آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ کردن مادربرد GA-K8NF-9

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
64
63
سلام بر همکاران و اساتید عزیزاین م
ادربرد رو رو دیباگر گذاشتم و هیچ مشکلی نداره ویندوز هم 7 نصب میشه ولی چیپ داغ میکنه و بعد از چند دقیقه که ویندوز روشن هست خاموش میشه
بعد از بررسی مشخص شد که زمانی هم که سیستم خاموش هست فقط پاور بهش وصل هست بازهم دو قسمت مدار که در تصویر مشخص شده گرم میشه
راه حل چیست GA-K8NF-9.jpg
در ضمن 4 تا از خازنهای اطراف سی پی یو باد کرده بود که تعویض شد اشکال ظاهری دیگری دیده نشد و بقیه خازنها سالم هستن

آخرین ویرایش:

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
چیپ رو باید خمیر سیلیکون بزنید و هیت سینکش رو بگذارید یک فن کوچک روی هیت سینک سوار کنید .

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: mjbmjb81

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
خازنهای کم ظرفیت کنار ماسفت هایی که داغ میکند رو عوض کنید .

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
64
63
چیپ رو باید خمیر سیلیکون بزنید و هیت سینکش رو بگذارید یک فن کوچک روی هیت سینک سوار کنید .

این عکس رو زمانی گرفتم که هیت سینگ رو در آوردم جهت آزمایش اما قبلش هم خمیر داشت هم هیت سینگ
دونکته قابل توجه است و ذهن من رو مشغول کرده چرا با وجود خاموشی مادر برد و عدم نصب هیچ گونه دیوایس از قبیل هارد و غیره باز این دونقطه گرم است فقط پاور نصب است و کلید پاور هم نزد حتی سی پی یو و رمها و کارت گرافیک نیز نصب نیست
و چرا موقع نصب خاموش نمی شد ولی الان که ویندوز نصب شده وقتی ویندوز بالاست چند دقیقه که روشن می مونه خاموش میشه و در همون لحظه وقتی به هیت سینگ چیپ دست می زدم دست رو می سوزند

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
این عکس رو زمانی گرفتم که هیت سینگ رو در آوردم جهت آزمایش اما قبلش هم خمیر داشت هم هیت سینگ
دونکته قابل توجه است و ذهن من رو مشغول کرده چرا با وجود خاموشی مادر برد و عدم نصب هیچ گونه دیوایس از قبیل هارد و غیره باز این دونقطه گرم است فقط پاور نصب است و کلید پاور هم نزد حتی سی پی یو و رمها و کارت گرافیک نیز نصب نیست
و چرا موقع نصب خاموش نمی شد ولی الان که ویندوز نصب شده وقتی ویندوز بالاست چند دقیقه که روشن می مونه خاموش میشه و در همون لحظه وقتی به هیت سینگ چیپ دست می زدم دست رو می سوزند
نکته : این چیپ ها رو هیچوقت بدون هیت سینک بیشتر از یک دقیقه روشن نگذارید . چون خیلی زود خراب میشن .
در کل چیپ های nvidia مشکل حرارتی داشتند . تنها راه به جز هیت سینک استفاده از یک فن کوچیک روی هیت سینک هست . البته این داغ شدن در استندبای نشانه خوبی نیست . همانطور که گفتم خازنهای کم ظرفیت دور ماسفت رو عوض کنید . چون معمولا با تست هم مشخص نمیشن خرابیشون به خاطر ظرفیت کمشون

mjbmjb81

کاربر
2008-10-02
64
63
خازنها رو عوض کردم حل نشد رفتم سراغ چیپ گفتم ریهیت کنم که اگر قلع مردگی داشته باشه حل بشه که از زیر مادر برد گود شد و لحیمها بیرون زد چیپ رو برداشتم الان تو پایه سازی موندم

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,204
تهران
چیپ خراب شده . حتی ریبال هم کنید جواب نمیده .

بالا