آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: ساخت PCB دو لایه

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با عرض سلام

[hide] شما میتوانید براحتی در منزل برد های دو لایه بسازید[/hide]

[hide]ابتدا لایه اول و دوم را بر روی 2 کاغذ جداگانه ک چاپ کنید [/hide]
دو برگ را بر وری هم منطبق کنید
PCB را بر روي يكي ااز کاغذ ها تنظیم کنید و با چسب نگه دارید ، سپس کاغذ دوم را دوم را بر روی PCB قرار دهید و توسط اطو طرح را انتقال دهید
با مته 0.5 در چهار گوشه سوراخ های ایجاد کنید و توسط سیم های زائد چهار سوراخ را نگه دارید تا در موقع اسیدکاری ارتفاع ای بدهید
من از PCB هایی با قطر 0.2 برای اینکار استفاده کرد که براحتی با قیچی های معمولی بریده میشود

پیوست‌ها

• 118 کیلوبایت بازدیدها: 345
  • 120.5 کیلوبایت بازدیدها: 350

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با عرض سلام

امروز از روش دیگری برای چاپ فیبر دورو استفاده کردم!
ابتدا یک طرف برد را چاپ کردم و در چهار گوشه فیبر و جهار پد سوراخی با مته 0.6 ایجاد کردم و[hide] بعلت پلیسه در طرف دیگر با سمباده فیبر یک دست کردم و با تاباندن نور و قرار دادن طرح زیرین و انطباق مدار ، طرح دوم را انتقال دادم و در اسید انداخته و حاصل کار را مشاهده میکنید[/hide]
البته هنوز از دقت خوبی برخوردار نیست ، انشالله به مرور و کسب تجربه، به کیفیت مقبولی خواهم رسید

[hide]:eek:ok:[/hide]

[hide]:whistle0:[/hide]​

پیوست‌ها

آخرین ویرایش:

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
علت دورو بودن و عدم توانایی اکثر دوستان جهت متالیزه کردن مدار و نیز زیبایی مدار میتوانید[hide]از سیم های شیلد که در کابل های استفاده شده ، تکه ای بردارید و با چکش بر روی آن بکوبید تا بصورت تخت شود، اینکار باعث میشود که بر روی خطوط مدارچاپی دیده نشود و از زیبائی مدارات کم نشود[/hide]

پیوست‌ها

• 70.5 کیلوبایت بازدیدها: 323

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
در مورد لحیم کاری که بعد روغن لحیم که در اطراف پد ها ایجاد میشود میتوانید [hide]از بنزین استفاده کنید و توسط پنبه و برس ، مدار را تمیز کنید و هرگز از تینر استفاده نکنید ، تینر لحیم کاری شما را مات میکند ولی بنزین نه![/hide]

farah676

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-22
4,686
61,983
اصفهان
با استفاده از سیم های چکش خورده ! و بنزین جهت تمیز کردن مدار ، حاصل کار را مشاهده کنید ، در مدارات رادیویی حتما باید مدار عاری از هرگونه چربی و رسوبات باشد [hide]:96:[/hide]

پیوست‌ها

بالا