آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشکل عجیب با هارد sp armor a80 : calibration retry count : 21

agha_jo0n

کاربر
2014-11-10
10
5
سلام
دوستان من یه هارد armor a80 دارم

ی سری مشکلات پیش اومده ک کلا از خریدش پشیمون شدم!!!!

من یه سیستم دانلود دارم که هارد داخلیش 250 هست و واسه همین این هاردو وصل میکنم و در اینترنت دانلود منیجر محل ذخیره شدن همه فایل هام رو گذاشتم روی هارد اکسترنال

مشکل از جایی شروع شد که یک 2 هفته پیش شب حدود 15 گیگ دانلود کردم و وقتی صبح سیستمو روشن کردم هیچ اصلی از فایل ها نبود (در هارد اسکترنال) و به کل ناپدید شدن.هاردو جدا کردم و زدم به لپتاپ دیدم اونجام جیزی نشون نمیده.دوباره هاردو جدا کردو وزدم به سیستمم و یه ریستارت کردم دیدم که بله هنکام بالا اومدن ویندوز ی چیزایی در مورد ریکاوری هارد دیسک نوشت و در صد پر شد و وقتی سیستم بالا اومد دیدم که بله فایلا برگشتن سرجاشون و مجدد ظاهر شدن(فقط فایلای دانلودی اون شب اینجوری شده بودن نه کل فایلا)

آقا گذشت تا دیشب.3 تا پارت 5 گیگابایتی دانلود کردم و یه قسمت از یه سریال با حجم حدود 200 مگ و یه فایل زیرنویس سریال با حجم 200 کیلوبایت!
صب که پاشدم دیدم که دانلود تموپم شده و جلوی همه نوشته complete اما با کمال تعجب دیدم که حجم فایلای دانلودی رو زده 0 بایت!!!!!
یعنی هر سه فایل زیپ 5 گیگابایتی و سریال 200 مگابایتی و زیرنویس 200 کیلوبایتی رو زده 0 بایت!
ریست کردم مشکل حل نشد.به لپتاپ وصل کردم دیدم نه هنوز همون 0 بایته!

hd tune نصب کردم و هادو تست کردم هیج بدسکتوری نداشت فقط در تب health گزینه Calibration retry count برابر 21 هستش و warning زده ...

لازم به ذکره که هارد هیچکونه ضربه ای تابحال نخورده و اکثرا ثابت بوده

و مدت زمان کارکردش هم زیر یک سال هستش

ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن!

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
Calibration Retry Count بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود.
اگر گارانتی داره هاردتون منتقل کنید گارانتی .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: agha_jo0n

agha_jo0n

کاربر
2014-11-10
10
5
Calibration Retry Count بطور كلي نشاندهنده وجود مشكل در مكانسيم Head Positioning هست كه باعث عدم توانايي در كاليبره شدن با اطلاعات Servo و يا ساير اطلاعات موجود ميشود.
اگر گارانتی داره هاردتون منتقل کنید گارانتی .

به به سلام به برو بچه های گل پی تی :)

دادا مشکلمو کامل خوندی؟
مربوط به جیز دیکه نیس؟ آخه تو لوگهای hd tune هم خوندم کل این calibration retry countمال همین امروز ظهر ساعت 12 بود!
گارانتی که داره ولی واقعا یعنی مشکلش حاده ؟ بدم گارانتی ؟

بعد سوال بعدی اینکه اگه قرار شد بدم گارانتی چجوری اطلاعاتمو جوری پاک کنم که غیر قابل بازگشت باشه
چون اطلاعاتم مهم و شخصیه

ممنون

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
به به سلام به برو بچه های گل پی تی :)

دادا مشکلمو کامل خوندی؟
مربوط به جیز دیکه نیس؟ آخه تو لوگهای hd tune هم خوندم کل این calibration retry countمال همین امروز ظهر ساعت 12 بود!
گارانتی که داره ولی واقعا یعنی مشکلش حاده ؟ بدم گارانتی ؟

بعد سوال بعدی اینکه اگه قرار شد بدم گارانتی چجوری اطلاعاتمو جوری پاک کنم که غیر قابل بازگشت باشه
چون اطلاعاتم مهم و شخصیه

