آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی محافظ یخچال

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
استاد ارسال پیغام خصوصی به بنده را نمی دهد لطفا ایمیل آدرس یا شما پیغام بفرستید در خدمت هستم برای ارسال رمز

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: غزال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
استاد ارسال پیغام خصوصی به بنده را نمی دهد لطفا ایمیل آدرس یا شما پیغام بفرستید در خدمت هستم برای ارسال رمز

درود

چرا خودتون رمز رو اعلام نمیکنید؟
یکساعت صندوق پیام خصوصی رو فعال میکنم.

سپاس

habib_ghavid

کاربر
2010-08-16
50
80
تهران
درود
وقت بخیر
استاد نظرتان در رابطه با این نوع از رله اس اس آر چیست هم جای کمتری اشغال می کند و از لحاظ رنج آمپری نیز گزینه های بیشتری دارد و فکر کنم از لحاظ قیمتی هم به صرفه باشه .عمر برد هم که......

پیوست‌ها

• 340.4 کیلوبایت بازدیدها: 178

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
سلام
وقت بخیر.
دوستان یه محافظ سارا ۱۵۰۰ ولت امپر هست که چند تا مشکل داشت همه رو رفع کردم کلا یه دونه زنر زوی این برد استفاده شده که کلا نابود شده و ولتاژ دو سرش ۱۳/۵ ولت هست،چه زنری اینجا باید قرار بدم؟
IMG_20211015_205403.jpg
دیود یه طرفش هنوز روی برد هست بین خازن و مقاومت.
ممنون

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,766
سلام
وقت بخیر.
دوستان یه محافظ سارا ۱۵۰۰ ولت امپر هست که چند تا مشکل داشت همه رو رفع کردم کلا یه دونه زنر زوی این برد استفاده شده که کلا نابود شده و ولتاژ دو سرش ۱۳/۵ ولت هست،چه زنری اینجا باید قرار بدم؟
مشاهده فایل‌پیوست 179821
دیود یه طرفش هنوز روی برد هست بین خازن و مقاومت.
ممنون

درود

چه مشکلاتی رو رفع کردی ؟
زینری که با مقاومت و خازن سری باشه ارتباط معناداری نداره و احتمالا برای خنداندن نصب شده.

قطعا قطعات دیگری به این زینر متصله.
.
یک پایه ۹۹٪ زینرها با مقاومتی سری شده و پایه دیگر به گراند یا منفی چند خازن متصله که دراینصورت ممکنه یک ولتی یا کوچکتر از یکصد ولتی باشه..
بنابرین لااقل نقشه ۱۰ قطعه مرتبط با زینر را بکش تا قابل ارزیابی باشه.

سپاس

MOHSEN&A

VIP+ افتخاری
کاربر
2009-03-25
940
8,852
استان مرکزی-اراک
چه مشکلاتی رو رفع کردی ؟
سلام مجدد.
وقت بخیر
خازن پلی استر ورودی و دیودهای یکسوساز سوخته بودن،سه تا از ترک های برد هم به علت اتصالی یا جریان کشی بالا ذوب شده بودن که سیم کشی کردم الان وقتی به برق میزنم چراغ تایمر قرمز روشن می مونه و سبز نمیشه که عمل کنه گاهی هم به محض اتصال به برق چراغ سبز روشن میشه.
این زنر تنها قطعه معیوب هست اگر ای سی هم نسوخته باشه ،به گمونم یه سر زنر از طریق مقاومت پاینیش به پایه نه ای سی رفته بود...
اگه لازم هست با دقت مسیر زنر رو نگاه کنم.

electronium

VIP+ افتخاری
کاربر
2020-07-30
1,048
2,871
32
درود

چه مشکلاتی رو رفع کردی ؟
زینری که با مقاومت و خازن سری باشه ارتباط معناداری نداره و احتمالا برای خنداندن نصب شده.

قطعا قطعات دیگری به این زینر متصله.
.
یک پایه ۹۹٪ زینرها با مقاومتی سری شده و پایه دیگر به گراند یا منفی چند خازن متصله که دراینصورت ممکنه یک ولتی یا کوچکتر از یکصد ولتی باشه..
بنابرین لااقل نقشه ۱۰ قطعه مرتبط با زینر را بکش تا قابل ارزیابی باشه.
سپاس
با سلام و عرض ارادت خدمت استاد عالیقدر بنده یک پیشنهاد دارم ....به نظر شما شدنی هست یا خیر ....؟ کار این برد و بنده خدا هم نخوابه ....
به نظر بنده ایشون میتونن جای زنر پتانسیومتر 50k بزارن و حالت رئوستا برای تست استفاده کنند از اهم بالا شروع کنن و به 10 بخش ولوم رو تقسیم کنن هر بخشی که مدار نرمال کارکرد ولتاژ دو پایه پتانسیومتر رو اندازه بگیرند معادل ولتاژ زنر بزارند

آخرین ویرایش:
بالا