آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: بوت نشدن مادربورد گیگابایت مدلg31m-es2

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

saeedrr

کاربر vip
کاربر
2012-04-24
133
188
با سلام مادربورد فوق ولتاژ vcore رو داره و سیپیو گرم میشه اما چراغ رسیت روی دیبایگر روشن خاموش میشه و مادربورد کد 0000 رو میده سیپیو هم سالمه ولتاژ روی کریستال لوله ای دارم روی کریستال آیسی کلاک هم دارم روی چیپ ها هم با دست فشار وارد کردم تغییری نکرد..ممنون میشم راهنماییم کنید

2013-11-01
42
65
درود بر شما اگر در انجمن یک سرچ می کردید موارد زیادی تاپیک مانند مشکل شما موجود بود اما برای شروع فیش 4 پین CPU را بکشید ببینید باز هم چراغ ریست روشن است؟
باز دقت کنید موقع ریستارت کردن چراغ ریست خاموش و روشن می شود؟ اگر چراغ ریست روشن باشد مربوط به cpu و تغذیه آن می باشد
کلا مدار pwm را چک نمایید آی سی کلاک و کریستال آن را تعویض نمایید.
مین را از کیس خارج نمایید گاهی وقت خرابی دکمه ریست روی کیس
و یا اینکه وصل کردن چیز دیگر روی پین ریست باعث روشن شدن
چراغ ریست دیباگر می شود.
از چیپ چنوبی هم تست بگیرید در مشکل می تواند نقش داشته باشد. با رم و سی پی یو دیگر تست بفرمایید مطالب گفته شده از تاپیکها جمع اوری شده اند چک بفرمایید و منتظر نظر اساتید بزرگوار سایت باشید حل خواهد شد ان شاالله کریمی

saeedrr

کاربر vip
کاربر
2012-04-24
133
188
درود بر شما اگر در انجمن یک سرچ می کردید موارد زیادی تاپیک مانند مشکل شما موجود بود اما برای شروع فیش 4 پین CPU را بکشید ببینید باز هم چراغ ریست روشن است؟
باز دقت کنید موقع ریستارت کردن چراغ ریست خاموش و روشن می شود؟ اگر چراغ ریست روشن باشد مربوط به cpu و تغذیه آن می باشد
چراغ ریست دیباگر می شود.
از چیپ چنوبی هم تست بگیرید در مشکل می تواند نقش داشته باشد. با رم و سی پی یو دیگر تست بفرمایید مطالب گفته شده از تاپیکها جمع اوری شده اند چک بفرمایید و منتظر نظر اساتید بزرگوار سایت باشید حل خواهد شد ان شاالله کریمی

درود دوست عزیز.وقتی 4 پین 12 ولت جدا باشه چراغ ریسیت خاموش روشن نمیشه یعنی اصلا روشن نمیشه و وقتی هم دستی ریسیت میکنم هیچ عکس العملی نداره با سیپیو و رم دیگر هم تست شده.تشکر از پاسخگوییتون

saeedrr

کاربر vip
کاربر
2012-04-24
133
188
چراغ ریست دیباگر می شود.

درود دوست عزیز.وقتی 4 پین 12 ولت جدا باشه چراغ ریسیت خاموش روشن نمیشه یعنی اصلا روشن نمیشه و وقتی هم دستی ریسیت میکنم هیچ عکس العملی نداره با سیپیو و رم دیگر هم تست شده.تشکر از پاسخگوییتون

غفور

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2012-01-22
966
1,962
golestan
دوست عزیز اولا این کد به صورت چرخی یعنی بعد از جند ظاهر میشود یا اینکه مستقیم 00 ظاهر میشه ؟
دوما رو پاسه های سوکت فن را تست کنید ببنید چند ولت دارید؟
رو پایه های F_PANEL رو هم تست بزنید ببیند چن ولت موچود؟
جهت تست آی او هم خدمتتو عرض شود با مشخصه دقیق رو آی او را اعلام کنید یا یه عکس واضح قرار دهید تا دوستان دیتاشیت رو قرار دهید تا طبق اون ولتاژگیری نمایید./.موفق باشین./.

saeedrr

کاربر vip
کاربر
2012-04-24
133
188
دوست عزیز اولا این کد به صورت چرخی یعنی بعد از جند ظاهر میشود یا اینکه مستقیم 00 ظاهر میشه ؟
دوما رو پاسه های سوکت فن را تست کنید ببنید چند ولت دارید؟
رو پایه های F_PANEL رو هم تست بزنید ببیند چن ولت موچود؟
جهت تست آی او هم خدمتتو عرض شود با مشخصه دقیق رو آی او را اعلام کنید یا یه عکس واضح قرار دهید تا دوستان دیتاشیت رو قرار دهید تا طبق اون ولتاژگیری نمایید./.موفق باشین./.

ممنون از پاسخگوییتون کد0000از همون اول ظاهر میشه مواردی که فرمودید رو انجام میدم و نتیجه رو اعلام میکنم....فقط ببخشید منظورتون از f-panel دقیقا کدومه؟؟

آخرین ویرایش:
2013-11-01
42
65
سلام دوست عزیز f-panelمنظور قسمتی ازمادربورد است که سیمهای دکمه روشن کردن و ریست روی کیس به ان وصل می شوند موفق باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا