آی پی امداد
abtahi
آریا الکترونیک mehrinfo تکشو

مشکل: روشن نشدن مادر برد الایت g31t-m

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
مادربرد فوق روشن نمیشود.ولتاژ در سر کریستال لوله ای 0/16 و 0/23 ولت و سر پین پاور 5/08 و روی دو سر کناری IO 0/34 ولت میباشد.قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم. G32T-M.jpg

آخرین ویرایش:

hoseyn1258

مدیر بخش سخت افزار لپ تاپ
مدیر تالار
2012-03-28
678
2,228
شهرستان قم
مادربرد فوق روشن نمیشود.ولتاژ در سر کریستال لوله ای 0/16 و 0/23 ولت و سر پین پاور 5/08 و روی دو سر کناری IO 0/34 ولت میباشد.قبلا از راهنمایی شما تشکر میکنم.مشاهده فایل‌پیوست 130762

سلام

اگر قطعه ای قبل از سوییچ داغ نمی کند (پل جنوبی و ای او)

و بدون اتصال 4 پین هم روشن نمی شود

دستگاه را به زور روشن کنید بدین صورت که درحالیکه کانکتور پاور به مادر برد متصل است(هم 20 پین هم 4 پین) با وسیله ای مانند پنس سیم های سبز و مشکی را اتصال کنید

همزمان دست بر روی پل جنوبی و ای او قرار دهید هر کدام داغ کرد مشکل دارد و باید عوض شود

موفق باشید

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
سلام

دستگاه را به زور روشن کنید بدین صورت که درحالیکه کانکتور پاور به مادر برد متصل است(هم 20 پین هم 4 پین) با وسیله ای مانند پنس سیم های سبز و مشکی را اتصال کنید

همزمان دست بر روی پل جنوبی و ای او قرار دهید هر کدام داغ کرد مشکل دارد و باید عوض شود

موفق باشید

دو تا سیم سبز و مشکی رو از سوکت پاور جدا کنم و بعد به هم وصل کنم یا نه در همون حالتی که به مادربرد وصله اون دو تا رو هم به هم وصل کنم؟

cybernova

مدیر تعمیرات سخت افزار کامپیوتر
مدیر تالار
2013-05-31
2,829
10,511
آذرشهـر
دوست خوبم
اصولا باید دو تا سیم سبز و مشکی از پین خارج بشه و بیرون از سوکت بهم وصل بشه ولی شما می تونید بدون درآوردن این سیم ها ،با پنس سیم های سبز و مشکی رو وصل کنید بهم .منتهی مدت زمان این وصل بودن نباید زیاد باشه تا مشکل مضاعف نشه .برا چند ثانیه که بتونید قطعات محتمل به خرابی رو پیدا کنید .البته قبلش حتما جامپر کلیر سیموس رو چک کنید تا در وضعیت نرمال باشد .همچنین جامپرهای مربوط به USb که باید در حالت 5V+ یاشد .
موفق باشید .

habib_azadi

کاربر
2014-01-15
162
451
با سلام
این مشکل میتواند از صفر شدن یکی از ولتاپهای پاور ناشی شود .ابتدا چک کنید ببینید پاور در هنگام سویچ شدن مادر بورد تیک میزند یا نه؟
اگر پاور کاملا روشن ماند نشان دهنده سلامت ایسی های پاور و سایر درایورها و ماسفت های تغذیه می باشد وباید جهت عیب یابی به سراغ چیپ ست های مادربرد رفت ولی اگر پاور تیک لحظه ای خورد یا اصلا تیک نخورد مشکل از مدارات تغذیه مادربرد است.

A.Bazrpach

کاربر
2015-01-17
233
227
آبیک
سلام

موفق باشید

این کار رو کردم اما قطعه ای داغ نمیکرد.io هم در این حالت ولتاژ 3.3 و 5 ولت را داشت.

بالا