آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

هنگ کردن رایانه و عمل نکردن ان

Shami

مدیر بخش تعمیرات تخصصی
ناظم انجمن
2009-07-12
5,770
80,448
تو همین نزدیکی ها
سلام
مشکلی در مورد رایانه داشتم اینکه بعد از کار کردن حدود 1 ساعت رایانه هنگ میکندو هیچگونه عملی انجام نمی دهد و باید از طریق دگمه روی کیس ریاستارت شود و این مورد مکرر تکرار میشود و دلیل خرابی ان گرمای بیش از حد هوا و بالا رفتن دمای کیس این مشکل بوجود امده است
دوستان لطفا در این زمینه راهنمایی کنید
(راستش اگر تایپیک مناسبی برای این مورد پیدا نکردم مدیران زحمت انتقال انرا بکشند)

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
سلام

آقاي شامي اگر واقعا مشکل گرماي بيش ار حد هوا هست ، ميتونيد از فن اضافي بزرگ استفاده کنيد ولي متاسفانه اکثر اين فن ها جريان زيادي از تغذيه مي کشند و اگر پاور سيستم شما ضعيف باشه به مشکل ميخوريد !

irantksat

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2006-11-02
888
6,496
سلام جناب شامی
مشکل شما را بنده نیز دارم ، گرما که هیچ ، همچنان بویی میدهد که انگار یک سیم پیچ در حال داغ شدن است .:blow:
این مورد از عدم صحیح کار کردن فن سی پی یو است .
شما میبایست کمی اسپری چرب یا روغن داخل آن بریزید .

صابری

کنترل کل سایت
ناظم انجمن
2009-05-31
11,796
134,634
اصفهان
سلام
مشکلی در مورد رایانه داشتم اینکه بعد از کار کردن حدود 1 ساعت رایانه هنگ میکندو هیچگونه عملی انجام نمی دهد و باید از طریق دگمه روی کیس ریاستارت شود و این مورد مکرر تکرار میشود و دلیل خرابی ان گرمای بیش از حد هوا و بالا رفتن دمای کیس این مشکل بوجود امده است
(راستش اگر تایپیک مناسبی برای این مورد پیدا نکردم مدیران زحمت انتقال انرا بکشند)
به نام خدا

سلام آقای شامی. اگر مطمئنید که قطعه ای خراب نیست و فقط از گرماست، میتوانید درب کیس را بردارید و در مجاورت باد دستگاه خنک کننده آن مکان قرار دهید تا مشکلی پیش نیاید. چون اگر درب کیس باز باشد و تهویه درست صورت گیرد خنک میشود و برای همین باید هوای متحرک از یک دستگاه خارجی مانند پنکه به آن برسد تا داغ نکند. درب کیس سیستم بنده همیشه باز است ولی هوای اطراف تهویه میشود.
موفق باشید...

مصطفی رحمانیان

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
سلام
من هم این مشکل را داشتم درب کیسم را باز کردم و باد گرفتم
فن cpu را سرویس کردم و مقداری خمیر سیلیکون زدم
روی کارت گرافیکم اصلا فن نبود گذاشتم
از صبح تا 11 شب دارم باهاش دانلود می کنم و سایت نگاه می کنم بیچاره هنگ هم نمی کنه ولی باد کولر مغازه مستقیم رو پیشونیش هست

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir
سلام

با سلام

با تشکر از همه دوستانی پاسخ دوستمون روداده اند .

اقای شامعی احتمالا مشکل شما از دفع نکردن حرارت cpu میباشد شما منیتونید حرارت cpuرو ببینید .
از سالم بودن فنها مخصوصا فن cpu مطمین شوید بعد ان را باز کنید و رادیات -حرارت گیر - و خود cpuرو کاملا از گریسهای قبلی تمیز کنید ومجددا خمیر سلیکون بزنید وببندنش .

من هم 2 سال پیش روی سیستم قبلییم همچنین مشکلی داشم البته من تمام قطعات رو با اب شستم وبعد این کار رو کردم ونتیجه گرفتم

موفق باشید

mjzaret

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2008-02-06
88
326
موقع‌ای که سیستم هنگ می‌کنه چند دلیل براش وجود داره:

- پاور دچار اشکال هست.
- گرمای بیش از حد گرافیک.

در مورد گرمای بیش از حد cpu این نکته رو بایستی متذکر بشم که در این حالت سیستم به کل خاموش می‌شود و هنگی در کار نیست. سیستم به کندی کار می‌کنه و در پردازش عملیات دچار مشکل هست اما هنگ نمی‌کنه و به کارش هم ادامه می‌ده.

از یه پاور سالم برای تست استفاده کنید و اگه این مورد جواب نداد یه سر به گرافیکتون بزنید.

اگه گرافیکتون فن داره با تمیز کردنش احتمالاً مشکلتون حل میشه و در صورتی که فن نداره به یه طریقی فن روش سوار کنید.

شاد باشید

بالا