آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: داغ کردن کارت گرافیک و ریستارت مادربرد ASUS P5LD2-X

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
با سلام
p5ld2x-1333-2.jpg
ویندوز از مادربر فوق بالا میاد اما پس از مدتی ازکار سیستم ریستارت میشه و وقتی مادربرد رو بررسی کردم دیدم کارت گرافیک به شدت داغ میکنه البته پل شمالی و جنوبی هم با شدت کمتر داغ میکردند.کارت گرافیک رو رو مادربرد دیگه امتحان کردم درست کار میکرد.دو تا خازنهایی رو که علامت زدم عوض کردم اما باز مشکل پابر جاست.از اساتیددرخواست راهنمای دارم.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پاسخ : داغ کردن کارت گرافیک و ریستارت رایانه

هیت سینک چیپ ها رو باز کنید . کاملا شستشو بدید . خمیر سیلیکون خوب مثل آماسان بزنید و ببندید . نتیجه را اعلام کنید .

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
p5ld2x-1333-2.jpg
با سلام کاری که گفتید انجام دادم.مشکل حل نشد.الان دیگه اصلا ویندوز رو بالا نمیاره.البته مادربرد روشن میشه اما نمیتونه ویندوز رو بالا بیاره و در ضمن پل جنوبی این مادربرد حدود ۲ یا ۳ سال پیش عوض شده بود والان هم مشکل داغ شدن پل جنوبی و آی سی مشخص شده در شکل که باید آی سی صدا باشد رو دارد.به نظرتون مشکل از آی سی صداست یا پل جنوبی؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اون ایسی صدا نیست . ایسی کلاکه شمارشو بگید تا دقیق بهت بگم .. اگر چیپ جنوبی قبلا تعویض شده . باز مشکل داره من پیشنهاد نمیکنم دوباره روی این برد کاری انجام بشه . احتمالا جواب دادانش کمه .
خازن های های کنار چیپ جنوبی رو یکبار تعویض کنید .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
مطمئنید چیپ تعویض شده؟ این مادربورد ارزش تعویض چیپ نداره،اینکه با برداشتن هیت سینک وضعیت مادربورد تغییر کرد نشون دهندهء وجود دیسکانکتی یا اتصالی در پایه های چیپ هست،همونطور که آقای AMD گفتن انجام دوباره کار روی این بورد پیشنهاد نمیشه،چون یا باید مجددا چیپ تعویض یا ریبال بشه که مقرون به صرفه نیست و یا ممکنه با یه هیت گرفتن درست بشه که هم هیت دادن کار اصولی ای نیست و دوامی نداره و بنابراین توصیه نمیشه و هم ممکنه در اثر هیت دادن وضعیت بدتر بشه و بورد دیگه اصلا روشن نشه
موفق باشید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
اون ایسی صدا نیست . ایسی کلاکه شمارشو بگید تا دقیق بهت بگم .. اگر چیپ جنوبی قبلا تعویض شده . باز مشکل داره من پیشنهاد نمیکنم دوباره روی این برد کاری انجام بشه . احتمالا جواب دادانش کمه .
خازن های های کنار چیپ جنوبی رو یکبار تعویض کنید .
شماره آی سی RTM876-660 است.منظورتون تعویض خازنهای SMD است؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
این ایسی کلاکه دوست عزیز . نه ایسی های معمولی نه SMD

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: NPTiak

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
منظورم خازن های الکترولیت بود . این برد بعید میدونم جواب بگیرید . چون احتمالا دوباره ایراد چیپ جنوبی هست .

2019-08-10
3
0
سلام،امیدوارم حالت خوب باشه.
واقعیتش من هم همین مادربرد رو دارم که روشن میشه و تصویر نمیده و من بیرون که بردم نشون دادم گفتن احتمال۹۹ درصد از بایوست باشه،من هم بایوس رو پروگرم کردم ولی بازم تصویر نمیده.میخواستم بپرسم امکانش هست که من از بایوس شما فایل بایوس رو کپی کنم رو مال خودم ?

بالا