آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: صدای سوت نسبتاً ضعیف و ولتاژ بالا در سیم های سبز و بنفش در پاور گرین

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی

یه پاور گرین آوردند که مشکل اولیه اش این بود که سیستم رو روشن نمیکرده .
در ابتدا قبل از هر کاری ولتاژ سیم سبز و بنفش را در حالت خاموش بودن پاور ( روشن بودن کلید صفر و یک ) رو گرفتم . هر دو در حد 2/5 ولت بود و در ضمن یک صدای سوت نسبتاً ضعیف ولی قابل شنیدن هم میداد
پاور رو باز کردم دیدم یک خازن 470 میکرو 16 ولت در بین دو هیت سینک و یک خازن 2200 میکرو 16 ولت هم در کنار هیت سینک باد کرده بود . تعویض کردم . دوباره در حالت خاموشی ولتاژ گرفتم . صدای سوت باز هم بود ولی ولتاژ سیم های سبز و بنفش از 2/5 ولت به تقریباً 11 یا 11/5 ولت افزایش پیدا کرده بود .
تا به حال اینقدر ولتاژ در این سیم ها ندیده بودم .
میشه یه راهنمایی کنید ...

با تشکر فراوان

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

rostamikola

کاربر vip
کاربر
2010-06-19
85
637
مازندران
با سلام
کنار ترانزیستور های هدسینگ مدار اولیه (یعنی بین دو هدسینگ)چند خازن به ظرفیت های فکر کنم 4.7و 10 میکرو فاراد 50ولت هست که اونها رو بدون تست تعویض کن .اگر مقاومتی هست که تغییر رنگ داده اونها رو هم عوض کن
در صورت امکان عکسی از برد قرار دهید تا بیشتر راهنمایی شوید

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
با سلام
کنار ترانزیستور های هدسینگ مدار اولیه (یعنی بین دو هدسینگ)چند خازن به ظرفیت های فکر کنم 4.7و 10 میکرو فاراد 50ولت هست که اونها رو بدون تست تعویض کن .اگر مقاومتی هست که تغییر رنگ داده اونها رو هم عوض کن
در صورت امکان عکسی از برد قرار دهید تا بیشتر راهنمایی شوید

چشم . انجام میدم نتیجه رو اعلام میکنم

با تشکر

• Like

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با سلام و درود خدمت اساتید گرامی

یه پاور گرین آوردند که مشکل اولیه اش این بود که سیستم رو روشن نمیکرده .
در ابتدا قبل از هر کاری ولتاژ سیم سبز و بنفش را در حالت خاموش بودن پاور ( روشن بودن کلید صفر و یک ) رو گرفتم . هر دو در حد 2/5 ولت بود و در ضمن یک صدای سوت نسبتاً ضعیف ولی قابل شنیدن هم میداد
پاور رو باز کردم دیدم یک خازن 470 میکرو 16 ولت در بین دو هیت سینک و یک خازن 2200 میکرو 16 ولت هم در کنار هیت سینک باد کرده بود . تعویض کردم . دوباره در حالت خاموشی ولتاژ گرفتم . صدای سوت باز هم بود ولی ولتاژ سیم های سبز و بنفش از 2/5 ولت به تقریباً 11 یا 11/5 ولت افزایش پیدا کرده بود .
تا به حال اینقدر ولتاژ در این سیم ها ندیده بودم .
میشه یه راهنمایی کنید ...

با تشکر فراوان

مدل و واتاژ پاور را به عنوان اضافه کنید .

• Like

rofan

کاربر vip
کاربر
2012-10-20
35
27
سلام.احتمالا یک خازن تکی با ظرفیت احتمالا ده میکرو نزدیک اپتوکوپلر هست اون رو تعویض کنید.عکس یا مدل رو اگر میگفتید راحت تر میشد کمک کرد.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
به دلیل عدم ویرایش عنوان تاپیک توسط استارتر تاپیک قفل میشه .

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا