آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: نیاز به نقشه ترانس فاراتل مدل avr2000

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
ترانس فاراتل مدل avr2000 به علت شکسته شدن پایه نگه دارنده برد به بدنه فلزی ترانس برخورد میکنه که باعث آسیب شدید در برد و سوختگی شد.برد کف آی سی به حدی سوخته که موجب سوراخ شدن برد شده.از دوستان و اساتید اگه نقشه یا عکس قسمت سوخته رو قرار بدن ممنون میشم.در ضمن یه مقاومت هم در مسیر پایه وسط رگلاتور 12 ولت سوخته که قابل شناسایی نیست البته خودم فکر میکنم که شاید فیوز باشه.
با تشکر

DSC_0183.JPG
DSC_0184.JPG
DSC_0185.JPG

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
فاراتل نقشه هاشو به بیرون شرکت نمیده و من تو این چندساله ندیدم .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
عکس از برد هم که اتصال پایه آی سی مشخص باشه هم مشکل بنده رو حل میکنه.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
شنبه با فاراتل تماس بگیرید . ممکنه اگر از سری قدیمی باشه . بتونند نقشه قسمتی که لازم دارید را در اختیارتون بگذارند .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: farzad.

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
شنبه با فاراتل تماس بگیرید . ممکنه اگر از سری قدیمی باشه . بتونند نقشه قسمتی که لازم دارید را در اختیارتون بگذارند .
با سلام
طی تماسی که با شرکت فاراتل داشتم راهنمایی مفیدی فرمودند!!!!!!!!!!!!!!!فرمودند باز کردن و تعمیر دستگاه فقط در تخصص نمایندگی ما هست و زحمت کشیدن نشانی نمایندگی رو برای تعمیر دادن.!!!!!!!!!!!!!!!!:distrust::108:
:210:

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام
طی تماسی که با شرکت فاراتل داشتم راهنمایی مفیدی فرمودند!!!!!!!!!!!!!!!فرمودند باز کردن و تعمیر دستگاه فقط در تخصص نمایندگی ما هست و زحمت کشیدن نشانی نمایندگی رو برای تعمیر دادن.!!!!!!!!!!!!!!!!:distrust::108:
:210:

با سلام
دوست عزیز استابلایزر stb25r فاراتل فعل حال تو کارگاهم دارم که تعمیر شده اگه ولتاژ گیری یا شماره قطعه ای رو میخواین بفرماین تا به اطلاع برسونم(البته با توجه به عکسی که قرار دادین کمی فرق دارن با هم!)
رو هیت سینگ کنار محل سوختگی ،7812 سوارهستش؟قطعات دور و ور آپ امپ سوخته رو تشریح کن(قطعاتی که به پایه های آپ امپ مرتبط هستن رو)

آخرین ویرایش:

farzad.

VIP+ افتخاری
کاربر
2007-06-29
1,417
5,463
با سلام
دوست عزیز استابلایزر stb25r فاراتل فعل حال تو کارگاهم دارم که تعمیر شده اگه ولتاژ گیری یا شماره قطعه ای رو میخواین بفرماین تا به اطلاع برسونم(البته با توجه به عکسی که قرار دادین کمی فرق دارن با هم!)
رو هیت سینگ کنار محل سوختگی ،7812 سوارهستش؟قطعات دور و ور آپ امپ سوخته رو تشریح کن(قطعاتی که به پایه های آپ امپ مرتبط هستن رو)
با سلام وتشکر
بله شماره آی سی روی هیت سینگ 7812 هست.آی سی هم lm339 هست که پایه های 2-4-5 اون مشخص نیست که باید به کجا متصل بشه ظاهرا با قانون تقسیم ولتاژ کار میکنه.
فکر کنم بهترین روش اینه که یکی از دوستان که از این برد داره یه عکس از قسمت سوخته قرار بده.

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
با سلام وتشکر
بله شماره آی سی روی هیت سینگ 7812 هست.آی سی هم lm339 هست که پایه های 2-4-5 اون مشخص نیست که باید به کجا متصل بشه ظاهرا با قانون تقسیم ولتاژ کار میکنه.
فکر کنم بهترین روش اینه که یکی از دوستان که از این برد داره یه عکس از قسمت سوخته قرار بده.

با سلام
متاسفانه در حال حاضر دسترسی به این مدل ندارم خیلی دوس ذاشتم راهنمائی کنم
دوست عزیز استابلایزر شما دارای پنل led که پله ی ولتاژ ورودی رو نشون میده هستش؟آیا بررسی کردین که این آپ امپ سوخته مربوط به کدوم قسمت های استابلایزر هستش؟(تایمر یا پله ها؟) به نظر بنده اگه پایه هایی که مشخص هستش رو باز سازی کنی و برد رو با ترانسش تست کنی مشخص میشه اون پایه های 2.4.5 که مربوط به یکی از 4 مقایسه گر این آی سی هستند مربوط به چی هستش و میتونی با تشخیصی که دادی ارتباط این پایه های رو با قطعات اطراف بسنجی،به عنوان مثال اگه دارای پنل باشه نمیتونه پله خاصی رو نشون بده و پله مرتبط مورد نظری رو جهت اصلاح به مدار بیاره،برا این تست اگه واریاک داشته باشی که نور علی نور میشه

آخرین ویرایش:

jamalmusic

کاربر
2007-10-26
10
9
با سلاموخدمت اساتید و بزرگواران
ایا از عزیزان کسی نقشه این تثبیت کننده برق شهری رو داره؟
از شرکت فاراتل با مدل ۶۲۰۱۹۰
ممنون میشم اگه عزیزی کمک کنند و شماره و مقدار قطعات رو پیدا کنم. مخصوصا شماره ای سی ها و مقدار دیودهای زنر و خلاصه عکس واضح یا هر چیز دیگه‌ای .ممنون میشم.
سعی میکنم عکس از برد هم اپلود کنم.

بالا