آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: مشکل روشن نشندن hp 4510

aslam0111

کاربر vip
کاربر
2013-07-17
29
24
سلام استادان عزیز لطفا کمکم کنید لب تاپم خاستم روشن کنم دیدم اصلن روشن نمیشه شارژ برقی میزنم فقط چراغ پاور میزنم روشن خاموش میشه چراغ پاور صفحه اصلم روشن نمشه تنها علامتی دکمه پاوره روشن خاموش میشه مدل لب تاپHP Probook 4510S

ممنون میشم کمک کنی

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،
عذرخواهم،راستش من درست متوجه موضوع نشدم الا اینکه لپ تاپ روشن نمیشه و چراغ پاور چشمک میزنه
شما همکارمون هستید؟ عجالتا شارژر و باطری لپ تاپ رو خارج کرده و سپس دکمهء پاور لپ تاپ رو به مدت 30 ثانیه نگه دارید، سپس فقط شارژر را وصل کرده و لپ تاپ رو روشن کنید.
درصورتیکه وضعیت تغییری نکرد و همکارمون هستید،لپ تاپ رو باز کرده و با ولتاژگیری و تست های لازم اطلاعات بیشتری راجع به وضعیت لپ تاپ بدهید.
موفق باشید

aslam0111

کاربر vip
کاربر
2013-07-17
29
24
سلام دوست عزیز،
عذرخواهم،راستش من درست متوجه موضوع نشدم الا اینکه لپ تاپ روشن نمیشه و چراغ پاور چشمک میزنه
شما همکارمون هستید؟ عجالتا شارژر و باطری لپ تاپ رو خارج کرده و سپس دکمهء پاور لپ تاپ رو به مدت 30 ثانیه نگه دارید، سپس فقط شارژر را وصل کرده و لپ تاپ رو روشن کنید.
درصورتیکه وضعیت تغییری نکرد و همکارمون هستید،لپ تاپ رو باز کرده و با ولتاژگیری و تست های لازم اطلاعات بیشتری راجع به وضعیت لپ تاپ بدهید.
موفق باشید

سلام دقیقا چراغ پاور چشمک میزنه همینجوری هست البته با باطری خودش چشمک نمیزنه شارژ برقی وصل میکنم چشمک میزنه دکمه پاور 30 ثانیه نگه داشتم ولی درست نشد حتی با شارژ برقی هم ممنون کمکم کنی مشکلش کجاس درکل اصلن روشن نمیشه صفحه فقط چراغ پاور چشمک میزنه

آخرین ویرایش:

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
بازهم عذرمیخوام،متوجه منظورتون از شارژر برقی نمیشم،بهرحال یه شارژر استاندارد و سالم با آمپر و توان کافی برای دستگاه،
کلیه اتصالات و قطعات اضافی (نظیر هارد،رایتر،دانگل وای فای،کانکتور ال سی دی ...)را جدا کنید و تست بگیرید
از سلامت شارژر اطمینان دارید؟
"با باطری خودش چشمک نمیزنه" ،با باطری دیگه تست کردین؟ چشمک نمیزنه یعنی اصلا روشن نمیشه و واکنشی نشون نمیده؟
وقتی شارژر رو وصل میکنید چراغ شارژ باطری روشن میشه؟
اگر پروگرمر دارید ابتدا بایوس را با یک فایل سالم پروگرم کنید
اگر نتیجه نگرفتید ببینید ولتاژهای 3 و 5 ولت ساخته میشوند؟ وضعیت بورد رو از نظر حرارت چک کنید
وضعیت آی سی شارژ رو از نظر ولتاژ ورودی و خروجی (با توجه به دیتاشیت آی سی)،وجود اتصال کوتاه در اس ام دی های اطراف،و همینطور از نظر حرارت چک کنید

موفق باشید

aslam0111

کاربر vip
کاربر
2013-07-17
29
24
بازهم عذرمیخوام،متوجه منظورتون از شارژر برقی نمیشم،بهرحال یه شارژر استاندارد و سالم با آمپر و توان کافی برای دستگاه،
کلیه اتصالات و قطعات اضافی (نظیر هارد،رایتر،دانگل وای فای،کانکتور ال سی دی ...)را جدا کنید و تست بگیرید
از سلامت شارژر اطمینان دارید؟
"با باطری خودش چشمک نمیزنه" ،با باطری دیگه تست کردین؟ چشمک نمیزنه یعنی اصلا روشن نمیشه و واکنشی نشون نمیده؟
وقتی شارژر رو وصل میکنید چراغ شارژ باطری روشن میشه؟
اگر پروگرمر دارید ابتدا بایوس را با یک فایل سالم پروگرم کنید
اگر نتیجه نگرفتید ببینید ولتاژهای 3 و 5 ولت ساخته میشوند؟ وضعیت بورد رو از نظر حرارت چک کنید
وضعیت آی سی شارژ رو از نظر ولتاژ ورودی و خروجی (با توجه به دیتاشیت آی سی)،وجود اتصال کوتاه در اس ام دی های اطراف،و همینطور از نظر حرارت چک کنید

موفق باشید

دوست و همکار عزیز از بابت باطری مشکلی ندارم
بله پروگرامر موجود هست و فایل رو پیدا و دانلود کردم
ولتاژ 3 و 5 ولت مشکلی نداره
آی سی شارژ هم چک شد مشکلی نیست از نظر ولتاژ ورودی و خروجی. حرارت توی این مدتی که دکمه پاور زده میشه تا زمانی که خاموش و برق قطع میشه هم نا مشخصه چون به 10 ثانیه هم نمیرسه و توی این تایم مشکلی از لحاظ حرارت نداریم

تشکر از پاسخگوییتون

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
دوست و همکار عزیز از بابت باطری مشکلی ندارم
بله پروگرامر موجود هست و فایل رو پیدا و دانلود کردم
ولتاژ 3 و 5 ولت مشکلی نداره
آی سی شارژ هم چک شد مشکلی نیست از نظر ولتاژ ورودی و خروجی. حرارت توی این مدتی که دکمه پاور زده میشه تا زمانی که خاموش و برق قطع میشه هم نا مشخصه چون به 10 ثانیه هم نمیرسه و توی این تایم مشکلی از لحاظ حرارت نداریم

تشکر از پاسخگوییتون

سلام،خواهش میکنم دوست عزیز،
اس ام دی های رو و اطراف چیپ ها رو چک کنید ببینید اتصال کوتاه پیدا میکنید؟

موفق باشید

بالا