آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: خاموش شدن دل 5010 بعد نیم ساعت

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
سلام دوستان.یه دل 5010 دارم دقیقا بعد نیم ساعت خاموش میکنه.چه بازی کنی باهاش یا همینطوری باشه هیچ فرقی نداره.دقیقا سره نیم ساعت خاموش میکنه.
انگار از برق میکشی.
به نظرتون مشکا از چیه؟
کارهای انجام شده:
تعویض cpu-ram-hard-fan-headsink
خمیر سیلیکون ها عوض شده.
بایوس و ای سی بایوس و ec
پل جنوبی تعویض شده
ای سی emc 2101 عوض شده.
باطری بایوس عوض شده
دمای تمام قطعات اوکی است
بایوس هم با تمام مشخصات مادربرد از قبیل شماره چیپ و غیره اوکی است.
اداپتور و باطری عوض شده.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دمای چیپ گرافیکی را با hwmonitor بگیرید و اعلام کنید . مدل pro رو نصب کنید که کامل هم مشخصات نشون بده . سایت های فارسی نسخه pro را دارند .

scorpions

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-10-01
372
1,228
دمای چیپ گرافیکی را با hwmonitor بگیرید و اعلام کنید . مدل pro رو نصب کنید که کامل هم مشخصات نشون بده . سایت های فارسی نسخه pro را دارند .
من اولش هم اعلام کردم دمای قطعات اوکی است.دمای گرافیک 45 است.هیچ داغی چه در چیپ و سی پی یو و قطعات دیگر ندارم

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام دوست عزیز،کلا مادربورد رو نو کردید که شما :D
اینکه دقیقا راس نیم ساعت خاموش میشه و از بابت دما مشکلی نیست و به نوع استفاده هم وابسته نیست، نتیجه ای که میشه متصور شد اینه که احتمالا نرم افزاری هست،تو محیط بایوس هم بعد از نیم ساعت خاموش میشه؟ اگه جواب منفیه،یعنی تو محیط بایوس یا با ویندوز لایو خاموش نمیشه ،ویندوز رو عوض کنید، حتی درصورت امکان کل هارد رو دیلت و دوباره پارتیشن بندی و فورمت کنید.و اگر امکان دیلت کردن هارد وجود نداشت (به خاطر اطلاعاتش) با یه آنتی ویروس خوب و به روز و یکی دو تا Anti Malware هارد رو اسکن کنید و ویندوز رو تعویض کنید.
اگر در محیط بایوس یا ویندوز لایو هم مشکل برقرار بود آی سی های تغذیه رو چک کنید از نظر دما و سلامت

--- عذرمیخوام الان تو گزینه های تعویضی تون دیدم هارد رو هم تعویض کردید، پس بحث سیستم عامل هم نمیتونه باشه،بدون هارد و درایو هم تست کردید؟ اگه همچنان مشکل باقی هست،پس همون مدارات تغذیه رو چک کنید احتمالا یکی از آی سی های تغذیه یا مدارش مشکلی داره، اگه بدون اتصال باطری هم همینطوره،مدار و آی سی شارژ از گزینه ها حذف میشه، آی سی مدار پاور و فت های این مدار رو تست کنید و بعد بقیه مدارات تغذیه رو، یکیشون استیبل نیست
موفق باشید

آخرین ویرایش:

zimnako

کاربر vip
کاربر
2013-10-04
9
3
دوست عزیز من چند راهکار پیشنهاد میکنم
1-توی محیط بایوس بذار بمونه ببین باز هم خاموش میشه اگه خاموش شد بدون با طری تست کنید اگه مشکلی نداشت با ویندوز جدید بدون نصب درایورها تست کنید
2- مدار فن رو کاملا تست کنید
3- اگه درست نشد بصورت دستی تست حرارت مادربورد را انجام بدید

royaali

کاربر
2015-07-25
115
341
با سلام ! در کنترل پانیل تنظیمات پاور آپشین را چک کنید
01.JPG

بالا