آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناسایی نشدن هارد سیگیت 500

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
باسلام خدمت اساتید گرامی

برام 3عدد هارد 500 آمده که یکی از آنها به دلیل دست کاری کردن سیم تبدیل وجابه جایی 12 با 5 کلا آی سی ترکیده بود

ولی اون دوتای دیگه این مشکل را ندارند ومشکل آنها شناسایی نشدن هارده سوالم اینه که چون بردها شکل همه آیا میشه به جای هم گذاشت (با پروگرم کردن فریمویر )
ضمنا یکی از آنهارا با فایل توی سایت پروگرم کردم شناسایی شد ولی هجمش فقط 3گیگ نشان داد من توی تعمیر هارد تازه کارم ظمنا فریمویر های این 3هارد رامی خواستم ممنون
لطفاراهنمایی نمایید
DSC01234.jpgDSC01226.jpgDSC01230.jpgDSC01233.jpg

آخرین ویرایش:

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
دوستان واساتید گرامی

کسی هیچ نظر یا تجربه یا راهنمایی ندارد

یک سوال داشتم آیا میشه برد یک هارد را با همان برند وهمان مدل برد را روی هارد دیگری که بردش سوخته گذاشت یا نه ممنون میشم راهنمایی نمایید یا اگه راهکار یا دستگاه خاصی می خواهد راهنمایی کنید بازم ممنون

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
با سلام ! اگر از یک نوع باشند مشکلی نیست حتی من برد هارد 500 را روی هارد 250 قرار داده ام و هیچ مشکلی نداشته

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز هر هاردی یفریمور داره اگر مدل هارد یکی هست باید شماره برد هارد سوخته با بردی که میخواین جایگزین کنید یکی باشه اگه یکی باشه نیازی به تعویض ای سی ندارید و در رابطه با اون هاردی که حجمش کم شده با برنامه هایرن بوت میتونید درستش کنید.
مراحل رفع مشکل کم شدن حجم هارد
[hide]
1- در حالت bootable CD بیاید بالا
2-در بخش hard disk tools وارد شوید
3-برنامه HDAT2 4.53 را انتخاب کنید
4-سپس پورتهای (هارد)SATA و ATA(سی دی رام) شما بخش SATA را انتخاب کنید.
5-سپس بخش Set Max (HPa) Menu را انتخاب کنید
6-بخش Set max Address را انتخاب کنید
7-بعد از مرحله شماره 6 منوی باز شده که بخش مخفی شده را نشون میده و به کمک راهنمایی که در پایان صفحه هست کلید F7 که default را میزنیم و میزان واقعی هارد برمیگرده. [/hide]

آخرین ویرایش:

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
باید ایسی فریم ویر بردهای مشابه رو تعویض کرد .تا برد روی هارد جدید به درستی کار کنه
ممنون استاد
پس فقط فرق توی فایل فریم ویر ومیشه با پروگرامر فایل اونو توی ایسی برد سالم پروگرم کرد یا باید کلا تعویض بشه ؟ آیا شماره ایسی فریم ویر هم مهمه یا گنجایش هجمش مهمه؟

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست عزیز ایسی هارد رو نمیشه با پروگرامر برنامه زد فقط با دستگاه تعمیر هارد میشه این کار رو کرد. پس باید کلا ای سی تعویض شه ولی من تعویض کل برد رو پیشنهاد میکنم (اگه شماره های برد یکی باشند) چون احتمال زیاد برد قبلی شما بدلیل خرابی یا سوختگی که داشته ای سی و فریمورش رو خراب کنه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران
ممنون استاد
پس فقط فرق توی فایل فریم ویر ومیشه با پروگرامر فایل اونو توی ایسی برد سالم پروگرم کرد یا باید کلا تعویض بشه ؟ آیا شماره ایسی فریم ویر هم مهمه یا گنجایش هجمش مهمه؟

ایسی فریم ویر رو از برد خراب به برد جدید منتقل کنید .در واقع جا به جا میکنید .

ALIGHOLAMPOR

VIP+ افتخاری
کاربر
سلام دوست عزیز ایسی هارد رو نمیشه با پروگرامر برنامه زد فقط با دستگاه تعمیر هارد میشه این کار رو کرد. پس باید کلا ای سی تعویض شه ولی من تعویض کل برد رو پیشنهاد میکنم (اگه شماره های برد یکی باشند) چون احتمال زیاد برد قبلی شما بدلیل خرابی یا سوختگی که داشته ای سی و فریمورش رو خراب کنه

ممنون دوست عزیز

پس این فایلها چیه توی این آدرس http://www.irantk.ir/irantk73058/

arsa-pc

کاربر vip
کاربر
2013-09-14
111
335
سلام دوست خوبم من دستگاه تعمیر هارد رو دارم و تعمیر میکنم و فقط هاردهای مکسور و سیگیت را میشود بدون دستگاه تعمیر هارد پروگرام کرد وفقط سریهای جدید که مشکل حجم و دیتکت شدن داشتن که اون فایلها هم تزریقی هستن و مکمل فریمور خود هارد هستن و فایل کامل نیستن. بنده تا جایی که اطلاع دارم نمیشه ای سی هاردها رو با tnm پروگرام کرد

بالا