آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: تصویر ندادن مادربرد گیگابایت ga-p31-ds3l

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

setam

VIP+ افتخاری
کاربر
2010-05-28
392
683
بندرلنگه
سلام مشتری امده فن سی پی یو و سی پی یو رو بیرون آورده دوباره جا زده مادربرد تصویر نمیده
پایه cpu چک کردم ولتاژ vcore و vgood دارم چراغ ریست دیباگر روشن چراغ کلاک روشن کد دیباگر 00 بایوس زدم
با تشکر

babaknew2015

VIP+ افتخاری
کاربر
2015-02-21
438
228
kermanshah
با سلام فن و سیپیو رو از روی برد خارج کنید و از پشت ی هیت نرم ب چیپ شمالی و سوکت سیپیو بدید .تو اطراف سیپیو کات شدگی داشته باشی احتمالا .با فن سیپیو پیچی تست کنید

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
قطعات SMD اطراف فن رو بررسی کنید .احتمال کنده شدن قطعات موقع جدا کردن فن وجود داره .کلیر سیموس کنید.جسارتا با نظر دوستمون در مورد هیت دادن به پل شمالی و سوکت در ابتدای کار موافق نیستم .حتی اگه به مرحله هیت دادن هم برسه ،اصولا نباید در مراحل اولیه تست و عیب یابی اقدام به هیت دادن نمود .
موفق باشید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام مشتری امده فن سی پی یو و سی پی یو رو بیرون آورده دوباره جا زده مادربرد تصویر نمیده
پایه cpu چک کردم ولتاژ vcore و vgood دارم چراغ ریست دیباگر روشن چراغ کلاک روشن کد دیباگر 00 بایوس زدم
با تشکر

سلام دوست عزیز،
دو نکته هست یکی اینکه معمولا مشتری ها یا دروغ میگن یا همهء حقیقت رو نمیگن (هنوز نفهمیدم چرا اینکارو میکنن!) دوم اینکه خیلی وقت ها اتفاقات صرفا همزمان پیش اومدن و ربطی به هم ندارن (یعنی این برداشتن و دوباره گذاشتن سی پی یو صرفا همزمان شده با مشکل یه قطعه ای تو سیستم و ربطی به مشکل نداره)
و سوال اینه که مشتری چرا سی پی یو رو برداشته و دوباره گذاشته؟ مشکل سیستم چی بوده که فکر کرده با اینکار درست میشه؟
اگه حرف مشتری رو ملاک قرار بدیم ،میتونه شکم دادن مادربورد علت این مشکل باشه که با برداشتن فن سی پی یو فشار از روی بورد برداشته شده و دوباره با گذاشتنش اعمال شده،که خب نتیجه اش میشه دیسکانکتی یا اتصالی در پایه های چیپ یا سوکت سی پی یو
اما اگه وضعیت دیباگر و ولتاژها رو مدنظر قرار بدیم،وجود vcore وروشن بودن چراغ کلاک و ریست،مشکل در مدار RTC هست (یعنی بایوس،آی او و چیپ جنوبی) و احتمالا آی او باید وضعیت پایه هاش چک بشن و یا تعویض بشه ،شما اول با یه بایوس سالم امتحان کنین،بعد آی او رو چک و تعویض کنید.
موفق باشید

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا