آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

کم شدن سرعت کامپیوتر بعد از تعویض هارد

mrw.rezai

کاربر
2010-07-01
8
10
سلام من قبلا یه هارد 160 ساتا داشتم تا اینکه یه هارد 1 ترا seagate- Barracuda 7200.12 گرفتم از اون به بعد سرعت کامپوترم نصف شده من از ویندوز سون استفاده میکنم و پارتیشن داریو c که ویندوز باشه 30 مگ بیشتر نگرفتم آیا احتمالش هست که هادم مشکل داشته باشه ( چون بار اول از برنامه partition magic protable 8استفاده کردم و پارتیشن بندی کردم اما برای یه کار دیگه که سراغ این برنامه رفتم برنامه ارور میده ولی با سی دی ویندورز ایکس پی وسون راحت میشه یه بار دیگه بارتیشن بندی کرد)
آیا احتمالش هست که مشکل از پاورم باشه چون پاور من مال 5 سال پیش و 400 w هستش و من دوتا dvd rew دارم و یه cd rew دارم شاید برق کم میرسه ؟

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,825
iRanTK.iR
سلام

دوست عزيز اگر بعد از تعويض هارد همچين مشکلي براتون پيش اومده خوب طبيعتا بايد مشکل از هارد باشه ، در هاردهاي ساتا جامپري هست که هارد روي روي Sata و SataII تنظيم ميکنه و معمولا جامپر روي Sata تنظيم هست تا با مادربردهاي قديمي به مشکل نخوره ، اگر اين جامپر روي هارد شما روي Sata تنظيم باشه و مادربرد شما از SataII پشتيباني کنه و هارد قبلي شما هم در حالت SataII تنظيم بوده مسلما سرعت مياد پايين !

ضمنا ممکنه سرعت هارد قبليتون از اين هارد جديد بيشتر بوده ظاهرا اين هارد 7200 دور هست ! هارد قبلي چطوري بوده ؟

ولي در مجموع به نظر بنده هاردهايي که ظرفيت بيشتري دارند سرعت کمتري نسبت به هارد هاي داراي ظرفيت پايين دارند .

ضمنا بهتره شما با همون سي دي ويندوز پارتيشن هاتونو پاک کنيد و با ويندوز دوباره پارتيشن بندي کنيد .

ظرفيت درايو C رو هم اشتباه نوشتيد 30 مگ که نميشه ويندوز نصب کرد !
احتمالا سي گيگ ميخواستيد بنويسيد .

موفق باشيد .

ببین دوست عزیز وقتی شما یک هارد 1 ترا نصب می کنی ویندوز اول باید درایو ها رو چک کنه معلوم که سرعت ویندوز کم میشه اون چی رو که شما روی لوگو ها مبینید پشتشت دارایو رو چک می کنه انتظار نداشته یاش که سرعت شما پایین نیاد گفتم که اول ویندوز درایو ها رو چک میکنه تا بالا بیاد شما گفتید پاور می تونه از پاور هم باشه که توان راه اندازی نداشته باشه
در ضمن شما از 2 هارد استفاده میکنید همین هم باعث کم شدن سرعت کامپوتر میشه

mrw.rezai

کاربر
2010-07-01
8
10
سلام دوستان خوبم ممنون که به این سرعت جوابم را دادید
من هارد جدید 1 ترا را دو سه روز خریدم و هارد قبلی را هم تو سیستم ندارم و نمی دونم سرعتش چقدر بود ولی از اون موقع که هارد عوض کردم سرعت جابجای اطلاعات خیلی پایین رفته. کپی کردن یه​
dvd حدودا 15-20 دقیقه طول میکشه نصب برنامه های معمولی که قبلا نصب میکردم زمانش دو یا سه برابر شده من دیشب با یه مهندس صحبت کردم گفت مشکل از پاور وشما باید از یه پاوره سوپلای که کابل برق اونه 5 تای باشه استفاده کنی من که منظورش را متوجه نشدمکابل برق پاور معمولا 4تای .
راستی مشخصات سیستم من
cpu تک هسته ای 3000 full cash و مادربرد ga 945pl-st که فکر کنم فقط ساتا باشه و رم 2 gig

من فقط میخوام بدونم که کم شدن سیستم طبیعی یا مشکل از هارد . راستی آیا باید هارد را آپدیت کنم منظورم فریم ویر آپدیت

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,825
iRanTK.iR
سلام

دوست عزيز بعيد ميدونم از پاور باشه ، ولي اگر پاور دم دست داري تست کن .

مشخصات هارد شما به ترتيب زير هست . اگر هارد قبلي رو هم داشتي ميشد تشخيص داد که چه فرقي دارند ولي همونطور که دوست عزيزمون هم گفتند تعداد پارتيشن ها هم تاثيرگذاره ولي به نظر من بهتره هارد رو دوباره پارتيشن کني با خود ويندوز .

توضيحات کاملتر در فايل ضميمه / موفق باشيد .

Barracuda 7200.JPG

پیوست‌ها

N.H.H

Banned
2010-05-03
25
80
سلام دوستان خوبم ممنون که به این سرعت جوابم را دادید
من هارد جدید 1 ترا را دو سه روز خریدم و هارد قبلی را هم تو سیستم ندارم و نمی دونم سرعتش چقدر بود ولی از اون موقع که هارد عوض کردم سرعت جابجای اطلاعات خیلی پایین رفته. کپی کردن یه​
dvd حدودا 15-20 دقیقه طول میکشه نصب برنامه های معمولی که قبلا نصب میکردم زمانش دو یا سه برابر شده من دیشب با یه مهندس صحبت کردم گفت مشکل از پاور وشما باید از یه پاوره سوپلای که کابل برق اونه 5 تای باشه استفاده کنی من که منظورش را متوجه نشدمکابل برق پاور معمولا 4تای .
راستی مشخصات سیستم من
cpu تک هسته ای 3000 full cash و مادربرد ga 945pl-st که فکر کنم فقط ساتا باشه و رم 2 gig

من فقط میخوام بدونم که کم شدن سیستم طبیعی یا مشکل از هارد . راستی آیا باید هارد را آپدیت کنم منظورم فریم ویر آپدیت
هوالعلیم
با سلام ، با توضیحاتی که دادید، بنده طبق توضیحات شما جواب میدهم ، شما مشکلتان از پاور تان است بخاطر اتصال کابل برق 4 رشته ای چون کابل برق های 4 رشته ای برای هاردهای ساتا قدیمی یا اصطلاحا sata 1 طراحی شده است برای هارد های جدید یا اصطلاحا sata 2 یک رشته به کابل برق ساتا به رنگ نارنجی اضافه شد این کابل دارای ولتاژ 3.3 ولت میباشد در صورت نبودن این ولتاژ هارد مجبور است که این ولتاژ را تولید کند، همین تولید کردن ولتاژ و تاخیر زمانی از سو ی آ سی smoot هارد جهت تولید این ولتاژ شما کند شدن سیستم را حس میکنید در ضمن این فرایند باعث خرابی زود هنگام هارد شما میشود پس هر چه سریعتر نسبت به تعویض پاور سیستمتان اقدام کنید و توجه داشته باشید که حتما از کابل برق ساتا که از خود پاور بصورت 5 رشته ای مستقیما می آید استفاده کنید و از تبدیل ها ی 4 رشته به 5 رشته استفاده نشود ، لازم به ذکر است که هرچه ظرفیت هارد بالاتر باشد به این معنی نیست که سرعت هارد پایین تر است سرعت هارد بسته به دور اسپیندل موتور هارد و بافر آن میباشد. در صورت رفع نشدن کندی هارد بعد از تعویض پاور و رعایت کردن نکاتی که ذکر شد مجددا درخواست کنید تا ان شا الله راهنمایی شوید

mrw.rezai

کاربر
2010-07-01
8
10
سلام خیلی ممنون که راهنمایم کردید من فقط یه موضوع را نفهمیدم مادربرد من sata1 هستش و اینجور که فهمیدم هارد من sata2 هستش آیا مین برای ساپورت مشکلی نداره واینکه این پاوره های 5 سیمی معمولی باید استفاده کنم یا یه پاوره وات واقعی مثل گیرین .
راستی قیمت این پاور چنده ؟ هرچی ارزونتر بهتر

Service Manual

D e b u g g e R
مدیرکل
معاونت انجمن
2007-06-19
13,679
176,825
iRanTK.iR
سلام

دوست عزيز اگر مادربرد شما مدلي که نوشتيد باشه SATA II هم پشتيباني ميکنه ، ببينيد شکلش مثل ايني هست که گذاشتم ؟

کد:
Motherboard GIGABYTE 945PL-S3

Processor	
1. LGA775 Intel Core™ 2 Extreme/ Intel Core™ 2 Duo processor*
2.Intel® Pentium® D Processor
3.Intel® Pentium® 4 Processor
4.Supports 800/533MHz FSB

Chipset	
1.Northbridge: Intel® 945PL Express Chipset 
2.Southbridge: Intel® ICH7
3.Realtek 8111B Gigabit Ethernet controller
4.Realtek ALC883 8 Channel Audio Codec

Memory	
1.4 DDR II DIMM memory slots (supports up to 2GB memory)
2.Supports 1.8V DDR II DIMM
3.Supports dual channel DDR II 533/400 DIMM 

Internal I/O Connectors

1.4 x Serial ATA II 3.0Gb/s connectors
2.1 x UDMA ATA 100/66/33 connectors
3.1 x SPDIF IN/OUT connectors
4.1 x FDD connector
5.2 x USB 2.0/1.1 connector (supports 4 ports) 
6.2 x Cooling fan pin headers
7.1 X CD IN connector

Expansion Slots	
1.1 x PCI Express x 16 slot 
2.3 x PCI Express x 1 slots
3.3 x PCI slots

Rear Panel I/O	
 1.PS/2 Keyboard/Mouse
2.1 x LPT port
3.1 x serial port (COMA)
4.1 x VGA port
5.4 x USB 2.0/1.1 ports
6.1 x RJ45 ports
7.3 x Audio jacks (Line-out / Line-in / MIC in)

Form Factor	
1. ATX form factor; 305mm x 190mm
Rear Panel I/O	1.4 x USB 2.0/1.1 ports 
2.1 x RJ45 ports
3.3 x Audio ports (Line-in/ Line-out/ MIC)
4.PS/2 Keyboard/ Mouse 
5.1 x COM port connector 
6.1 x LPT port
H/W Monitoring	1.System voltage detection
2.CPU / System temperature detection
3.CPU / System fan speed detection
4.CPU warning temperature
5.CPU / System fan failure warning 
6.CPU Smart Fan Control
Other Features	1.Supports @BIOS
2.Supports Download Center
3.Supports Q-Flash 
4.Supports EasyTune 5 
5.Supports Xpress Install
6.Supports Xpress Recovery2
7.Supports Vertual DualBIOS
Remark	1.Due to different Linux support condition provided by chipset vendors, please download Linux driver from chipset vendors' website or 3rd party website.
2.Due to most hardware/software vendors no longer offer support for Win9X/ME. If some vendors still has Win9X/ME drivers available, we will publish on website.
3.* Due to 945PL express chipset specification, 945PL-S3 can only support up to FSB800MHz.

Giga.jpg

mrw.rezai

کاربر
2010-07-01
8
10
مشکل حل شد من بعد از ظهر یه پاور گیرن گرفتم که کابل برق اون برای ساتا مستقم از خود پاور امده بود و سیماش 5تای .
پاور قبلی من کابل مستقیم برای ساتا نداشت و من مجبور بودم از کابل واسطه استفاده کنم که اون کابل سیماش 4 تای بود
دوستان از راهنمایتان ممنونم مخصوصا دوست خوبم n.h.h

بالا