آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: خنک کردن یونیت خارجی کولر گازی

aftab_azad20

کاربر
2016-02-28
3
2
سلام
اینجا تو خوزستان اکثر روزهای تابستون زمانی که دما به اوج خودش میرسه کولر گازی کشش نداره.قصد دارم یه کولر ابی کوچیک واسه یونیت خارجی راه بندازم. نظر شما در مورد این کار چیه. قبلا که دانشگاه دزفول بودم واسه کولر گازی هایی که توانشون خیلی خیلی بالا بود دور تا دورش رو کولر ابی گذاشته بودن که قسمت رادیاتور و موتور رو خنک کنه.واقعا هم بازدهی خوبی داشت.حالا به نظر شما این کار واسه یه کولر ۳۰۰۰۰هزار خونگی مناسبه؟

abbas006

کاربر vip
کاربر
2013-07-13
109
289
فکره خوبیه
به شرطی وه مسائل ایمنی رعایت بشه مطمئنن بازدهی خوبی باید داشته باشه
خود کولر اسپیلت یونیت خارجیش فن هم داره اگه آب رو هیت سینکاش باشه با کمک فن مطئنن خنکیو افزایش میده

aftab_azad20

کاربر
2016-02-28
3
2
فکره خوبیه
به شرطی وه مسائل ایمنی رعایت بشه مطمئنن بازدهی خوبی باید داشته باشه
خود کولر اسپیلت یونیت خارجیش فن هم داره اگه آب رو هیت سینکاش باشه با کمک فن مطئنن خنکیو افزایش میده

ممنون از راهنمایی تون.میشه در مورد مسائل ایمنی هم بگید چه چیزهایی باید رعایت بشه.یه کولر ابی کوچیک که کنار رادیاتور یونیت خارجی گذاشته میشه همین.
یه قضیه دیگه هم که هست اینه که تو اوج گرما موتور بیشتر امپر میکشه.اینو میشه از چراغ چشمک زن روی کنتور فهمید ولی شبها که هوا خنک تر میشه برق کمتری مصرف میکنه.درسته که خود کولر ابی هم برق متوسطی مصرف می کنه ولی شاید در کل مصرف بهینه تر بشه

abbas006

کاربر vip
کاربر
2013-07-13
109
289
مسائل ایمنی منظورم اینه که مراقب باشید جوری نشه که آب روی برق بریزه
منظور من از بازدهی برای خنکی بیشتر بود نه بازدهی بهتر برق
در مورد بازدهی برقشم باید بهتر شه قانونا

این که کولر آبی کنارش بزارید فایده نداره
کاری که باید بشه اینه که یه جوری پوشال به رادیاتور کولر بچسبه و از بالا پوشال ها خیس بشه و فن یونیت خارجی هوای خنک از لای پوشالا بکشه تو
کاری که باید بشه و چیزایی که نیازه ایناست :
۱. چسبوندن پوشال به رادیات کولر
۲. درست کردن یه شبکه کوچک لوله کشی که آب رو روی پوشالا بریزه از بالا
۳. طراحی یا دستکاری یه سینی که آب از رو پوشال که پایین میاد توش جمع شه
۴. پمپ که آب هارو از سینی روی پوشالا بپاشه

بالا