آی پی امداد
آی پی امداد
آریا الکترونیک parcham تکشو

مشکل: پاور gate مدل pe9000 روشن نمیشود

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4
با سلام.
دوستان یک عدد پاور gate به دستم رسید که بعد از حدود سه چهار ماه جریان زیادی کشیده بود و فیوز سوخته بود.همچنین سه تا ترانزیستور قسمت گرم پاور شکسته بود.یکی 2n60 بود و دوتای دیگه c4242 بود.چهار عدد دیود که وظیفه دیودپل را انجام میدهند هم سوخته بود. من فیوز و این سه تا ترانزیستور را به همراه دو تا خازن ورودی تعویض کردم البته c4242 نبود به جاش مشابه گذاشتم.دیود ها هم مشابهش را پیدا کردم و همه را تعویض کردم.قسمت سرد مدار مشکل خاصی نبود یعنی خازن ها و ترانزیستور ها سالم بودن.پاور را به برق متصل کردم ولتاژ تمامی سیم ها 5 ولت بود.اون دو تا ای سی کنار پاور را از روی یک پاور دیگه برداشتم و تعویض کردم تا اینکه 5 ولت الان فقط در سیم بنفش و سبز هست.مشکل من اینجاست که پاور استارت نمیشه.لطفا راهنمایی کنید که چکار کنم و چه چیز دیگه ای را چک کنم

nishgon64

کاربر
2013-08-08
481
939
تهران
www.funpatogh.com
پاسخ : پاور روشن نمیشود

بین دو هیت سینک دو تا ترانزیستور بخش تفاضلی (معمولا C945) رو تعویض کنید
اگر مشکل حل نشد دیود های خروجی که روی هیت سینگ دوم هست رو هم بیرون مدار تست کنید و در صورت سوختگی تعویض کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران

عنوان رو اصلاخ کنید . برند و مدل رو ذکر کنید . هیت سینک طبقه دوم رو بیرون از مدار به دقت بررسی کنید .

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4

بین دو هیت سینک دو تا ترانزیستور بخش تفاضلی (معمولا C945) رو تعویض کنید
اگر مشکل حل نشد دیود های خروجی که روی هیت سینگ دوم هست رو هم بیرون مدار تست کنید و در صورت سوختگی تعویض کنید

عنوان رو اصلاخ کنید . برند و مدل رو ذکر کنید . هیت سینک طبقه دوم رو بیرون از مدار به دقت بررسی کنید .
دیود های طبقه دوم خارج از مدار چک شد و مشکلی ندارن.ترانزیستور هم روی برد تست کردم سالمه.ممکنه با تعویضش مشکل حل بشه؟
برند پاور gate هست مدلش را بعدا ذکر میکنم

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4

دوست عزیز من به اون اکانت نمیتونم دسترسی پیدا کنم.هیت سینک طبقه دوم ایرادی نداشت.ترانزیستور های بخش تفاضلی هم تست کردم مشکلی نداشت.لطفا بازم کمک کنید

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران

ایسی اسیلاتور tl494 را تعویض کنید .

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4

ایسی اسیلاتور tl494 را تعویض کنید .
دوست عزیز هر دو اون ای سی ها را تعویض کردم.فایده نداشت.ولتاژ 5 ولت را دارم.ولتاژ سیم سبز هم 4 .5 ولته.سیم خاکستری هم ولتاژ نداره

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4

امروز متوجه شدم که پایه های ورودی ترانس بزرگ ولتاژ ندارند.لطفا راهنمایی کنید چه چیز هایی را چک کنم؟

AMD

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
2013-06-28
10,548
40,202
تهران

قرار بود شما عنوان تاپیک رو اصلاح کنید . اگر اصلاح نکنید تاپیکتون قفل میشه .

henra01

کاربر
2014-02-01
19
4
پاسخ : روشن نشدن پاور gate مدل pe9000

قرار بود شما عنوان تاپیک رو اصلاح کنید . اگر اصلاح نکنید تاپیکتون قفل میشه .
دوست عزیز شما راهنمایی کن چطور ویرایش کنم تا انجام بدم.هر گزینه ای جستجو کردم برای ویرایش موضوع نبود
من دکمه ویرایش را برای ویرایش پست اول ندارم

آخرین ویرایش:
بالا