آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

آموزشی: DIP SWITCH برای مادربورد لپ تاپ MBX165 MS91 Rev:1.0در لپ تاپ Sony VGN-FZ190/290

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
سلام،
در بعضی از لپ تاپ های سونی زیر کیبورد،کنار سوکت فلت کیبورد روی بورد یک مجموعه کلید هست به نام DIP Switch ،که ظاهرا وظیفه اش تنظیم فرکانس/سیگنال برای خروجی های مختلف تصویر (LCD ، RGB و احتمالا درصورت وجود HDMI هست)
اجازه بدید با توضیح تجربه خودم روی یک بورد مساله رو توضیح بدم،یه لپ تاپ sony vgn-fz190/290 برام اومد (شماره رو قاب ال سی دی 190 بود و پشت دستگاه 290) اما شماره مادربورد MBX165 MS91 Rev:1.0 بود، که چیپ گرافیک به شماره G86-750-A2 سوخته بود،این شماره رو در بازار پیدا نکردم و به جاش از G86-751-A2 استفاده کردم،بعد از تعویض و تعمیر بالاخره تصویر از RGB برقرار شد اما از LCD تصویر نمیداد،خب احتمالات زیاد بود،مثل خرابی LCD،خرابی چیپ گرافیک،مشکل در کانکتورهای LCD،فلت LCD،... و بالاخره تنظیمات همین DIP Switch ،که این مورد آخر رو خیلی سرچ کردم اما چیزی پیدا نکردم،برای اینکه دوستان اگر به این بورد برخوردند مشکل تنظیم این DIP Switch رو نداشته باشند (تا لحظه ارسال چیزی تو اینترنت پیدا نکردم)، تنظیمی که منجر به تصویر دادن لپ تاپ از LCD شد رو به همراه تصویری از این سوییچ 4 کاناله در این پست قرار میدم ،البته پارت نامبر LCD هم در این مساله دخیل هست که تصویری از اون هم آپلود میکنم،امیدوارم روزی به کار دوست همکاری بیاد و منو از دعای خیرش بی نصیب نزاره.ممنون.
اما ترتیب تنظیم سوییچها:
1---> ON
2---> ON
3---> OFF
4---> OFF
این هم تصویری از این سوییچ:

IMG_20160220_040020.jpg

IMG_20160220_041532.jpg

موفق باشید

آخرین ویرایش:
بالا