613_003018.jpg

IMG_20160613_002846.jpg

IMG_20160613_002827.jpg

IMG_20160613_002721.jpg

behroozxl

کاربر
2009-02-08
125
319
مهرشهر. کرج
سلام
عزیز در صورتیکه تست rgb هم فرمودید و فلت ها را هم بازدید کردید و از ولتاژ هم خیالتان راحت است و بایوس هم زدید و تست های معمول که مسلمآ خودتان استاد هستید طبق تجربه این حقیر در چندین مدل لپتاپ سونی و..... با همین وضعیت توضیح داده شده از طرف شما نهایتآ هیت ویا ریبال چیپ گرافیک انجام شد و تصویر داد

باز تا نظر اساتید چه باشد

موفق باشید

آخرین ویرایش:

aryanet

کاربر
2008-10-02
123
139
با مانیتور تصویر بگیر اگه خروجی نداشتی خرابی از چیپ گرافیک هست . ماسفتی رو هم که گفتی خارج از مدار تست کن

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
با مانیتور تصویر بگیر اگه خروجی نداشتی خرابی از چیپ گرافیک هست . ماسفتی رو هم که گفتی خارج از مدار تست کن

سلام
این قطعه عیناً شبیه آی سی هستش
و 8 تا پایه داره. من اینو چطوری خارج از مدار تست کنم؟

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
سلام
عزیز در صورتیکه تست rgb هم فرمودید و فلت ها را هم بازدید کردید و از ولتاژ هم خیالتان راحت است و بایوس هم زدید و تست های معمول که مسلمآ خودتان استاد هستید طبق تجربه این حقیر در چندین مدل لپتاپ سونی و..... با همین وضعیت توضیح داده شده از طرف شما نهایتآ هیت ویا ریبال چیپ گرافیک انجام شد و تصویر داد

باز تا نظر اساتید چه باشد

موفق باشید
سلام خدمت دوست و همکار عزیز جناب behroozxl
خسته نباشید
من خودم هم به بایوس مشکوک شدم. ولی هنوز بایوس نزدم. چون عرض کردم که چیپ GPU به همراه چند تا آی سی اطرافش خیلی داغ میکنند نظرم رفت سمت خرابی خود چیپست یا قطعه ای که در این محدوده خراب شده و داره از مدار GPU جریان کشی بیش از حد میکنه
با این توصیف که میگم چیپ GPU و چند آی سی اطراف اون در همان ابتدای روشن کردن لپ تاپ ( دو دقیقه بعد) داغ میکنه میشه ایراد از سمت بایوس هم باشه؟

بعداً اینکه ؛ من هرچی گشتم ای سی بایوس رو پیدا نکردم. حالا یا دیدم و متوجه نشدم یا جایی هستش که من هنوز اون قسمت رو ندیدم
توی عکسهای فوق شما میتونید مشخص کنید آی سی بایوس کدوم هستش؟ ؟

ممنون از لطف شما
موفق و پیروز باشید...
BERMUDA.VBS

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
دوستان اگه راه حلی به فکرشون می رسه بیان کنند. اگه میشه.

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوستان اگه راه حلی به فکرشون می رسه بیان کنند. اگه میشه.

سلام دوست عزیز، تصاویر واضح نیستن،درصورت امکان هیت سینک و رم ها رو برداشته،بورد رو شستشو داده و تمیز کنید و عکس با کیفیت از دوطرف بورد آپلود کنید و اون آی سی هایی که فرمودین داغ میکنه ،هم تو تصویر مشخص کنید و هم شماره اشون رو قید کنید.
کانفیگ لپ تاپ چی هست؟ به نظر میاد سی پی یو BGA و تک چیپ باشه

موفق باشید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,843
سلام دوست عزیز، تصاویر واضح نیستن،درصورت امکان هیت سینک و رم ها رو برداشته،بورد رو شستشو داده و تمیز کنید و عکس با کیفیت از دوطرف بورد آپلود کنید و اون آی سی هایی که فرمودین داغ میکنه ،هم تو تصویر مشخص کنید و هم شماره اشون رو قید کنید.
کانفیگ لپ تاپ چی هست؟ به نظر میاد سی پی یو BGA و تک چیپ باشه

موفق باشید

سلام خدمت دوست عزیز
چشم حتمذ عکس با کیفیت و واضح تر میگیرم و آپلود میکنم
حالا بنظرتون ممکنه با پروگرام بایوس ایراد رفع بشه؟ میدونم خنده دار بنظر میرسه چون گفتم چیپ تقریبا زیاد داغ میکنه. ولی خوب یه احتمال کوچیک دادم که ممکنه به بایوس صدمه رسیده باشه
چون در حین کارکرد یکدفعه تصویر رفته. من میگم شاید اون لحظه نوسان برق داشتن و همین باعث تخلیه شدن بایوس یا صدمه دیدن قسمتی از اطلاعات اون شده باشه
نظرتون چی هستش ؟ممکنه ؟

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام خدمت دوست عزیز
چشم حتمذ عکس با کیفیت و واضح تر میگیرم و آپلود میکنم
حالا بنظرتون ممکنه با پروگرام بایوس ایراد رفع بشه؟ میدونم خنده دار بنظر میرسه چون گفتم چیپ تقریبا زیاد داغ میکنه. ولی خوب یه احتمال کوچیک دادم که ممکنه به بایوس صدمه رسیده باشه
چون در حین کارکرد یکدفعه تصویر رفته. من میگم شاید اون لحظه نوسان برق داشتن و همین باعث تخلیه شدن بایوس یا صدمه دیدن قسمتی از اطلاعات اون شده باشه
نظرتون چی هستش ؟ممکنه ؟

سلام،آره ممکنه ، منتهی این شدت داغ کردن GPU خب درست نیست و خودش یک مساله است، میتونید از بایوس فعلی بک آپ بگیرید و با یه بایوس سالم پروگرم کنید،امتحانش ضرری نداره (فقط حتما از بایوس فعلی بک آپ بگیرید)
کانفیگ لپ تاپ رو هم نفرمودید چی هست؟ و آیا سی پی یو به صورت BGA هست یا سوکت داره؟ چون تو تصاویر سوکت سی پی یو رو نمیبینم

بالا