آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: شناسایی آی سی های پاک شده دستگاه جوش

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
باعرض سلام خدمت تمامی اساتید محترم
چندوقتیه یکی ازمشتریهام یک دستگاه جوش برای تعمیرآورده که ترانزیستورهاش ترکیدن که احتمال زیاد آی جی بی تی هستندوجالب اینکه این دستگاه ساخت برادران دلاور داخلیه خودمونه که حتی رحم به اپتوکوپلر تغذیش هم نکردن واونو پاک کردن یعنی هرچی آی سی وترانزیستور حساس داخل این دستگاه هستند از زیر سنگ جت رد شدند وزبون بسته ها آثاری از نام ونشونشون نمونده لذا بااین اوصاف من دستگاه رابازکرده واز قسمت های مختلفش عکس گرفته ام وحتی فضولی کرده ونقشه قسمت قدرت دستگاه را ترسیم کرده ام همان قسمتی که خراب شده ودوتا آی سی هشت پین راه انداز داره که هرکدام از این آی سی ها جفتی ترانزیستور را راه اندازی میکنن که به همراه ترکیدن این ترانزیستورها{هر4عدد} آی سی ها هم از داخل اتصال اهمی شده وپایه هایشان به هم راه میدهند.ویک آی سی 16 پین هم وجود داره که پالس اصلی را به این دو آی سی راه انداز میرسونه ومن از روی بایاسینگش تشخیص دادم همان آی سی پرکاربرد sG3525میباشد
حالا خواهش من از دوستان اینه که منو در راه شناسایی این قطعات یاری بدن الخصوص دوعدد آی سی 8پین چون شاید برای ترانزیستورها بشود از آی جی بی تی های پرکاربرد وقوی بازار استفاده کنم واون هم بسته به نظر شما میباشد .
عکسهای که در پایین میزارم ونقشه ترسیمی خودم تا اندازه ایی گویای مشکلم هستند
پیشاپیش از همتون کمال تشکر را دارم
nema.jpg

IMG_20160229_153042.jpg

igbt sokhteh.jpg

taghzeye nasb.jpg

ic pakshodeh.jpg

taghziyeh.jpg

IMG_20160229_171759.jpg

منتظر نظرات گرانبهایتان هستم

darabi81

VIP+ افتخاری
کاربر
2012-04-10
1,037
5,385
تصویر آخر را به صورت فایل یا pdf آپلود کن تا کیفیت داشته باشد و امکان زوم کردن میسر باشد

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
سلام استادعزیز.ممنون ازجوابتون ولی بایاسینگ پایه های آی سی های درایور آی جی بی تی مانند TC4420یاTC4429ویا حتی Hcnw3120که دربسیاری ازدستگاه جوشها به کارمیروند رانگاه کرده ام ولی هیچ کدام با آی سی مبهم من همخوانی ندارند
نقشه آخری را هم به صورت pdf تبدیل کردم که امیدوارم به کاربیاید

پیوست‌ها

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: fkh52000

m_kazemi7

کاربر
2006-10-27
22
22
سلام اون ای سی مد نظر شما یک فکر کنن یک اپتو نند میباشد به شماره6n137
موفق باشید

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
ممنون استاد کاظمی .من فکرنکنم آی سی مدنظرم6n137باشه چون این کوپلر پایه پنجش به منفیه وپایه هشتش مثبت درصورتیکه اگه به نقشه ترسیم شده توسط خودم نگاه کنی متوجه میشی پایه پنج وهشت به مثبت وپایه هفت به منفی وصل میشه وبقیه پایه ها هم ازلحاظ بایاسینگ اختلاف زیاد دارند.ولی درکل ممنون که نظر دادی
6n137.gif

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hojat88

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
سلام .وجدانا یعنی کسی نیست ما را راهنمایی کنه؟وبازهم وجدانا تا حالا کسایی که توی ساخت چنین دستگاههایی دست داشتن به اینجا سرنزدن ؟من مطمعنم که سرزدن ودیدن وتوی دل خندیدن ولی ای کاش میدونستن زکات دانش آموزش اونه وخداییش من هم اگه به خاطر فشار مشتری نبود به هیچکس رو نمیزدم الخصوص کسایی که فکرمیکنن الان ما با دونستم اسم آی سی میریم چنین دستگاهی را کپی میکنیم .ولی در کل ممنون وتشکر میکنم از دوستایی که توی این صفحه نظردادن ومن اون دستهایی وافکاری را که جهت کمک کردن همیشه آماده اند توی قلبم میبوسم

