آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک تکشو

استفاده از دی وی دی ساتا در داس

rahim_ir

کاربر
2009-02-14
40
1,213
سلام
آیا امکان استفاده از دی وی دی رایتر ساتا در سیستم داس وجود دارد یا خیر؟ در حالت Start Computer with CD-ROM support دی وی دی رایتر ساتا شناسایی نمیشود.از آنجا که درایورهای موجود بر روی سی دی های استارت آپ ویندوز 98 و ME تنها از درایوهای IDE پشتیبانی میکنند،آیا راه حلی جهت استفاده از درایوهای ساتا در داس وجود دارد؟
با تشکر از دوستان و اساتید محترم سایت.

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,667
176,766
iRanTK.iR
سلام

اين فايل يک فايل بوت هست که طبق نوشته سازندش Sata Mode‌ رو ساپورت ميکنه ؟

ميتونيد فايل رو با UltraISO باز کنيد و اگر اطلاعاتي خواستيد اضافه کنيد و بعد روي سي دي رايتش کنيد ، فرمت فايل ISO هست و ميتونيد با NERO اونو روي سي دي بريزيد ، البته من تست نکردم ، ولي منظور شما از داس رو متوجه نشدم ! شما قراره از ساتا در ويندوز 98 استفاده کنيد يا اينکه سيستم عاملتون قراره MS-DOS باشه !!! يا اينکه قراره سي دي بوت داس بسازيد که ساتا ساپورت کنه ؟

پیوست‌ها

rahim_ir

کاربر
2009-02-14
40
1,213
با تشکر از جنابعالی که این فایل رو قرار دادید.فایل رو بر روی سی دی رایت کردم و سیستم رو با اون راه اندازی کردم.این سی دی برنامه Partition Table Doctor هست و هیچگونه درایور سی دی در خود ندارد.همانطور که جنابعالی نیز فرمودید قصد دارم از دی وی دی درایو ساتا در محیط MS-DOS استفاده کنم.یعنی اگر سیستم را با سی دی راه انداز DOS (استارت آپ 98 یا ME ) راه انداری کنیم به سی دی درایو از نوع ساتا دسترسی داشته باشیم.

nekooee

Senior Technical Supervisor
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-09-21
6,774
29,826
ایران
با سلام
دوست عزیز شما اولی که سیستم میاد بالا با سی دی بوت مخصوص که موقع بالا آمدن سی در رام رو نیز معرفی می کنه امتحان کنید ببینید وقتی وارد محیط داس میشید سی دی رام کار می کنه یا نه. چون برای سی دی رام های ide نیز اگر با سی دی مخصوص بوت نشه یا درایورش نصب نشه سی دی رام رو نمیشناسه. سی دی نصب ویندوز 98 رو اگر دارید می تونید از اون برای این کار استفاده کنید.
اگر در این حالت کار کنه راحت تر میشه براش کاری کرد. در غیر اینصورت باید دید شرکت سازنده سی دی رام شما نرم افزاری برای این کار ارائه داده یا خیر.... اون موقع کار سخت میشه

بالا