آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: داغ نشدن سی پی یو مدل 662/1066t-m2

anisagostar

کاربر
با سلام،دوست عزیز، در تصویر ارسالی شما چند نکته وجود دارد:
1- باطری بک آپ رو نزاشتید
2-سی پی یو رو داخل سوکت قرار ندادید!!(یا لااقل در سوکت را نبسته اید)
3- ظاهرا جامپر کلیر سی موس هم (در قسمت پایین سمت راست تصویر،سه پایه با پلاستیک قرمز رنگ) وجود ندارد
شما حتما یه باطری بک آپ سالم (3 ولت داشته باشد) بزارید ، یه جامپر روی قسمت مربوطه در حالت نرمال (طبق جدول روی مادربورد) قرار دهید و با چند سی پی یو سالم تست بگیرید ونتیجه رو اعلام بفرمایید لطفا،
موفق باشید

باطری بکاپ سالم وجامپر تست شده

سی پی یو هم چندین مورد بررسی و تست شده ولی همچنان مورد هست

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
اگر امکان داره یک وضعیت از چراغهای روی دیباگر بگید توی عکس معلوم نمیشه

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,205
تهران
دوست گرامی استارتر : گزارش ارائه شده توسط شما ناقصه . من به شما اعلام کردم ولتاژ I/O رو اعلام کنید . شما گفتید فقط 3 ولت . یا آشنایی با ولتاژ گیری ندارید یا منتظر معجزه هستید برای درست شدن مادربرد . no code بودن و برد تو ریست بودن اولین قطعه باید i/o تست و تعویض بشه .

NPTiak

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
654
2,368
مشهد
www.nptiak.ir
باطری بکاپ سالم وجامپر تست شده

سی پی یو هم چندین مورد بررسی و تست شده ولی همچنان مورد هست

سلام،پس ظاهرا تصویر ارسالی شما در پست شماره 3 صرفا تزیینی بوده،هر چند در پاسخ به سوال مدیر گرامی بخش جناب AMD ارسال شده،حال چرا مادربورد را در این وضعیت روشن نموده و از آن عکس گرفته اید را نمیدانم،
دوست عزیز روشن بودن چراغ ریست دیباگر نشان از ایراد در مدار RTC مادربورد است(مدار RTCشامل بایوس،آی او و پل جنوبی میباشد)، همانطور که جناب AMD راهنمایی کردند، از آی او ولتاژگیری نموده،همچنین وضعیت بورد و قطعات روی آن را از نظر حرارتی چک بفرمایید، همچنین فت ها و رگولاتورها و خازنهای روی بورد (خصوصا خازنهای اس ام دی اطراف پل جنوبی و آی او) را از نظر سلامتی و عدم وجود اتصال کوتاه تست کنید،از چهارپایهء چهار گوشهء آی سی کلاک ولتاژگیری نمایید ببینید ولتاژهای 3.3 و 1.7 ولت را دارید؟
این تست ها را انجام دهید لطفا و نتیجه را اعلام نمایید
نکته: بنده وسایر همکاران حاضر در این سایت و همچنین مدیران سایت،دسترسی به مادربورد شما جهت تست و عیب یابی نداریم،اگر میخواهید دوستان بتوانند در حد امکان و توان شما را یاری نمایند نیاز هست که اطلاعات وتصاویر دقیق در اختیارشان قرار دهید،اینکه صرفا چراغ ریست روشن بوده و ولتاژ کور سی پی یو برقرار نمیباشد علل فراوانی میتواند داشته باشد که تنها با تست و بررسی دقیق میتوان آنها را تفکیک و تجزیه تحلیل کرد و به نتیجه رسید.
موفق باشید

آخرین ویرایش:

brutalfast

کاربر
2012-04-19
229
316
مشهد
موقع روشن کردن دستگاه به کریستال کوارترز دست بزنید ( از زیر برد به پایه هاش) ببینید تغییری ایجاد میشه

اگر کریستال دیگه ای دارید پایه هاش را به این کریستال بزنید ببینید کد میندازه یا نه

کریستال کوارتز کریستال بشکه ای نزدیک چیپ جنوبی هست

anisagostar

کاربر
دوست گرامی استارتر : گزارش ارائه شده توسط شما ناقصه . من به شما اعلام کردم ولتاژ I/O رو اعلام کنید . شما گفتید فقط 3 ولت . یا آشنایی با ولتاژ گیری ندارید یا منتظر معجزه هستید برای درست شدن مادربرد . no code بودن و برد تو ریست بودن اولین قطعه باید i/o تست و تعویض بشه .

دوست عزیز حرف شما متین من هم در جواب بر ولتاز I/O با توجه ولتاژ که گرفتم 3/3 میباشد

anisagostar

کاربر
موقع روشن کردن دستگاه به کریستال کوارترز دست بزنید ( از زیر برد به پایه هاش) ببینید تغییری ایجاد میشه

اگر کریستال دیگه ای دارید پایه هاش را به این کریستال بزنید ببینید کد میندازه یا نه

کریستال کوارتز کریستال بشکه ای نزدیک چیپ جنوبی هست

کریستال هم بررسی کردم ولی کد ننداخت

بالا