• Like

بهبود 68

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2015-03-31
517
1,179
سلام .وجدانا یعنی کسی نیست ما را راهنمایی کنه؟وبازهم وجدانا تا حالا کسایی که توی ساخت چنین دستگاههایی دست داشتن به اینجا سرنزدن ؟من مطمعنم که سرزدن ودیدن وتوی دل خندیدن ولی ای کاش میدونستن زکات دانش آموزش اونه وخداییش من هم اگه به خاطر فشار مشتری نبود به هیچکس رو نمیزدم الخصوص کسایی که فکرمیکنن الان ما با دونستم اسم آی سی میریم چنین دستگاهی را کپی میکنیم .ولی در کل ممنون وتشکر میکنم از دوستایی که توی این صفحه نظردادن ومن اون دستهایی وافکاری را که جهت کمک کردن همیشه آماده اند توی قلبم میبوسم
با سلام
دوست عزیز دلخوری شما بجا هستش اما به این مسئله باید با دید منطقی نگاه کنید،"این خانه از اساس ویران است"فکر میکنی سالانه چند هزار نفر مهندس برق فارغ التحصیل میشن؟چند در صدشون با سوادن؟چند درصدشون شاغل میشن؟اگر کمی دقت کنی متوجه میشی بالای 90درصد فارغ التحصیل ها تا مدت زیادی بیکارن،این بیکاری و اشباع متقاضی و شرایط پر فراز و نشیب اقتصادی موجب شده"هر کی کلاه خودشو سفت بچسبه که مبادا باد ببردش"اگر کسی بنا به دلایلی حرفه ی نو ظهوری رو روش مسلط شده باشه به هیچ عنوان رموزی بیرون نمیده مبادا موقعیتش به خطر بیفته و به اصطلاح دست زیاد بشه
این برادر های محترم چینی که روزی هزار بار به خاطر مصنوعات
بی کیفیت شون از جانب ما ها فحش میخورن تو یه وضعیت آموزشی و اقتصادی یکسان کار میکنن و هیچ فرمول و دستوری ازکسی پنهان نیست و نیازی به دور زدن همدیگر و کلاه سر همدیگر گذاشتن ندارن ولی اگر یه ایرانی بخواد یه چیزی رو تولید کنه به دلیل شزایط نابرابر سواد و سرمایه و خیلی چیزای دیگه باید هزار تا شامورتی بازی در بیاره تا بتونه تو بازار بقا داشته باشه و به همین خاطر به شماره کوپلر هم رحم نمیکنن و اونم پاک میکنن!
وجود
اساتیدی مثل استاد غزال و استاد رجبی که وقت
گرانبهاشون رو برای کاربر ها میزارن و موجب ارتقای سطح علمی کاربر ها میشن دلیلی بر نیت خیر خیلی از کاربرها که فقط صرفا به جهت مطالعه ی مباحث در سایت حضور دارن نمیشه و قدر همچین نعمت هایی رو باید بیشتر دونست
موفق و پیروز باشید

kamalsr1353

کاربر vip
کاربر
2010-08-03
72
297
ممنونت استاد بهبود عزیز .ممنونت از توضیحات گرانبهایی که دادی که البته جزع واقعیات درد آور اجتماع ماهستند .وجا داره فرارسیدن عید باستانی نوروز را به شما وتمامی اعضاع گروه تبریک بگم وای کاش دوستی هم که خودش میدونه اسم این آی سی چیه والان داره این متن را میخونه ما را با گفتن یک اسم آی سی دراینجا یا لااقل با یک پیام شخصی خوشحال کنه وچون من نیتم بدنیست و فقط رضایت مشتری والبته گرفتن دستمزد است بسیاربسیارخوشحال شده واین کاراون را بهترین عیدی برای خودم تلقی خواهم کرد.البته لازم به ذکره که میتونم بوسیله طراحی جدید وتغییر مدار از آی سیهایی مثل3120 یا4420استفاده بنمایم ولی نمیخوام شکل مدارازفابریکی خارج بشه که اگه دوستان یاری نکردن چاره ایی جز این کار ندارم ولی درکل همیشه مخلص استادان عزیزی که وقتشان را برای آموزش دیگران قرار میدهندهستم ودوستشان دارم.عید همگی دوستان گلم مبارک باشه وروزهای از راه رسیده برایتان پراز آرامش وآسایش باشه

• Like

arash_h8645

کاربر vip
کاربر
2014-05-05
151
1,107
شماره آسی هشت پایه ای که در نقشه هست HCPL-3120 میباشد که یک درایور آی جی بی تی و ماسفت است

بالا