آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

آموزشی: تحلیل و عیب یابی محافظ یخچال

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام و شب بخیر خدمت استاد غزال ...
یه سوال ایا کارهایی و ازمایشهایی که در نت در باره برق رایگان انجام میشه نظرتان چیست ... مثلا با تو تا موتور dc ... که بوسیله یه تسمه میچرخه برق تولید میکنه ... یا با یه اهن ربا و سیم پیچ بذون حرکت اهن ربا برق تولید میکنه .... راجب اینگونه ازمایشات نظرتان چیست ... با سپاس فراوان

درود
.
همگی حقه است.

سپاس

ahmad1398

کاربر
2019-09-15
11
33
سلام و سپاس از شما
نقشه‌ی خاصی ندارم
منظورم روی همین نقشه‌س
برای زیاد کردن تایم تاخیر، مثلا از یک دقیقه به پنج دقیقه، چه کارهایی باید انجام داد.
ممنون

habbib

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2014-08-02
1,688
10,175
گنبد کاووس
سلام و سپاس از شما
نقشه‌ی خاصی ندارم
منظورم روی همین نقشه‌س
برای زیاد کردن تایم تاخیر، مثلا از یک دقیقه به پنج دقیقه، چه کارهایی باید انجام داد.
ممنون

درود
بااجازه استاد
با کم و زیاد نمودن ظرفیت خازن بخش مربوطه میتونید تایم رو کم،،، یا بیشتر نمایید
استاد در حین تاپیک توضیح مبسوطی ارائه نمودن

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام و سپاس از شما
نقشه‌ی خاصی ندارم
منظورم روی همین نقشه‌س
ممنون

درود

همانطور که جناب حبیب عزیز فرمودند اگه تحلیل را مطالعه میکردی مشخص میشد اما
لااقل نقشه همین تاپیک را منتقل میکردی تا روی اون توضیح بدم
مقاومت حدود ۲۲۰ کیلو با پتانسیومتر مگا اهمی سری شده و به خازن الکترولیت متصله که اگه هر کدوم از این ۳ قطعه بزرگتر بشه زمان بیشتری تاخیر داریم.

سپاس

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
سلام یه محافظ یخچال دارم با یک عدد lm324 ولتاژ بعد از عبور از خازن 620نانو و عبور از پل دیود که میرسه به اولین خازن الکترولیتی تغذیه حدود 3ولته محافظ هم روشن نمیشه، مگه این ولتاژ نباید بالای 12ولت باشه خازنو پل دیودو مفاومت 10مگا هامی موازی همه سالم هستن ولی ولتاژ ابتدای مدارم اول 7بود الان دوباره گرفتم سه ولته. بجز ایسی امپ همه قطعاتو تست کردم سالم بودن فقط ال ای دی زرد و سبز خیلی کم نور روشن میشن رو حالت تست با اهمتر کسی نظری داره ممنونم بگه...

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام یه محافظ یخچال دارم با یک عدد lm324 ولتاژ بعد از عبور از خازن 620نانو و عبور از پل دیود که میرسه به اولین خازن الکترولیتی تغذیه حدود 3ولته محافظ هم روشن نمیشه، مگه این ولتاژ نباید بالای 12ولت باشه خازنو پل دیودو مفاومت 10مگا هامی موازی همه سالم هستن ولی ولتاژ ابتدای مدارم اول 7بود الان دوباره گرفتم سه ولته. بجز ایسی امپ همه قطعاتو تست کردم سالم بودن فقط ال ای دی زرد و سبز خیلی کم نور روشن میشن رو حالت تست با اهمتر کسی نظری داره ممنونم بگه...

درود

مشابه نقشه این تاپیک است ؟
خروجی تغذیه را آزاد کن ببین ولتاژ بالا میره یا نه ؟
مقاومت دو پایه خازن تغذیه یا مقاومت بین پایه ۴ و ۱۱ آی سی داخل مدار از دو طرف چند اهمه ؟

سپاس

غزال

ناظم انجمن
2012-03-18
10,099
79,762
سلام 51اهمه از دو طرف فکر کنم سوخته؟ پایه4. 11

درود

پایه ۴ را آزاد کن یا مسیر پایه ۴ را قطع کن که به جایی متصل نباشه و ببین بازم بین ۴ که آزاد شده و ۱۱ همون ۵۱ اهمه؟

سپاس

آخرین ویرایش:

behi0021

VIP+ افتخاری
کاربر
2017-01-18
538
866
تهران
ازاد کردم پایه چهارو باز همون 51اهم بود تو دیتاشیت ایسیو نگاه کردم ای سیو عوض کردم روشن شد ممنون از راهنماییت گفتم شاید از تیسی نباشه که دیدم یه ایسی دارم عوض کردم اوکی شد...

بالا