آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: سوال در مورد پروگرام بایوس مادربرد دوال بایوس مدل GA-G41MT-S2

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
با سلام و خسته نباشید

یه مادربرد گیگابایت مدل GA-G41MT-S2 دوال بایوس هستش که ایرادش خراب بودن سوکت CPU بود که مشتری برام آورد . پین های سوکت CPU به هم ریخته بود و کج شده بود مادربرد اصلاً تصویر نمیداد . اونها رو به دقت صاف کردم و وقتی مادربرد رو تست کردم دیدم یه اخطار در مورد بایوس میده

! Warning : MAIN BIOS CHECKSUM ERROR
!! Retrieving recovery source from HPA ....HPA BIOS not available
! Retrieving recovery source from backup BIOS ...Done

....Writing BIOS image

و همینطوری میمونه . هیچ اتفاقی هم نمی افته

بایوس رو اگه بخوام پروگرام کنم باید یک فایل برنامه رو روی هر دو تا آی سی ( M BIOS و B BIOS ) پروگرام کنم یا برنامه هرکدوم جداست ؟
من از سایت خودمون برنامه این مدل رو گرفتم یه فایل بیشتر توش نداشت
همین رو بریزم توی هر دو آی سی ؟؟؟

اصلاً نظرتون چیه راجع به اینکه آی سی خراب باشه ؟ ممکنه ؟

ممنونم

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
با سلام و خسته نباشید

یه مادربرد گیگابایت مدل GA-G41MT-S2 دوال بایوس هستش که ایرادش خراب بودن سوکت CPU بود که مشتری برام آورد . پین های سوکت CPU به هم ریخته بود و کج شده بود مادربرد اصلاً تصویر نمیداد . اونها رو به دقت صاف کردم و وقتی مادربرد رو تست کردم دیدم یه اخطار در مورد بایوس میده

! Warning : MAIN BIOS CHECKSUM ERROR
!! Retrieving recovery source from HPA ....HPA BIOS not available
! Retrieving recovery source from backup BIOS ...Done

....Writing BIOS image

و همینطوری میمونه . هیچ اتفاقی هم نمی افته

بایوس رو اگه بخوام پروگرام کنم باید یک فایل برنامه رو روی هر دو تا آی سی ( M BIOS و B BIOS ) پروگرام کنم یا برنامه هرکدوم جداست ؟
من از سایت خودمون برنامه این مدل رو گرفتم یه فایل بیشتر توش نداشت
همین رو بریزم توی هر دو آی سی ؟؟؟

اصلاً نظرتون چیه راجع به اینکه آی سی خراب باشه ؟ ممکنه ؟

ممنونم

درود

M Bios بایوس اصلی هست و B Bios بایوس بک آپ ، شما باید بایوص اصلی رو پروگرام کنید ، اما پروگرام هر دو هم مشکلی نداره ........... و هر دو هم یک فایل دارند و همون فایل M Bios رو روی B Bios میتونید بریزید ...........

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
چشم

راستی اینو یادم رفت بگه که هیچکدوم از آی سی ها ( M - B ) در پروگرامر شناخته نمی شود . و دستگاه خطا میدهد که قطعه یا درست وصل نشده یا دستگاه قادر به شناسایی نیست
هر دو تا آی سی اینطور هستند
شماره آی سی ها هم اینقدر کم رنگه که اصصصلا نمیشه خوندش
شما شماره آی سی بایوس این نوع مادربرد رو دارید ؟ از سایت خودمون فایل بایوس اش رو دانلود کردم . اندازه فایل (بدون وارد کردن فایل در برنامه پروگرامر ) 1 مگابایت بود
حالا اصلاً نظرتون چیه ؟ این آی سی ها هر دو سوخته اند درسته ؟
دو تا آی سی 25L1606 رو به جاش بذارم ؟

با تشکر

آخرین ویرایش:

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,653
176,707
iRanTK.iR
چشم

راستی اینو یادم رفت بگه که هیچکدوم از آی سی ها ( M - B ) در پروگرامر شناخته نمی شود . و دستگاه خطا میدهد که قطعه یا درست وصل نشده یا دستگاه قادر به شناسایی نیست
هر دو تا آی سی اینطور هستند
شماره آی سی ها هم اینقدر کم رنگه که اصصصلا نمیشه خوندش
شما شماره آی سی بایوس این نوع مادربرد رو دارید ؟ از سایت خودمون فایل بایوس اش رو دانلود کردم . اندازه فایل (بدون وارد کردن فایل در برنامه پروگرامر ) 1 مگابایت بود
حالا اصلاً نظرتون چیه ؟ این آی سی ها هر دو سوخته اند درسته ؟
دو تا آی سی 25L1606 رو به جاش بذارم ؟

با تشکر

درود

پروگرامرتون چیه ؟

بعید میدونم آی سی ها خراب باشند ، باید مشکل چیز دیگه ای باشه ؟

این آی سی ظرفیتش دو برابر آی سی مورد نظر شماست اما به نظرم باید کار کنه ، میتونید از آی سی های یک مگابایتی که اکثرا روی دستگاه های DVD هم یافت میشه استفاده کنید یا آی سی نو یک مگابیتی تهیه کنید .

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,001
2,842
پروپرامرم + 2000 TNM هستش
آخه ببینید هر دو تا آی سی که از روی مادربرد خارج کردم هیچکدوم رو پروگرامر نشناخت . چند بار امتحان کردم . حتی پایه های آی سی رو هم با تینر یکمی تمیز کردم که مبادا
بخاطر فلکسی که برای خارج کردن آی سی زدم هنوز روی پایه ها مونده باشه و جلوی اتصال پایه با پین زیف رو بگیره .
فایده نداشت . آی سی های دیگه رو که تست میکنم با پروگرامر فوری شناسایی میکنه و کارهای فرمت ، پروگرام کردن مجدد و ... رو خوب انجام میده .

بالا