آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: ph61-p33 سویچ نمیشود

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
با سلام خدمت دوستان
مادربرد ام اس آی هست ph61-p33که کلا در حالت no power بود
با شورت سیمهای سیاه مشکی بالا میاد (البته محض تست فقط). داغی اصلا هیچ جا ندارد. بدون سی پی یو بالا نمیاد
بعد از شورت سیمها و بالا اومدن چند باری سویچ میشود بعد دوباره همون مشکل پیدا میشه
دیباگر هم 4f - A3 A6 را نشون میده

قطعات رو چک کردم فقط یکی از ماسفت های p 0503 Bd و دوخازن 820 mf سمت راست مادربرد ین اسلات رم و گرافیک شارت هستن ماسفت رو در آوردم تست کردم سالم بود و هنوز شارتی تو مدار هستش

دوستان ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با سپاس

پیوست‌ها

• 183.1 کیلوبایت بازدیدها: 92

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
بغل ماسفت ها باید یک ایسی 8 پایه باشه . اگر هست اون هم چک کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hevakk

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
سلام مدیر عزیز
ممنون از توجه دقیقتان. عرض کنم اون آی سی uP0104p میباشد که ظاهر سالم و پایه ها شرت نیستند.
همون شماره رو ندارم جایگزین کنم... آیا میشه مشابه آن یا روش تستش رو بفرمایید....
ممنونم
البته با تست دیود پایه های 2 و 4 از دو طرف راه میده

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
سلام مدیر عزیز
ممنون از توجه دقیقتان. عرض کنم اون آی سی uP0104p میباشد که ظاهر سالم و پایه ها شرت نیستند.
همون شماره رو ندارم جایگزین کنم... آیا میشه مشابه آن یا روش تستش رو بفرمایید....
ممنونم
البته با تست دیود پایه های 2 و 4 از دو طرف راه میده

دیتاشیتش رو بگیرید . طبق اون ولتاژ گیری کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: hevakk

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
با تشکر دوباره
دیتا شیت مادربرد گیرم نیومد. دیتا شیت آی سی رو گرفتم. ولتاژها روی پایه ها کمتر از مقدار لازم بود
آی سی رو در آوردم اما شرت نقاط ذکر شده و دوپین پاور سویچ همچنان باقیست منتها با یکی دو ثانیه تاخیر بوق شرت میزند

جناب مدیر بنده شهرستان هستم و اکثر فروشگاه هارو سر زدم این آی سی گیرم نیومد. به نظر شما عیب مادربرد با این آی سی رفع میشه سفارش بدم برام بفرستند؟؟؟؟؟؟؟

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
با تشکر دوباره
دیتا شیت مادربرد گیرم نیومد. دیتا شیت آی سی رو گرفتم. ولتاژها روی پایه ها کمتر از مقدار لازم بود
آی سی رو در آوردم اما شرت نقاط ذکر شده و دوپین پاور سویچ همچنان باقیست منتها با یکی دو ثانیه تاخیر بوق شرت میزند

هیچوقت بدون ماسفت ها و ایسی ها سویچ نکنید چون احتمال اسیب هست . همون قسمت متمرکز شو . با کمی دقت قطعه خراب رو شناسایی میکنی .یک ایسی دیگه هم اون قسمت هست .

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
مدیر جان سویچ نکردم . دوتاپین سویچ شرت هستش . با مولتی متر زدم بازم شرت بود.
(منتها با دو سه ثانیه تاخیر بوق میزند)

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
یک ایسی 8 پین دیگه همون محدوده هست .

hevakk

کاربر vip
کاربر
2009-02-19
24
6
جناب خازنهای دوربر پل جنوبی هم اکثرا شرت هستن !!!!!!

بالا