آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: مشكل هنگ مادربرد بي نام و نشان با شماره مدل 41BMD3

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
سلام دوستان. چند وقت پيش يه سيستم برام اومد كه حدود يك ماه مغازه يكي از همكارا خوابيده بود . چكش كردم و ديدم ارور رم ميده . مادربرد هيچ اسمي نداشت . رم DDR3 با 2 گيگ روش بود . رمش رو عوض كردم و بالا اومد. ويندوز رو عوض كردم و ويروس كشي كردم و دوباره گفتم با رم خودش امتحان كنم. ديدم اومد بالا و بدون مشكل كار ميكنه .
سيستم رو تحويل مشتري دادم . چند روز پيش دوباره همون سيستم رو آورد و گفت وسط كار هنگ ميكنه . ديدم بازم بالا نمياد. رمش رو عوض كردم و درست شد ولي وسط كار هنگ ميكرد . رفتم توي بايوس كه چك كنم ببينم شايد حرارت CPU بالاست كه بعد از چند دقيقه هنگ ميكنه ديدم اصلا توي بايوسش گزينه اي براي حرارت قطعات نداره . برنامه Fan Speed رو نصب كردم توي ويندوز و چك كردم ديدم درجه Cpu و هارد خوبه ولي سه تا درجه ديگه بود كه هي مي چرخيد يكبار ميشد 127 و دوباره مي شد -112 و باز ميرفت تا 100 . گفتم شايد هنگ كرده بايوس رو آپديت كنم كه هر چي گشتم هيچ ماركي نديدم روش فقط يه شماره مدل روش بود كه توي عنوان نوشتم (41BMD3) با برنامه CPUZ چكش كردم نوشته بود XZX ELG41 توي اينترنت كه چيزي پيدا نكردم . گفتم از شما بپرسم ببينم كسي تا حالا همچين مشكلي داشته ؟ اگر داشتين بجز تعويض مادربرد راه حل ديگه اي دارين كه لطف كنين منم راهنمايي كنين .
راستي از پاور كه تست ولتاژ گرفتم همه چي درست بود ولي توي برنامه fAN sPEED همه ولتاژ ها رو قاطي ميزد.
براتون عكساش رو مي ذارم خودتون ببينين.

آخرین ویرایش:

antypanty

کاربر
2012-11-05
85
74
41
گنبد کاووس
www.fazelpc.ir
اينم از عكس برنامه ها. توي اين عكس درجه رو زده 115 درجه
speed fan.JPG

توي اين يكي كه چند ثانيه بعدشه زده -111 درجه

speed fan2.JPG

البته همون طور كه در تصوير هم مي بينين ولتاژ ها رو هم قاطي پاتي زده كه ولتاژ هاي پاور همشون درسته و با سه تا پاور مختلف تست كردم و خود پاور جداگانه تست گرفتم. با مولتي متر ولتاژ همه دست بود.

اينم كه مشخصات مادر برد در برنامه CPU-Z

cpuid.JPG

ممنون از همگي

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
چک کنید با یک پردازنده سلرون مثل 430 هم همین وضعیت رو دارید یا نه ؟
ولتاژ VCORE رو بگیرید اعلام کنید

dj_amir

کاربر vip
کاربر
2008-02-29
46
20
سلام.اگه منظورتون از هنگ همون فریز شدن روی تصویر با یه cpu دیگه تست کنید ببینید درست میشه؟
هنگام کار کردن با سیستم به چیپست های نزدیک cpu دست بزنید ببینید بیش از حد داغ میشه؟

yaghob20

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-12-07
600
2,865
دوست عزیز
یک تصویر از مادربرد قرار دهید

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
درود از سلف های کنار سوکت سی پی یو ولتاژ vcoreرو بگیرین ..
یه عکس مستقیم از مین بندازین که کلش مشخص باشه...

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AMD

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
این مادربردها بی نهایت بی کیفیت هستند . معمولا از بی کیفیت ترین قطعات و ارزانترین ها ساخته میشن . این مشکل هم بشه ممکنه قسمت دیگه تکرار بشه . من به شخصه این بردها و پاورهای متفرقه رو تعمیر نمیکنم . چون دردسر برگشت رو ندارم .

Mr.Zamani

کاربران vip(افتخاری)
کاربر
2013-05-25
266
1,009
Kerman
www.facebook.com
یه سایت هست به اسم madeinchinaاونجا سرج بزنی دقیقا میاد مشخصاتشون چینیا مهندسی مع*** کردن چیپ g41بایوس هم معمولا فونیکس ولی هیچ چیزی ازشون نیست من مشابه اینارو دارم دوسه تایی که از خیر تعمیرشون گذشتم یکیش بایوسش مورد داره که به همه زبونی سرچ کردم هیچی ازش نبود...

Sent from my SM-J700F using Tapatalk

بالا