آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خارج کردن سوکت ورودی هارد

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
سلام و خسته نباشید خدمت استاتید گرامی ؛

یک هارد Western 1TB برام آوردند که سوکت ورودی اون آسیب دیده و باید 100% تعویض بشه .
یک برد هارد SATA اوراقی که داشتم آوردم و اطراف سوکت روی برد و قسمت پلاستیکی بالای برد رو چسب نسوز زدم .و به پایه ها هیت دادم
ولی یک کمی که میگذره و هنوز پایه های سوکت ورودی از روی برد آزاد نشدن یک مقداری از قسمت های پلاستیکی سوکت شروع به سوختن و جمع شدن میکنه
هرچقدر هم چسب نسوز اطرافش بزنی بازهم یک قسمت هایی باز میمونه و در معرض حرارت قرار میگیره
به نظرتون چطور باید این سوکت رو سالم از روی برد هارد جدا کنم ؟

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: yaghob20

atlas98

کاربر
2009-08-14
336
527
شهر گل و بلبل
سلام

دوست عزیز شما اول از هر چیزی سعی کنید قلع های روی سوکت رو کم کنید
درجه حرارت و پرتاب باد بلوور رو کم کنید روی قسمت پلاستیکی رو با چسب نسوز و چند تا شیلد بپوشونید
شما با بلوور و هویه با هم کار کنید زودتر میتونید از برد جداش کنید
دستتون رو ثابت خیلی نگه ندارید هویه رو بزارید روی پایه و یه هیت بهش بدید راحت قلع اب میشه بعد از این که پایه ها قلعش آب شد هیتر رو در ناحیه پایه ها با سرعت یکنواخت حرکت بدید. بعد با سرعت بالا سوکت رو جدا کنید.
خیلی کار سختی نیست.

سوالی بود در خدمتم.

آخرین ویرایش:

bermuda.vbs

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2012-11-01
1,002
2,849
سلام

دوست عزیز شما اول از هر چیزی سعی کنید قلع های روی سوکت رو کم کنید
درجه حرارت و پرتاب باد بلوور رو کم کنید روی قسمت پلاستیکی رو با چسب نسوز و چند تا شیلد بپوشونید
شما با بلوور و هویه با هم کار کنید زودتر میتونید از برد جداش کنید
دستتون رو ثابت خیلی نگه ندارید هویه رو بزارید روی پایه و یه هیت بهش بدید راحت قلع اب میشه بعد از این که پایه ها قلعش آب شد هیتر رو در ناحیه پایه ها با سرعت یکنواخت حرکت بدید. بعد با سرعت بالا سوکت رو جدا کنید.
خیلی کار سختی نیست.

سوالی بود در خدمتم.

سلام

ممنون دوست عزیز
روش کار میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

ممنون

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: abbas.r

abbas.r

کاربر vip
vip
کاربر
2011-11-03
282
530
دوست عزیز سعی کنید مستقیم روی پایه های سوکت هیت نگیرید و کمی عقب تر جوری که خود برد شروع به داغ شدن واب کردن لحیم بشه .فلکس یادتون نره

بالا