آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

سوال: راهنمایی در خرید مادر برد و گرافیک

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
درود

شما که تصمیم خودتونو گرفتید و نظرتون روی ASUS و قطعات انتخابی خودتون هست ، برای چی مشاوره می گیرید ؟

من انتخاب نکردم فقط گفتم این ها رو تو اینترنت پیدا کردم از لحاظ قیمت هم خوبه دوستان میگن گیگا بهتر از ایسوس هست من می گم دلیل قابل قبولی هست یا نه.........؟؟؟؟؟
چه طوری ؟ خوبه بد هست؟ ایرادی تعریفی، مشکلی، چیزی نداره ....................... یا یک مدل بهتر
واقعاً نمی دونم چون بچه هایی که تخصصی تعمیرات مادر برد می کنن بهتر می تونن بگن کدوم مادر برد بهتره و تو چه قطعه ای کم میاره که مادر برد ........ رفع مشکل شده

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,672
176,782
iRanTK.iR
درود

عزیزم برای کار با Autodesk 3ds Max شما اول باید یک پردازنده مناسب داشته باشید ، حداقل توصیه من یک پردازنده Intel Core i7 هست ، در اصل برای این نرم افزار باید از پردازنده های LGA2011-3 و چیپ X99 استفاده کنید اما چون بودجتون محدود هست ، توصیه می کنم دنبال سوکت 1150 یا 1151 باشید ، اگر هم بتونید یک پردازنده Intel Core i7 4790K و یک برد Z97 به صورت دسته دوم تهیه کنید از نظر بودجه صرفه جویی کردید و توانش هم از سیستم نو که قرار هست ببندید بهتر میشه ، الان یک پردازنده کارکرده i7 4790K حدود 850 الی 900 تومن معامله میشه ، برد دسته دوم هم بین 350 الی 500 تومن ..... رم هم DDRIII دسته دوم زیاد پیدا میشه که حداقل 16GB که شامل 2 عدد 8GB میشه هم دسته دوم بین 250 الی 300 تومن پیدا میشه ، گرافیک هم سعی کنید یک 780Ti دسته دوم بگیرید که حدود یک تومن قیمت میخوره با انتخاب این قطعات می تونید با 3ds Max کار کنید ، کمتر از اینها بعید میدونم به درد 3ds Max بخوره ، دلیل انتخاب سوکت 1150 هم این هست که اکثرا دارند قطعاتشونو به 1151 آپدیت می کنند و دسته دوم زیاد پیدا میشه .....

توصیه می کنم از مشاورین این سایت هم کمک بگیرید :

کد:
[LEFT]https://dfmrendering.com/fa
[/LEFT]

chapwolf

کاربر vip
vip
کاربر
2012-10-15
128
185
مازندران
ممنون از نقطه نظر شما همچنین پیگیری و جواب شما مهندس گرامی
والا درست می فرمایید شما ولی واقعاً تو این بازار نمیشه اعتماد کرد I7 دست دوم باید حتماً طرف آشنا باشه اگر داغی خورده باشه یا........ مشکل دیگه داشته باشه واقعاً نمیشه قطعه رو پس داد من جایی آشنا ندارم که دست دوم داشته باشند
دیگه بردش رو که اصلاً می ترسم بخوام دست دوم بگیرم خودتون که هستین حقیقت تو بازار پیدا نمیشه ........؟؟؟؟؟ اگر این شکلی صرف جویی کنم شاید بدتر بشه حداقل سیستم که نو باشه تا 2 سال گارانتی داره ................
راستی مهندس گفتید 1150 رو دارن به 1151 آپدیت می کنن چرا این کار رو انجام می دن؟؟؟؟؟/

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دلایل تغییر سوکت 1150 به 1151

چون معماری هاسول جایگزین اسکای لیک شده . در پردازنده های اسکای لیک پشتیبانی از ddr4 اضافه شده و همچنین بهبود گرافیک داخلی پردازنده که حدود 25% افزایش عملکرد داشته است .

بالا