آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: هنگ شدن مادربورد FOXCONN مدل P35A در بوت

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
سلام

مادربورد فوق در هنگام روشن شدن در صفحه Post گیر می کند و پیغام خطای PCI IRQ Routing table error می دهد . بایوس را با ورژن های مختلف پروگرام کردم حتی آی سی بایوس را تعویض کردم . قطعات رم CPU و کارت گرافیک یک بار تعویض شدند ولی مشکل همچنان وجود دارد .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

abady

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip
2010-12-19
552
2,457
با سلام....دوست عزیز بایوس را بر روی آیسی جدید بریزید باید حل بشه فقط از فایل اصلی استفاده کن.....با تشکر

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
سلام

مادربورد فوق در هنگام روشن شدن در صفحه Post گیر می کند و پیغام خطای PCI IRQ Routing table error می دهد . بایوس را با ورژن های مختلف پروگرام کردم حتی آی سی بایوس را تعویض کردم . قطعات رم CPU و کارت گرافیک یک بار تعویض شدند ولی مشکل همچنان وجود دارد .

برد رو کاملا با تینر فوری و فرچه آنتی استاتیک سرویس کن . حتی طوزی شستشو بده که زیر چیپ ها هم شسته بشه . بعد از خشک شدن که حدود 3-4 ساعت میشه . دوباره تست کن .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
با سلام....دوست عزیز بایوس را بر روی آیسی جدید بریزید باید حل بشه فقط از فایل اصلی استفاده کن.....با تشکر

فایل اصلی را روی یک بایوس دیگر ریختم الان اون پیغام خطا نمیاد ولی هنوز هنگ می کنه پیغامی که میده در عکس مشخصه :
۲۰۱۶۰۴۱۸_۱۰۱۸۱۷.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abady

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
پیغام MCH احنمالا باید مربوط به چیپ شمالی باشد مفهوم پیغام را متوجه نمی شوم .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
اون پیغام خطا نیست اعلام سرعت رم هست . مشکلتون موقع شناسایی هارد هست . باید روی چیپ جنوبی متمرکز بشید . برد را شستشو بدید . کریستال کنار پل جنوبی هم تعویض کنید .

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
اون پیغام خطا نیست اعلام سرعت رم هست . مشکلتون موقع شناسایی هارد هست . باید روی چیپ جنوبی متمرکز بشید . برد را شستشو بدید . کریستال کنار پل جنوبی هم تعویض کنید .

برد شستشو داده شد و کریستال چیپ جنوبی نیز تعویض شد ولی همچنان مشکل وجود دارد .

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
برد شستشو داده شد و کریستال چیپ جنوبی نیز تعویض شد ولی همچنان مشکل وجود دارد .

روی چیپ جنوبی فشار بیارید ببینید . رد میشه یا نه . این موارد هم چک کنید
[h=2]خرابی های چیپ جنوبی[/h]
- داغ شدن قبل از سوئیچ

- داغ شدن بعد از سوئیچ کردن دستگاه

- نداشتن فرکانس در پایه کریستال کنار آن 32/768
اگر فرکانس سنج در دسترس نبود پایه کریستال بین 0/3 تا 1/5ولت باید ولتاژ داشته باشد

- بوق زدن هر دو سمت خازن های اطراف چبپ جنوبی با گراند

- بوق زدن تمام پایه های ساتا با گراند ( یکی می زند دوتا نمی زند)

- بوق زدن تمام پایه های usb با گراند ( فقط باید دو پایه بوق بزند ) یعنی نباید vcc با گراند و دیتا مثبت با دیتا منفی بوق بزند

- خال زدگی و باد کردگی

- کار نکردن واحدهایی که توسط چیپ جنوبی کنترل می شوند

- دستگاه سوئیچ نمی شود

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsen-d

mohsen-d

VIP+ افتخاری
کاربر
2011-05-01
536
1,013
روی چیپ جنوبی فشار بیارید ببینید . رد میشه یا نه . این موارد هم چک کنید
خرابی های چیپ جنوبی

- داغ شدن قبل از سوئیچ

- داغ شدن بعد از سوئیچ کردن دستگاه

- نداشتن فرکانس در پایه کریستال کنار آن 32/768
اگر فرکانس سنج در دسترس نبود پایه کریستال بین 0/3 تا 1/5ولت باید ولتاژ داشته باشد

- بوق زدن هر دو سمت خازن های اطراف چبپ جنوبی با گراند

- بوق زدن تمام پایه های ساتا با گراند ( یکی می زند دوتا نمی زند)

- بوق زدن تمام پایه های usb با گراند ( فقط باید دو پایه بوق بزند ) یعنی نباید vcc با گراند و دیتا مثبت با دیتا منفی بوق بزند

- خال زدگی و باد کردگی

- کار نکردن واحدهایی که توسط چیپ جنوبی کنترل می شوند

- دستگاه سوئیچ نمی شود

پس از تست پورت های USB متوجه شدم که پایه مثبت پورت های USB با گراند بوق می زند یعنی پایه مثبت و منفی پورت های USB با هم اتصال دارد یعنی چیپ جنوبی سوخته ؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
پس از تست پورت های USB متوجه شدم که پایه مثبت پورت های USB با گراند بوق می زند یعنی پایه مثبت و منفی پورت های USB با هم اتصال دارد یعنی چیپ جنوبی سوخته ؟

احتمالش زیاده . شما داخل پورتهای USB رو چک کنید . ببینید اتصال یا شکستگی نداره . اگر نداشت ایراد چیپ هست که باید تعویض بشه . بعید میدونم ارزش تعمیر داشته باشه .
درست زمانی هست که USB ها و ساتاها را بشناسه پیش میاد . این موارد توسط چیپ جنوبی کنترلر میشند .

آخرین ویرایش:
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mohsen-d
بالا