آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: در مورد چسب دو قلو برای چسباندن جک لولای لپ تاپ ها

arefmard

کاربر vip
کاربر
2012-10-22
59
201
42
www.arefmard.blogfa.com
دوستان در یکی از آموزش ها در سایت دیدم که برای چسباندن جک یا همان مهره شکسته زیر لولا ها یا پیچ ها از چسبی استفاده کردند که یکی مایع بود و دیگری پودر قهوه ای رنگ بود لطفا دوستانی که از این چسب دوقلو استفاده کردند کمی در موردش توضیح دهند

blacknaki

کاربر
2013-12-06
228
486
تهران
سلام
دوست عزیز من چندین بار لولای لپ تاپ های مختلف را چسباندم
با چسب "هل" مثل چسب دوقلو هستش ولی واقعا مثل آهن سفت می شود
حتی اگر هنگام جا زدن لولا با اضافه چسب هم برخورد کردید میتوانید آن را مثل آلومینیوم بتراشید

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477
سلام
منم دو سه بار با چسب هل کار کردم و لولا رو چسب دادم واقعا این چسب عالیه اولش بهش شک داشتم ولی نه واقعا عالی هست ولی زمان میخواد تا بچسبه من براش 4 5 ساعت یابیشتر وقت میزارم
اخرین بار هم حدود دوهفته پیش یه لب تاب اچ پی بود که لولا که به قاب ال سی دی وصله کنده شده بود و خود قاب رو هم کنده بود خیلی ساده تکه قاب کنده شده رو با خود قاب ال سی دی چسب دادم و لولا رو همبستم روز بعد نزدیک به 20 25 بار بازوبستش کردم اصلا تکون نخورد|!
امیدوارم مفیدباشه

Alvin

کاربر
2010-12-01
1
2
سلام. دوستان قابِ پلاستیکیِ لب تاپ بنده از قسمت لولا شکسته الان لولا وقتی باز و بسته میشه هیچ قابی وجود نداره که نگهش داره. به نوعی میتونم بگم لولا رو هواست. من برای چسباندن قاب پلاستیک میتونم از چسب هل استفاده کنم؟ بعد چسب رو بریزم رو قاب پلاستیک وارد دستگاه نمیشه؟ چه نوع چسبی از چسب هل رو باید تهیه کنم؟ چسب هل چند نوع داره. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

آخرین ویرایش:

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
چسب خمیری به نام اپوکسی جلاسنج .
هم فوری دارد و هم غیر فوری .
مثل خمیر شل است ولی پس از اینکه بهش شکل دادید و چسباندید ، تا 24 ساعت صبر کنید .
مثل سنگ مرمر سفت می شود .

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
سلام. دوستان قابِ پلاستیکیِ لب تاپ بنده از قسمت لولا شکسته الان لولا وقتی باز و بسته میشه هیچ قابی وجود نداره که نگهش داره. به نوعی میتونم بگم لولا رو هواست. من برای چسباندن قاب پلاستیک میتونم از چسب هل استفاده کنم؟ بعد چسب رو بریزم رو قاب پلاستیک وارد دستگاه نمیشه؟ چه نوع چسبی از چسب هل رو باید تهیه کنم؟ چسب هل چند نوع داره. لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

دوست خوبم
برای ترمیم قسمت اتصالات و جای پیچ های مربوط به لولا باید قاب کاملا باز بشه و جای پیچ ها سرجای خودشون قرار گرفته و با چسب محکم و تقویت بشن .بنده خودم از چسب بیکث استفاده می کنم ولی حتما چسبی که دوستمون معرفی کردن رو هم امتحان می کنم .
موفق باشید .

khelane

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2008-10-29
770
1,477

سلام
اگه جایی رو میگید که لولا به کف لب تاب وصل میشه شما باید اولا جای مشخص شده رو تمییز کنید و بعدا مهره مربوط به همون پیچ رو جا بزارید و یه کم چسب 123 برای اول کار و تکان نخوردن مهره بزنید بعدا چسب هل رو به مقدار نیازتون به دوربر و روی مهره بریزید ولی طوری نباشه که سوارخ مهره پر بشه بعدا از یه ساعت لولا ها رو جا بزار طوری نباشه فشار بیفته روی جای چسب کاری شده فقط طوری بزار ببین خوب روش سوار میشه و مشکلی نداشته باشی وقتی قاب و لولا ها رو سرجاش میزاری همین
یه کم سلیقه میخواد وگرنه چیز خاصی نداره
چسب هل تا الان من استفاده کردم و میکنم واقعا عالی هستش فقط خریدی همون مدل رو بخر تیوبی هستش .

rezanurse826

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
vip افتخاری
کاربر
2009-01-05
1,131
1,708
درود ، بنده از چسب هل استفاده کردم ولی از چسب هل بهتر ، چسب اپوکسی دو جزئی خمیری جلاسنج است .
به پلاستیک خیلی خوب می چسبد و پس از 24 ساعت مثل سنگ ، سفت می شود .

بالا