آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل چرخش نیم دور فن و خاموشی مادربرد گیگا مدل G41MT-S2P

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37
با سلام
این مادربرد امروز دستم رسیده برای تعمیر و مشکلش اینه که وقتی استارت میکنم فن یک نیم دور میزنه و بعد خاموش میشه...من کل pwm رو چک کردم و مشکلی نداشت ...بایوس هم زدم ولی مشکل ادامه داره...اما وقتی سیم سبز و سیاه پاور اتصال میدم دستگاه روشن میشه و بالا میاد بدون هیچ مشکلی..وقتی اتصال قطع میکنم مادر برد به راحتی استارت میخوره اما وتی برق مادر برد قطع میشه دوباره فن فقط یک نیم دور میزنه...ممنون میشم از دوستان اگه راهنمایی بکنید

آخرین ویرایش توسط مدیر:
2013-11-01
42
65
پاسخ : مشکل چرخش نیم دور فن و خاموشی مادربرد G41MT-S2P

با سلام من در حد معلوماتم جواب می دهم شما با یک پاور دیگر نیز امتحان کنید منتطر راهنمایی اساتید بزرگوار باشید ان شاالله حل خواهد شد

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37

با سلام من در حد معلوماتم جواب می دهم شما با یک پاور دیگر نیز امتحان کنید منتطر راهنمایی اساتید بزرگوار باشید ان شاالله حل خواهد شد
آقایی دوست عزیز ...با چند تا پاور تست کردم ...بازم از راهنماییت ممنونم

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان

دوست عزیز سوکت 4 پین را جدا کنید سپس اقدام به روشن کردن نمایید در صورتی که روشن شد باید فت های اطراف cpu را با دقت چک نمایید
موفق باشید

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37

با تشکر از دوستان یکی از فت های کنار سوکت cpu خراب بود که روی برد نشون نمیداد...با خارج کردن این فت مادربرد به خوبی کار میکنه الانم چند ساعته که روشنه ...فقط میخواستم بدونم این فت اگه نباشه مشکلی پیش میاد یا نه ؟

reza_476

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2009-10-19
4,007
45,266
ایران

باسلام دوست عزیز نیکانیوز لطفا عکسی از ان ناحیه از مادربرد که همان فت کنار مادربرد گفتی تشخیص ذاذی که خراب است و تعویض نمودی بگذار تا تجربه انتقال یابد

ghoshiry

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-09-01
1,723
7,471
دامغان

با تشکر از دوستان یکی از فت های کنار سوکت cpu خراب بود که روی برد نشون نمیداد...با خارج کردن این فت مادربرد به خوبی کار میکنه الانم چند ساعته که روشنه ...فقط میخواستم بدونم این فت اگه نباشه مشکلی پیش میاد یا نه ؟
با توجه به گفته شما
اتصال در یکی از فاز ها بوده که شما با در اوردن قطعه معیوب عملا اون فاز را از کار انداخته اید فلذا برد شما با 2 فاز دیگر در حال کار میباشد در حال حاظر ممکنه نشان بدهد مادر برد شما دارد کار میکند منتها در درازا هم cpu اسیب میبیند و هم فاز های دیگر
پس به منظور جلوگیری از این خرابی و اطمینان از تعمیر فاز خراب را تعمیر و بااطمینان از مادربرد استفاده نمایید
موفق باشید

nekanews

کاربر vip
کاربر
2012-04-21
131
460
37

با تشکر از راهنمایی دوستان ...قطعه معیوب یک فت 4935 بود به شماره شاسی q16 که به زحمت تهیه کردم...و مشکل حل شد

222.jpg

مشاهده فایل‌پیوست NTMFS4935N-D.PDF

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
بالا