آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

سوال: سوال در مورد ساخت پاور بانک | Power Bank

AmIrPsDk

کاربر
2015-07-23
12
2
سلام
من چندتا باتری 18650 از یه پاور بانک که بردش سوخته بود درآوردم و یه برد تو اینترنت پیدا کردم که مخصوص پاور بانکه ولی تو توضیحاتش نوشته "ولتاژ باتری 3.7 ولت نوع باتری 18650" ولی وقتی باتری ها که پر هستن رو ولتاژش رو با مولتی متر می گیرم 4.2 ولت نشون میده و و وقتی خالیه 3.2 ولت نشون میده.
میشه از این باتری تو اون برد استفاده کرد؟

فرستاده شده از SM-N9005

علی تحیری 1

کاربر
2012-11-10
494
2,163
تهران- تهران پارس
سلام
من چندتا باتری 18650 از یه پاور بانک که بردش سوخته بود درآوردم و یه برد تو اینترنت پیدا کردم که مخصوص پاور بانکه ولی تو توضیحاتش نوشته "ولتاژ باتری 3.7 ولت نوع باتری 18650" ولی وقتی باتری ها که پر هستن رو ولتاژش رو با مولتی متر می گیرم 4.2 ولت نشون میده و و وقتی خالیه 3.2 ولت نشون میده.
میشه از این باتری تو اون برد استفاده کرد؟

فرستاده شده از SM-N9005

armin_gera

کاربر
2010-06-19
15
35
این بردی که خریدی چی هست و از کجا خریدی؟ اطلاعاتشو از کجا میشه پیدا کرد؟

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AmIrPsDk

h.Khalilian

کاربر
2015-02-10
12
30
شیراز
ولتاژ شما باعث سوختن برد نمیشه در حقیقت جریان دشارژ باتری هست که باعث سوختن برد میشه. شما فقط به قدرت باتری و جنس باتری دقت داشته باشید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: AmIrPsDk

Pesarx

کاربر vip
کاربر
2016-06-04
2
1
دوست عزیز بنده این کارو کردم جواب داد.هیچ مشکلی نداره ولتاژباتری نامی باتری 3.7حداقل و حداکثر4.2هستش پس باتری شما هم سالمه

khalijfars

کاربران vip(افتخاری)
vip افتخاری
کاربر
2010-08-19
25
44
fix4u.ir
شارژر همراه 350mAH - پاور بانک - میکرو USB-500x500.jpg

sam_electronic

VIP+ افتخاری
کاربر +vip پلاس
vip افتخاری
کاربر
2007-08-30
500
4,134
میناب
www.irantk.ir

سلام درود

این پست مربوط به تقریبا سه سال پیش میباشد و خوبه که با پاسخ صحیح به این پست ها برای استفاده دیگر دوستان این تایپیک ها بسته بشه ....

bat.png

البته باطری های پاور بانک ولتاژ 3.6 با امپر های مختلف وجود داره و هر چ امپر و تعداد باطری بیشتر باشه مدت زمان شارز و سریع شاژ کردن دستگاها رو داره

Power-Bank-Battery-soldring.jpg

تصویر زیر یک نمونه از ماژولهای چینی موجود در بازار هستش

mzl.jpg

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها]: ali m.g

farzadmri

کاربر
2019-08-14
2
1
23
شاید بهتر باشه اول بگوئیم پاور بانک چیست؟ پاور بانک ها، قطعه های کوچکی هستند که در نبود پریز برق، به کمک تلفن های هوشمند و تبلت ها می آیند. قطعه های کوچکی که در واقع می شود آن ها را باطری هم، نامگذاری کرد که توانایی ذخیره کردن انرژی الکتریکی را دارا هستند تا در صورت لزوم، اسپیکرهای پرتابل، تلفن های هوشمند، تبلت ها و هرچیزی که نیاز به شارژ داشته باشد را شارژ کنند.
در واقع پاوربانک یک باتری و شارژر همراه است که می‌توان از آن برای شارژ دستگاه‌های الکترونیکی مختلف استفاده نمود. این دستگاه در مواقعی که شارژ وسیله الکترونیکی مورد نظر، خالی می‌شود و به منبع برق دسترسی ندارید می‌تواند بسیار کاربردی باشد.
اما
پاور بانک تبلیغاتی چیست و به چه منظوری از آن استفاده می شود؟ از جمله جالب ترین هدایای تبلیغاتی، می توانیم به پاور بانک اشاره کرد که به تازگی، اهمیت ویژه ای در معرفی برندها و سازمان ها پیدا کرده است. انواع پاور بانک ها در بازار موجود هستند که مردم می توانند با توجه به نیاز، سلیقه و بودجه شان آن ها را تهیه نمایند.
یکی از معروف ترین شرکت های ارائه دهنده پاور بانک های تبلیغاتی،
سیلیکون پاور است که سال هاست بازار این حوزه را در دست دارد.

عباس مهدی

کاربر vip
کاربر
2017-01-03
166
120
کرمان
با سلام.
پاوربانک شیائومی که بردش خراب شد وگیرم نیومد.البته قسمت السیدی سالمه فقط قسمت شارژ یه ایسیش خراب شده که پیدا نکردم.رفتم یک ماژول فست شارژ بدون السیدی که بهش بخوره گرفتم بعد که زود شارژ و زود تخلیه میشد فهمیدم باطریها از نوع 4.2 ولتی هستن و نه 3.7 در نتیجه ماژول باطریها رو کامل شارژ نمیکنه که بشه ازش استفاده کرد. میخاستم بدونم راهی هست با تغییر در مدار ماژول پاوربانک اونو با این نوع باطری سازگار کرد؟ ماژول واسه باطریهای 4.2 پیدا نکردم. ممنون میشم کمک کنین.6عدد باطری میخوره.

بالا