آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن لپتاپ دل 4600 با کارت گرافیک

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
سلام.
بنده یک ل\تاب مدل فوق رو خریدم. همه چیش اوکی بود.
تا اینکه چند پیش یه بازی رو خواستم تست کنم.یه بازی ازین ساده ها ک زیر یک گیگه.
بعد نصب بازی بعد حدود پنج دقیقه دستگاه خاموش شد و دیگه روشن نشد.
چه با باطری و چ بدون باطری و اتصال به شارژر.
روی لپتاب هم هیچ ال ای دی روشن نمیشه و موقع خاموش شدنم اروری نداد.
نکته ای که هستش وقتی شارژر رو به لپتاب وصل میکنم بلافاصله چراغ ال ای دی روی شارزر خاموش میشه و تا از برق در نیارمش و دوباره نزنم روشن نمیشه.

خب منم طبق معمول شروع کردن با بازکردن و دنبال ایراد گشتن.
با دراوردن اکثر قطعات و تست اتصال شارژره همچنان مشکل پا برجا بود تا اینکه کارت گرافیک رو دراوردم (کارت گرافیک این مدل اسلات داره و در میاد) و وقتی ب برق متصلش کردم ال ای دی شارژر خاموش نشد و الان هم دارم با گرافیک سی پی یو لپتاب رو بدون مشکل استفاده میکنم.

حالا سه تا فرض دارم من ک راهنماییم کنید:
1.یا کارت گرافیک چیپش اتصالی کرده یا سوخته.
2.یا قطعه ای یاقطعاتی در کارت گرافیک مشکل داره.
3. یا اینکه روی مادربرد مشکلی هست که با اتصال کارت گرافیک هویدا میشه.

حالا من اطلاعات زیادی ندارم. اگه دوستان کمکم کنند خیلی ممنون میشم چون این مدل کارت گرافیک سخت پیدا میشه و محدودیت هم داره این مدل لپتاپ برای تعویض کارت مدل دیگه.

ممنون از شما دوستان عزیز.

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
مشکل همون گرافیک MXM لپتاپ هست . تو ایران نیست باید از طریق سایت های خارجی تهیه کنید . احتمال چیپش مشکل پیدا کرده . میتونی بدی با bga ریبالش کنند

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
مشکل همون گرافیک MXM لپتاپ هست . تو ایران نیست باید از طریق سایت های خارجی تهیه کنید . احتمال چیپش مشکل پیدا کرده . میتونی بدی با bga ریبالش کنند

oبسیار تشکر از پاسخ گوییتون. فقط دو سوال دیگه؟
ریبال کردن هزینه چقدر میشه؟
با ریبال کردن تا چه مدت دیگه کار میکنه؟(تو دو حالت : زیر بار بره یا استفاده معمولی)

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
oبسیار تشکر از پاسخ گوییتون. فقط دو سوال دیگه؟
ریبال کردن هزینه چقدر میشه؟
با ریبال کردن تا چه مدت دیگه کار میکنه؟(تو دو حالت : زیر بار بره یا استفاده معمولی)

خدود 70 هزینشه شایدم بیشتر
اگر درست انجام بشه محدودیتی پیش نمیاد . البته ممکنه چیپ کاملا از بین رفته باشه .

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
من با یکی از جاهایی ک میگن نمایندگی دل و تعمیراتش هستند تماس گرفتم مشکلو گفتم گفت مدل چیپ رو بگو و من گفتم و گفت مشکلی شورتی هست و چیپ باید عوض بشه و هزینشم 250 تومن هست و چون چیپ نو هست حدود 3-4 سال کار میکنه.
حالا من موندم مشکل اصلا از چیپه یا اگه هست ایا با یه ریبال درست میشه و حالا حالا کار میکنه ک من دیگه اینقدر هزینه نکنم؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
من با یکی از جاهایی ک میگن نمایندگی دل و تعمیراتش هستند تماس گرفتم مشکلو گفتم گفت مدل چیپ رو بگو و من گفتم و گفت مشکلی شورتی هست و چیپ باید عوض بشه و هزینشم 250 تومن هست و چون چیپ نو هست حدود 3-4 سال کار میکنه.
حالا من موندم مشکل اصلا از چیپه یا اگه هست ایا با یه ریبال درست میشه و حالا حالا کار میکنه ک من دیگه اینقدر هزینه نکنم؟

شما از چین خرید کنید فکر نکنم بالای 150 براتون در بیاد کل کارت mxm

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: cybernova

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
بالاترین مدل کارتی ک میتونم بندازم روش چیه که mxm باشه؟

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
دوستان اگه کسی یا جایی رو میشناسید که ریبال انجام میده و منصف هست و کارشم درسته بهم تو پیام خصوصی معرفی کنید (تهران باشه).
چون هم وقتم محدوده شدید و نمتونم برم بگردم تو شهر و هم کسی رو نمیشناسم.

x23are

کاربر
2015-03-29
33
36
چطور کارت گرافیک رو تست کنم ک یقین پیدا کنم بخاطر اتصالات زیر چیپه؟
چون میخوام فقط کاارت بدم بیروبرا تعمیر یه وقت ندم بعد تحویل ک گرفتم وصل کنم ببینم باز روشن نمیشه و مشکل از جا دیگه بوده.

اخه دلیل یکی ازشکام اینه که وقتی این اتفاق افتاد و لپتاپ خاموش شد و دیگه روشن نشد به هیچ وجه افزایش دور فن نداشتم. یعنی ی جورایی دما اون قدر بالا نرفته بود.

آخرین ویرایش:
بالا