ممنون
سلام
بهتره ببری گارانتی . برای پاک کردن دیتا هم برنامه های زیادی برای از بین بردن فایلها بطوری که قابل بازیابی نباشند . این هارد با وضعیت داره قابل اطمینان نیست .
برنامه HardWipe خوبه برای این کار

• Like

agha_jo0n

کاربر
2014-11-10
10
5
سلام
بهتره ببری گارانتی . برای پاک کردن دیتا هم برنامه های زیادی برای از بین بردن فایلها بطوری که قابل بازیابی نباشند . این هارد با وضعیت داره قابل اطمینان نیست .
برنامه HardWipe خوبه برای این کار

انگار باید ببرم دیگه،بعد مهندس دلیل این مشکل چیه؟
اخه چیزی ک نه ضربه خورده، نه هیچی،دلیلش چیه به نظرت؟
لازم نیست با برنامه دیگه تست بگیرم؟به همین health برنامه hd tune بسنده کنم و ببرم گارانتی؟

سوال بعدی اینکه اگه مثلا یکی ۲ ماه دیگه ببرم مشکلیه؟
چون الان دسترسی ندارم به گارانتی

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
انگار باید ببرم دیگه،بعد مهندس دلیل این مشکل چیه؟
اخه چیزی ک نه ضربه خورده، نه هیچی،دلیلش چیه به نظرت؟
لازم نیست با برنامه دیگه تست بگیرم؟به همین health برنامه hd tune بسنده کنم و ببرم گارانتی؟

دلیلش رو تو همون پاسخ اولم گفتم . این موارد تو این هاردهای سیلیکون پاور که از هاردهای هیتاچی و سامسونگ قدیمی استفاده میکنند زیاد اتفاق میوفته

agha_jo0n

کاربر
2014-11-10
10
5
دلیلش رو تو همون پاسخ اولم گفتم . این موارد تو این هاردهای سیلیکون پاور که از هاردهای هیتاچی و سامسونگ قدیمی استفاده میکنند زیاد اتفاق میوفته
دستت درد نکنه داداش
شرمنده زیاد سوال میپرسم

این سوالامم جواب بدی دیگه مزاحمت نمیشم

ببخشید این موردم خواستم یادآوری کنم شاید مهم باشه
تو یکی از انجمنای خارجی خوندم کرش سیستم هم میتونه دلیل این ارور باشه
خواستم بگم موقع appending all files to one part کردن فایلهلای حجیم 5 گیگی هارد خود سیستمم خیلی زور میزد و سر و صدا کرد چون هاردش 250 سامسونگ سرعت پایین هستش
این نمیتونه دلیل این باشه که چون پارتای دانلودی رو از هارد سامسونگ داشت هندل میکرد این مشکل بوجود اومده باشه ؟

بازم ممنون

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
اون هارد که روی سیستمه حتما باید با یک هارد جایگزین تست کنی . چون فایلهای TEMP در مسیر هارد اصلی هست . میتونی تنظیمات IDM را تغییر بدی و فایلهای TEMP دانلود هم روی همین هارد اکسترنال ذخیره بشه . این مورد رو تست کن مشخص میشه .

• Like

agha_jo0n

کاربر
2014-11-10
10
5
اون هارد که روی سیستمه حتما باید با یک هارد جایگزین تست کنی . چون فایلهای TEMP در مسیر هارد اصلی هست . میتونی تنظیمات IDM را تغییر بدی و فایلهای TEMP دانلود هم روی همین هارد اکسترنال ذخیره بشه . این مورد رو تست کن مشخص میشه .

دقیقا همینجوره.فایلای تمپ روی هارد سامسونگه که خیلی سر و صدا داره و سرعت پایینه!
دستت درد نکنه داداش
نمیدونم چجوری ازت تشکر کنم
ققط من یجا خوندم که هارد اکسترنال بعد از یه مدت به حالت sleep میره .
حالا به هرجهت من امشب اینو تست میکنم خبرشو حتما میدم
بازم مچکرم

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD
بالا