آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: سوال : نحوه کنترل وضوح تصویر در صفحه نمایش های کریستال مایع

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
درود

مطلبی هست که مدت هاست ذهن منو درگیر کرده

اینکه چطور میشه میزان وضوح تصویر در صفحه نمایش کریستال مایع مثل صفحه نمایش ساعت های دیجیتال رو کنترل کرد و میزان وضوح تصویر رو کم تر یا بیشتر کرد ؟؟؟؟

برای نمونه من میخوام وضوح تصویر صفحه نمایش یک مولتی متر رو افزایش یا کاهش بدم و به درستی نمیدونم بر رو کدوم قسمت و به چه نحوی باید کار کنم

و یک عکس از IC مدار مولتی متر گذاشتم

دوستان اگه امکان داره راهنمایی کنید
ممنون

k0yuh7huwdj7ljle0e6e.jpg

rezalot

کاربر
2014-04-10
20
14
سلام
تا اونجا که من می دونم فکر نمی کنم عملی باشه ،مگر اینکه بخوای از یه دیسپلی با وضوح بیشتر استفاده کنی که برای این کار لازمه راه اندازشم عوض کنی.

فرستاده شده از HTC One_E8

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
به نظر من امکان پذیره ولی راه حلش رو به درستی نمیدونم ؟؟ !!

یه آزمایش خیلی ساده ای انجام دادم و متوجه شدم میشه کیفت و وضوح تصویر رو خیلی بیشتر کرد

آزمایش ساده من این بود
صفحه نمایش رو در آوردم و یک خودکار پلاستیکی رو به موهای سرم مالیدم و الکتریسته ساکن اون رو به چشت صفحه نمایش زدم و صفحه نمایش با کیفیت خیلی عالی تمام اعداد و ارقام رو نشون میداد
در صورتی که همین صفحه نمایش بر روی مدار خود مولتی متر کیفیت و وضوح چندان خوبی رو نداره

اگه دوستان راه کاری رو پیشنهاد دارن ارائه بدن ... ممنون

rezalot

کاربر
2014-04-10
20
14
دلیل اینکه می خواید وضوح رو بالا ببرید چیه ؟به نظر من امکان نداره .اجازه بدید بقیه دوستان هم سوالتون رو ببینن ،شاید کسی تجربه داشته باشه .

Anahita008

کاربر
2014-08-18
141
361
خوندن ارقام کمی مشکله
برای خوندنش حتمن باید نور کافی باشه
بعضی وقتا به خاطر کم رنگ بودن در خوندنش دچار خطا میشم
به خصوص در قسمت های ( میلی ولت ،،، و ولت ) + ( میکرو فاراد ،،،، نانو فاراد )

rezalot

کاربر
2014-04-10
20
14
اگه مولتی متر نور پشت زمینه داره روشن کنید یا باطری رو زود تر عوض کنید به احتمال زیاد مشکل حل میشه. شما تو چه زمینه ای فعالیت می کنی ؟

ورداده

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-02-09
734
3,842
سلام- وضوح بوسیله تعداد پیکسل ها و زمان referesh و نور بک لایت عملی میشود که دو تای انها در اختیار کارخانه ی سازنده ی lcd است البته فاکتور های دیگر هم هست که کلام را به تطویل میکشاند

بالا